Aktuálně: 4 886 inzerátů174 940 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pes v kotci

Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2023, 10:47:51 xxx.xxx.2.245

Dobrý den, mám skoro ročního psa. Pořizovala jsem ho s tím, že bude muset žít jen venku na zahradě. Má k dispozici obrovskou zahradu kolem domu, franc. okny vidí přímo na nás. Nikdy nechodí spát do boudy, kterou má umístěnou blízko vchodu aby měl o všem přehled. Zároveň je to klidné místo, kde ho neobtěžují děti. Dávám mu tam i krmení. Spí kde ho zrovna napadne. Když prší tak na terase pod střechou, jinak různě na trávníku stočený do klubíčka. Při chumelení se nechávál zapadat sněhem. Má tedy naprostou volnost. Je nutné mu pořizovat kotec a zavírat ho tam? Původně jsem plánovala, že při vyjímečných situacích ho k boudě na krátkou dobu uvážu, ale za dobu co ho máme jsem ho ještě uvázat nemusela. Je kotec opravdu nutný? Mí přátelé na cvičáku tvrdí že každý pes by ho měl mít.

assil
assil (1525 příspěvků) 01.08.2023, 10:53:34 xxx.xxx.206.172

Tak hodně záleží co je to za psa a jak je uzpůsoben životu venku. Kotec mít nemusí, ale obecně psi s tímhle životním stylem dost často končí s těžkou artrozou z toho spaní na tvrdém a chladném a mokrém, pes zavřený v kotci si obvykle do tý boudy vleze a nebo minimálně je v suchu.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 01.08.2023, 11:17:36 xxx.xxx.27.178

Těžko říci no, já tyhle chovy psů 24/7 celoročně venku moc nechápu v jendom kusu - s výjimkou například severských plemen, které to kolikrát i sami vyhledávají…

Osobně nejsme zastánce toho “pes nikdy do domu”, to už toho psa nemusím mít, ale dobře, i v naší rodině to tak bývalo. Ale i tam to fungovalo tak, že v tý největší slotě/zimě pes chodil aspoň na noc do nějaké části domu (prádelna, garáž), kde bývalo sucho a nějaká rozumná teplota, a to právě z výše zmíněných důvodů (viz Asill).

Kotec se může u venkovního chovu hodit, když je otevřená brána, hárají se feny a já nevím, co ještě….jenže co vidím u nás na vsi a v okolí, tak tam, kde je kotec, tak v něm pes tráví 20 - 23 hodin/7 a je to fakt smutný pohled. Ostatní vychovaní/s normálními majiteli kotec třeba mají, ale je prakticky nevyužit, a proč taky.
Speciální skupinou jsou pak strážní psi na hlídání pozemku, kteří jsou v kotci většinou přes den a v noci hlídají.

Takže spíš otázka na vás, co máte za psa no a jaké je pohlaví….a v jakou se Vám vyvine povahu, stále je velmi mladý. A na co byste ten kotec jako chtěla mít.

keriton
keriton (478 příspěvků) 01.08.2023, 11:26:43 xxx.xxx.60.207

Tak já myslím, že chov psa venku 24/7, pokud je to vhodné plemeno (např pastevec), je OK. Pokud bych to tak měla, určitě bych psa naučila i zavírání do kotce, prostě proto, že se to může hodit. Může to být ale docela proces, ho to naučit, když to nezná od malička. 

Nemyslím si, že mít kotec = automaticky tam psa držet většinu dne. Kdo se chce k psovi chovat slušně, ten se k němu bude chovat slušně i přesto, že má na zahradě kotec…. 

balu
balu (1562 příspěvků) 01.08.2023, 11:29:38 xxx.xxx.72.176

Přátele na cvičáku pošlete někam. Samozřejmě, že nemusíte mít pro psa kotec! Pokud vám i psovi popsaný režim vyhovuje (a vyhovuje, když jste něměla potřebu cokoliv měnit), tak proč byste ho měla měnit jen proto, že to někdo cizí  říkal?

eena
eena (176 příspěvků) 01.08.2023, 13:26:04 xxx.xxx.231.241

No my sme postavili koterec - parádny rozmery 5,5,x2,5 m - dali sme tam aj starý gauč. Úmysel bol, že psa tam zavrieme napr. keď príde návšteva a pod. A výsledok je ten, že je to koterec pre kocúra - tomu sa gauč na slniečku veeeľmi páči. Náš pes tam bol iba so mnou - a keď príde návšteva je pes doma v obývačke (ak sme my von) alebo opačne pes je vonku a my s návštevou dnu - aj to len v prípade, že návšteva psov nemusí Inak sme všetci spolu ☺ Takže koterec podľa mňa nepotrebujete hlavne ak ste to doteraz nepotrebovali - nebudete potrebovať ani odteraz. 

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 01.08.2023, 14:21:15 xxx.xxx.168.202

My naopak koterec potrebujeme. Zatvaram tam Flokinu ked ma prist navsteva. Vela ludi do dvora, kde sa motka take teliatko, vobec nechce vojst.A v noci ju tam zatial zatvarame tiez, kym dokoncime plot.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.