Aktuálně: 4 884 inzerátů174 981 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Se psem k moři

Pavla (neregistrovaný) 02.08.2023, 01:00:02 xxx.xxx.297.214

Máte někdo zkušenost s cestováním k moři i s vašim pesanem? Chystáme se brzy do Chorvatska a máme dilema zda vzít našeho pokojáča s sebou nebo nechat u známých? Pro jeho psychiku by určitě bylo lepší jet s námi. O cestu nejde, v autě je zvyklý jezdit a určitě to zvládne bez problémů, většinu cesty by prospal ale co přechod do jiného klima? To je to co mě trápí, přeci už mu je 7 let - Yorkšír. Co bude pro něho lepší? Cestovat nebo zůstat u známých, nikdy bez nás týden nebyl.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 02.08.2023, 06:38:46 xxx.xxx.235.72

vždy pes jezdí s námi. I k moři. Nikdy jsem neměli žádnou potíž. Máte výhodu, že minipsa případně vezmete do náruče, takže nemusíte řešit případné rozpálené chodníky či písek. 

Neexperimentujte se stravou (vezměte mu to, na co je zvyklý), nezapomeňte na vyšší potřebu pití (přeci jen tam asi bude tepleji), nenechte ho pít z moře (kupodivu to některým psům chutná). 

K tomu co napsala Bodlinka: Od roku 1995 jsme se psem v zahraničí skoro každý rok. A ´tuk, ťuk (raději to zaklepu) nikdy jsem neřešili žádný veterinární (ani jiný) problém. Po návratu to chce odčervit určitě na srdeční červivost, pokud jsou v oblasti komáři, tak používat raději repelent. V případě zdravotních problémů po návratu (včetně větší unavitelnosti) to chce na veterině hned nahlásit, že jste byli na Jihu… Opravdu se dají dovést i hodně blbé nemoci… naše veterinářka se taky chytá za hlavu, když ví, že zase jedeme na JIh… neb zkušenosti má ona pochopitelně jen ty špatné, které u ní skončí. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.08.2023, 09:11:37 xxx.xxx.113.99

Pes si na klima v Chorvatsku určitě zvykne, stejně jako vy. 

Naši psi námi byli v Indii a v Indonésii a zvykli si bez problémů. Jediná změna, co jsem pozorovala bylo to, že fenka v těch tropech hárala jen jednou ročně 🤔

Ale teď po návratu už zase hárá 2x

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 02.08.2023, 20:54:17 xxx.xxx.0.1

Byli jsme se smeckou v Italii, v Dansku, ve Spanelsku, … vsude v pohode, hledali jsme ubytko trochu mimo civilizaci, ideal pronajmout si celou vilku/domek. 

Ale tak nas jezdilo 6 dospelcu, dve deti a cca 10-12 psu dle situace. 

Vetsina psu byla plemene GR, tu a tam nejakej ten vorech. Vekova skladba psu od 1 roku po 13 let. 

Zakladem je najit misto kde muzou psi i na plaz a kde je i jine vyziti pro psy a pak samozrejme takove ty veci jako ockovani, odcerveni a prevence proti jiznim hnusonemocem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Arosek
Arosek (264 příspěvků) 03.08.2023, 09:34:21 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 03.08.2023, 07:41:42

No, tak oni moji jsou jen nekteri. Zrovna na te prvni fotce je mych jen sedm kousku ctyrnohych a dva dvounozi 😀Ti tri svetli v levo nejsou moji a jeden kousek jeste chybi -  ten byl nekde na prochajde. 

Jinak v te dobe jsme meli VW Caddy Maxi a vesli jsme se. Ted uz mame Fiat Talento L2 a lepsi, ale i tak obcas hrajem puzzle nez to tam naskladame k me spokojenosti (rozumej - do kufru nic, at maji psi pohodli) 🙂

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 03.08.2023, 10:24:17 xxx.xxx.0.1

dvakrát jsme byli v Dánsku (se psy i malými dětmi úžasná dovolená - krásná příroda a nikde nikdo a žádný hic) a dvakrát jsme tam potkávali dovolenkující se smečky loveckých psů - na požádání ubytovávali právě i vícečetné smečky - neb Dánové jsou velmi psomilní a prostředí u malých domků v dunách je vyhovující a nikdo nikomu na kilometrech volných pláží nepřekážel.

my tam byli jednou ještě s Betkou a podruhé s Nightem

Obrázek Obrázek
Arosek
Arosek (264 příspěvků) 03.08.2023, 11:42:45 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 03.08.2023, 10:24:17

Ano ano - Dansko je velmi psomilne. Nas fascinovalo vybaveni vily k pronajmu. Jasne jsme panovi rikali ze mame s sebou 11 psu, ze jsou zvykli bydlet doma, ze nic nenici, ale preci jen 11 psu zejo … a kdyz jsem videla fotky vybaveni co nam poslal, tak jsem ho jeste jednou upozornila ze psi jako budou s nama v baraku. Odpoved “No jasne a kde by jinde byli” … a to tam mel kozenou sedacku, virivku, vnitrni bazen, saunu … a uplne v pohode.

Je teda fekt ze vodni prvky byly oddeleny dverma (zaplat buh za to, pac ti nasi vodouchove by asi bazen okupovali 24/7) a na kozenou sedacku jsme radeji dali deky aby to psiska nahodou nepodrapala. 

Jedine co mi asi v Dansku schazelo jsou lesy naseho formatu - tam co jsme byli jsou jen male lesiky a naprosto neudrzovane, spis takove male pralesiky, takze se do nich nedalo jit. No a pak teda nizoucke nebo vubec zadne ploty mezi domy, coz bylo s nasima hypervitacima kretenkama trochu o hre na pozornost. Ale jinak Dansko doporucuju vsema deseti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.