Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Bullteriér

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 07:43:43 xxx.xxx.245.2

Ahojte, chtěli bysme si koupit bullteriéra. Doma ale máme už labradora kterému jsou čtyři roky. Jsou opravdu bulíci natolik problematičtí v soužití s jiným psem? Je lepší pes nebo fena k takovému soužití? 🐕🐩

Děkuji 

Doron
Doron (1838 příspěvků) 03.08.2023, 09:20:20 xxx.xxx.24.252

Angličtí bulteriéři ? Ano, jsou.

Fena by určitě byla vhodnější.

Můžete mi prozradit, co Vás k rozhodnutí pořídit si bulíka vede? Líbí se Vám vzhled nebo povaha ? 

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.08.2023, 21:09:38 xxx.xxx.133.234

Standardi bývají klidnější, ale můžete chytnout i aktivnějšího jedince. Soužití se psy je kus od kusu. Někteří nemají problém žít ve více kusech, nekteří jsou lepší jako jedináčci. 

Já mám minibulíka samotného. Nemáme nějaký problém se psy, ale někdo mu je sympatický a někdo ne. Ale i tak nemá problém mezi psy ve městě fungovat bez problému. ALE mám jedináčka (u rodičů tedy funguje i mezi mamčinými psy, ale není to smečka). Vím, že někteří ve skupině fungují bez problému, někteří se rvou. Hodně záleží, jakého vychytáte a jak si to sedne.
U standardů bývají více buldočí a mívají i klidnější povahy, není to jistota. Ale zase více trpí na různé zdravotní problémy. Je potřeba brát štěně po nadstandardně testovaných rodičích a i tak nemáte jistotu. Plus hodně dávat pozor na povahu rodičů. 

Ale bulíci jsou takoví velmi individuální psi, kteří nejsou pro každého. Doporučuji si zajet na výstavu a prohlédnout si více psů a popovídat si s chovateli a majiteli. Super jsou klubové výstavy, kde je hromada majitelů a bývá tam i více času na popovídání. 
Bulíci jsou tvrdohlavější než jiná plemena, jsou to docela tanci. 

K psovi doporučuji rozhodně fenu a bývají navíc i submisivnější než psi. Ale zase je to kus od kusu. Ale celkově mi feny přijdou snadnější i na výchovu, i když u bulíka je to náročnější celkově. 🙂 

Hodně záleží, co od toho očekáváte. 
 

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 21:42:13 xxx.xxx.245.2

Děkuji za úžasné rady 👌no mně se prostě na všech zvířatech líbí klabonosá hlava, ať je to koza nebo pes 🤣 

K psovi mi doporučujete fenu, ale jak je uhlídám v době hárání ?

Verun
Verun (731 příspěvků) 03.08.2023, 22:09:49 xxx.xxx.220.12

Máme jedináčka, fungovala i ve smečce různých plemen, ale dokázala se poškorpit s jedním psem a fenou, když k tomu byla příležitost(asi stejné palice jako ona)….tak nějak si o sobě myslí, že jí všichni musí poslouchat a všechno je její(k princeznám se nadřazeně nečuchá a klacky, pamlsky patří princezně)  a kdo se na ní vytahuje je umravněn, a od 30kilového  bulíka je to převaha a Nova by o tom jistě natočila reportáž… dá se říct, že do takových 5 let byla splachovací, teď už je víc morousovatá a netoleruje takové to zavrčení a poštěknutí od panelákových “krysarek, yorků,raslů” když je chtějí  mermomocí jejich majitelky “se nechat očuchat”…. ona vypadá mírumilovně, vrtí chvostíkem, má stažené ouška jako mistr Joda, poskakuje jako tajtrlík, chce se nechat od každého pohladit , ale umí se v tu ránu otočit.   Takže já to už  odmítám, jednomu yorkovi jsme doktora platili, dobrá je pojistka domácnosti, byl to ranec…(já měla na vodítku, york nebyl, kdyby chtěl někdo moralizovat ) 

Pokud zabrousíte na nějakou FB stránku, zjistíte, že mají stejné móresy, jako by to bylo vrozené…styl spaní na klabáku, neochota jít v horku dál od baráku než na 10m-ležící bulík v trávě na boku, prostě  různé pozice v různých situacích na chlup stejné …. 

Výchova náročná není, za pamlsek nebo hračičku i kotrmelec, jen to trochu uklidnit, jsou hektičtí a netrpěliví, zdraví vám PP 100% nezajistí, ale jiného bych nekupovala! 

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.08.2023, 22:11:28 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.08.2023, 21:42:13

Hárání je problém a ještě k tomu se fena doporučuje kastrovat ve věku tří a více let. Psa lze kastrovat, ale je pak riziko, jak ho ta fena v dospělosti bude brát. Plus jaký bude kastrovaný pes k feně. 

Celkově bych se být vámi zamyslela nad pořízením bulíka. Samce bych k druhému samci nebrala. Tam je fakt riziko šarvátek a je vyšší riziko, že byste musel celoživotně oddělovat. 

Zajeďte si prvně na výstavu a seznamte se. To plemeno má hodně specifickou povahu, která nesedí každému. Jako štěně až do osmi měsíců je to malá piraně, horší jak labradoří štěňátko a to o celkem dost. Povahově jsou oproti labradorům hooodně jiní. Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům.

Bulíci se hodně často vrací chovatelům, takže to hodně dobře promyslete a jeďte se seznámit s plemenem na výstavu, ať taky nemusíte případně štěně vracet, nebo hledat nový domov ročnímu zvířeti. Hledat nový domov dospělému bulíkovi s povahovými problémy je oříšek.  

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.08.2023, 22:20:36 xxx.xxx.133.234
Verun:

Máme jedináčka, fungovala i ve smečce různých plemen, ale dokázala se poškorpit s jedním psem a fenou, když k tomu byla příležitost(asi stejné palice jako ona)….tak nějak si o sobě myslí, že jí všichni musí poslouchat a všechno je její(k princeznám se nadřazeně nečuchá a klacky, pamlsky patří princezně)  a kdo se na ní vytahuje je umravněn, a od 30kilového  bulíka je to převaha a Nova by o tom jistě natočila reportáž… dá se říct, že do takových 5 let byla splachovací, teď už je víc morousovatá a netoleruje takové to zavrčení a poštěknutí od panelákových “krysarek, yorků,raslů” když je chtějí  mermomocí jejich majitelky “se nechat očuchat”…. ona vypadá mírumilovně, vrtí chvostíkem, má stažené ouška jako mistr Joda, poskakuje jako tajtrlík, chce se nechat od každého pohladit , ale umí se v tu ránu otočit.   Takže já to už  odmítám, jednomu yorkovi jsme doktora platili, dobrá je pojistka domácnosti, byl to ranec…(já měla na vodítku, york nebyl, kdyby chtěl někdo moralizovat ) 

Pokud zabrousíte na nějakou FB stránku, zjistíte, že mají stejné móresy, jako by to bylo vrozené…styl spaní na klabáku, neochota jít v horku dál od baráku než na 10m-ležící bulík v trávě na boku, prostě  různé pozice v různých situacích na chlup stejné …. 

Výchova náročná není, za pamlsek nebo hračičku i kotrmelec, jen to trochu uklidnit, jsou hektičtí a netrpěliví, zdraví vám PP 100% nezajistí, ale jiného bych nekupovala! 


Já musím nesouhlasit s výchovou, ta mi náročná oproti jiným plemenům přijde. Ale zase taky záleží na jedinci plus na požadavcích člověka. 🙂 A je fakt, že miníci jsou více tryskomyši a drzejší. Standardi bývají rozvážnější. 
Když vidím kolik nezvládnutých bulíků je k darování, tak to tak jednoduché ale nebude ani u standardů. 😔

S pojistkou domácnosti souhlasím. To se vyplatí pro všechny případy u větších plemen.

Je pravda, že jsou si v hodně věcech podobní. 😀 I když díky bohu my nemáme problém ani s chozením ven v horku či dešti a celkově teda spíše naopak hltá kilometry a jakoukoliv aktivitu, která vypadá zábavně. 😀

Jsou to parťáci, ale člověku to musí povahově sednout. Vždy si vzpomenu na holčinu ze skupiny na FB, která jasně vždy napíše, že už by si bulíka nikdy nepořídila a myslím, že takových lidí bude vícero… 

PP zdraví nezaručí, ale genetické testy a PP chov alespoň zaručí plemeno a omezí nemoci, na které se dělají zdravotní testy plus je větší šance na dobrou povahu. Ale i tak je to pořád rizikové plemeno, co se týče nemocí, no. 

Verun
Verun (731 příspěvků) 03.08.2023, 22:27:22 xxx.xxx.220.12
Lily:

Hárání je problém a ještě k tomu se fena doporučuje kastrovat ve věku tří a více let. Psa lze kastrovat, ale je pak riziko, jak ho ta fena v dospělosti bude brát. Plus jaký bude kastrovaný pes k feně. 

Celkově bych se být vámi zamyslela nad pořízením bulíka. Samce bych k druhému samci nebrala. Tam je fakt riziko šarvátek a je vyšší riziko, že byste musel celoživotně oddělovat. 

Zajeďte si prvně na výstavu a seznamte se. To plemeno má hodně specifickou povahu, která nesedí každému. Jako štěně až do osmi měsíců je to malá piraně, horší jak labradoří štěňátko a to o celkem dost. Povahově jsou oproti labradorům hooodně jiní. Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům.

Bulíci se hodně často vrací chovatelům, takže to hodně dobře promyslete a jeďte se seznámit s plemenem na výstavu, ať taky nemusíte případně štěně vracet, nebo hledat nový domov ročnímu zvířeti. Hledat nový domov dospělému bulíkovi s povahovými problémy je oříšek.  


Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům

mám teda zkušenost jen s jedním bulíkem, před tím s erdelou a před tím se skoro jezevčíkem , ale bulík nic extra “hodně náročné” základ při standartních výcvikových metodách dá úplně v klidu jako každé jiné plemeno , povahově je jasné, že každé plemeno má svoje, někomu vyhovuje plnička ovčák někdo by z  bulíka zešedivěl…

Doron
Doron (1838 příspěvků) 03.08.2023, 22:32:50 xxx.xxx.162.36

No jo, tak to jo…🤣.

Jestli se Vám líbí klabonosá hlava, pořiďte si snad radši kladrubáka, budete mít míň starostí 😅.

Musím přiznat, že mám s bulíky tak blbý zkušenosti, že Vám ho nedoporučuju vůbec. Snad mi Lili odpustí..

Doron
Doron (1838 příspěvků) 03.08.2023, 22:50:19 xxx.xxx.162.36
Verun:

Nejdu…

Obrázek

Hihi, já jsem jedna z těch, co by z bulíka zešedivěli 😅.

Sice neposlouchá, ale zato se pere 🤣.

Ale je roztomilá…, to zas jó 😊.

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.08.2023, 23:17:55 xxx.xxx.133.234
Doron:

No jo, tak to jo…🤣.

Jestli se Vám líbí klabonosá hlava, pořiďte si snad radši kladrubáka, budete mít míň starostí 😅.

Musím přiznat, že mám s bulíky tak blbý zkušenosti, že Vám ho nedoporučuju vůbec. Snad mi Lili odpustí..


Já si myslím, že dost lidí, co si pořizuje bulla, že by jim víc sedělo jiné plemeno a u hodně z bych i řekla, že jim vůbec žádný bull do ruky nepatří. Většina si je kupuje kvůli vzhledu, a pak to nezvládají.

Takže já vám to za zlé určitě nemám. Člověk musí mít zodpovědnost, když si ho pořídí. Třeba ten můj miník. Je to torpédo s obrovskou energií, kterou je ale potřeba správně směrovat… Není to s ním jednoduché, ale je to obří parťák a je s ním hrozná sranda. Má obrovskou osobnost a je jedinečný. Ten jeho životní náboj a energie… Já to miluju. Moje sestra ho taky miluje, ale pouze dávkovaně. Doma by ho nechtěla. 😀 

Ze skupiny na FB mám naopak často pocit, že nikdo problémy nemá, jen se pak podezřele často objevují inzeráty na darování no… Takže já jsem pro říkat i tu horší stránku věci. 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 04.08.2023, 06:27:56 xxx.xxx.235.72

znala jsem jen jednu bulinu (klasicky velkou, s PP). Vyrůstala s dospělou kočkou, přesto ji na necelém roce zabila (doma, v kuchyni). S naší fenkou (s Betou) se snesla jen jako úplně maličká - a to Beta byla k fenám nekonfliktní. Odešla hodně brzy na selhání ledvin - jedno ze zdravotních prokletí bulíků. Už si další nepořídili…

balu
balu (1563 příspěvků) 04.08.2023, 06:59:59 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 03.08.2023, 22:15:53

Je nádherná! 

Mám pro anglické bulteriéry slabost, kdysi jsem nad pořízením uvažovala, tehdy z toho dílem náhod sešlo, ale líbí se mi moc pořád. Vždy si vzpomenu na Dana z Jeleního luhu, psa, který na závodech dle tehdejšího národního zkušebního řádu porážel psy služebních plemen. 

kometa
kometa (4226 příspěvků) 04.08.2023, 08:06:48 xxx.xxx.147.163
Lily:

Hárání je problém a ještě k tomu se fena doporučuje kastrovat ve věku tří a více let. Psa lze kastrovat, ale je pak riziko, jak ho ta fena v dospělosti bude brát. Plus jaký bude kastrovaný pes k feně. 

Celkově bych se být vámi zamyslela nad pořízením bulíka. Samce bych k druhému samci nebrala. Tam je fakt riziko šarvátek a je vyšší riziko, že byste musel celoživotně oddělovat. 

Zajeďte si prvně na výstavu a seznamte se. To plemeno má hodně specifickou povahu, která nesedí každému. Jako štěně až do osmi měsíců je to malá piraně, horší jak labradoří štěňátko a to o celkem dost. Povahově jsou oproti labradorům hooodně jiní. Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům.

Bulíci se hodně často vrací chovatelům, takže to hodně dobře promyslete a jeďte se seznámit s plemenem na výstavu, ať taky nemusíte případně štěně vracet, nebo hledat nový domov ročnímu zvířeti. Hledat nový domov dospělému bulíkovi s povahovými problémy je oříšek.  


Já teda nevím, ale proč automaticky kastrovat? Fenu či psa?

Ano, vím, kontroverzní téma. Které v podstatě nemá ideální řešení.

Kolegyně veterinářka svého bulíka vykastrovala, protože ho nezvládala. Nelíbilo se mi to. Ale neušla jsem 100 mil v jejich botách.

Buggyra
Buggyra (3236 příspěvků) 04.08.2023, 08:34:33 xxx.xxx.198.226

Ta kastrace tam byla zmíněna spíš pro ulehčení života páníkovi, když mu už doporučují kombo fena/pes. Ne pro každého je jednoduché režimově zařídit a vycvičit tak, aby nedošlo k nehodě.

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.08.2023, 10:01:02 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.08.2023, 08:06:48

Kastrovat kvůli povaze je nesmysl, ale u fen to v dospělosti beru jako prevenci proti zánětu dělohy. Umřela mi fenka i přes operaci, protože neměla žádné příznaky a nedávala to na sobě vědět. Po nějaké době další fenka zánět dělohy, tu se povedlo zachránit a třetí už jsem vykastrovala preventivně. Asi bych do toho preventivně šla od pěti let nahoru. Lenka Blachová u fen tu kastraci doporučuje nejdřív v plné dospělosti tuším od čtyř let, že už má utvořené chování. Plus na jejím pachu by ostatní psi neměli poznat, že je kastrovaná. Můžu říct, že to tak je. 

U psa samce vidím s kastrací dost možností změn povahy a to k horšímu, takže já svého psa kastrovat primárně nechci, pokud nebude mít nějaký zdravotní problém. Naopak věřím, že sice testosteron je brutální prvek, který vstupuje do výchovy, ALE že zároveň dodává i určité sebevědomí a drive. 

Pokud člověk chce psa a fenu a ví, že dlouhodobě je nezvládne oddělovat, tak kastrace je jediné řešení no a pokud kastrovat, tak jsem za kastraci feny. Ale čistě kvůli pudům. ne kvůli povaze. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.