Aktuálně: 4 886 inzerátů174 957 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pes a králík

Alice (neregistrovaný) 02.08.2023, 08:00:31 xxx.xxx.24.12

Ahoj, máme doma tříletého králíka a chci si pořídit štěně belgického ovčáka groenendaela. Poraďte mi jak nejlépe je seznámit, aby nebyl brán pes jako vetřelec? Králík je poměrně odrzlý, společnost s kočkama snáší dobře. Králíčka pouštíme po místnosti ale teď asi bude lepší držet jej nějakou dobu v kleci?

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 02.08.2023, 19:50:02 xxx.xxx.235.72

zvyknout si musí oba - nic nevyřeší králík v kleci - musíte už od počátku učit oba bezproblémové soužití. Tudíž štěně nesmí honit králíka a králík nesmí být drsoň na štěně. Chce to nejlépe dva lidi - jeden hlídá psa, druhý králíka. Štěně belgičana bude dobrá šelma… o něj bych se nebála. Takže pro jistotu vodítko - a snažit se o klidové činnosti (při pobíhání to půjde hůř). Klidně kousek mrkve králík, kousek mrkve štěně… zkoušet kontakt opakovaně, často, nenechat je bez dozoru.

edit - jasně že králík v kleci něco vyřeší - nebude sežrán - ale předpokládám, že mu volný výběh nechcete sebrat. Takže cvičit a cvičit a cvičit - a pokud to nepůjde, tak holt střídat pobyt na volno a nebo každý svoji místnost…

Anonymní (neregistrovaný) 02.08.2023, 21:15:55 xxx.xxx.164.121

Je to tak 90 ku 10. Pro psa.

Doron
Doron (1837 příspěvků) 02.08.2023, 22:40:23 xxx.xxx.11.7

Pro mě by byla jednodušší situace dospělej  pes a novej králík.

Ale zas tolik bych se toho nebála. Vždycky od prvního dne nastolím pravidla soužití, stěník nesmí honit nebo obtěžovat kočku, případně starýho psa a slepice. Ve Vašem případě králíka. Jsem v tom taková jednoznačná, pravidla našeho domu..

Můj kavkazák, německej ovčák a kočky soužívali s králíkem v naprostý pohodě. Ale byl to králík velikej. A na zahradě už to tak úplně neplatilo, musela jsem být poblíž.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.