Aktuálně: 4 886 inzerátů174 996 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Záloha za nenarozené štěně

Anett (neregistrovaný) 03.08.2023, 08:35:04 xxx.xxx.3.211

Dobrý den, ráda bych znala váš názor na to, když si majitelé feny vybírají zálohy na ještě nenarozená štěňata. Jak se s tím dá potom bojovat, když třeba fena neotěhotní nebo bude vrh málo početný a nedostane se na všechny zájemce. Je lepší mít na to papír? A ještě otázka v jaké fázy březosti už to není velké riziko dát zálohu protože co vím někdo platí sotva fena hárá a ještě ani není březí. Udělali jste to někdo taky tak? Děkuji, Anett

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 03.08.2023, 08:46:10 xxx.xxx.0.1

tak jistě mít smlouvu - a v ní i uvedené, jak se bude řešit vrácení peněz, pokud se štěňata nenarodí, případně se jich narodí málo. 

Nevím, přijde mi normální “zapsat se do pořadníku” - ale zálohu bych platila až po narození štěňat…

hmn
hmn (1040 příspěvků) 03.08.2023, 08:50:39 xxx.xxx.106.106

“Je lepší mít na to papír?”

lepší? to je základ, mít na to papír, zvaný rezervační smlouva, řádně vyplněná, s uvedením možných důvodů odstoupení od smlouvy, včetně způsobu i lhůty vrácení zálohy (na netu najdeš vzory)

Jinak si myslím, že takto to běžné není (jako hezká bezúročná půjčka pro chovatele), zálohy se vybírají až na narozená štěňata

efe
efe (1069 příspěvků) 03.08.2023, 08:59:17 xxx.xxx.30.165

Jako sorry, ale co to je za otázku? Vy byste někomu dala peníze jen tak, bez papíru a bez záruky? Se pak nedivím, že se stále uživí ti podvodníci s inzeráty typu “pošli peníze, já pošlu štěně/člun/bagr/auto…” . Já teda tolik peněz nemám, abych je dávala lidem na potkání…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 03.08.2023, 09:15:30 xxx.xxx.27.178

Kde jsou ty doby, kdy člověk přišel k vrhu a vybral si pro něj to nejsympatičtější štěně z těch, co tam zrovna byla.

V blízké budoucnosti se chystám ke koupi psa s PP, ale tyhle praktiky mě totálně odrazují.

assil
assil (1525 příspěvků) 03.08.2023, 09:27:22 xxx.xxx.206.172
JanaJanaJanaJana:

Kde jsou ty doby, kdy člověk přišel k vrhu a vybral si pro něj to nejsympatičtější štěně z těch, co tam zrovna byla.

V blízké budoucnosti se chystám ke koupi psa s PP, ale tyhle praktiky mě totálně odrazují.


Když je početný plemeno a nevybere si člověk zrovna nějaký špičkový vrh, tak to asi tak funguje pořád. Kolikrát mají chovatelé volné i osmitýdenní štěňata.

impact
impact (411 příspěvků) 03.08.2023, 10:04:07 xxx.xxx.49.74
JanaJanaJanaJana:

Kde jsou ty doby, kdy člověk přišel k vrhu a vybral si pro něj to nejsympatičtější štěně z těch, co tam zrovna byla.

V blízké budoucnosti se chystám ke koupi psa s PP, ale tyhle praktiky mě totálně odrazují.


Tak to záleží na tom, kde si štěně vybíráte. U TOP chovek, kde jsou prostě na konkrétní spojení pořadníky, to tak opravdu fungovat nebude. 

efe
efe (1069 příspěvků) 03.08.2023, 10:13:55 xxx.xxx.30.165
impact:

Tak to záleží na tom, kde si štěně vybíráte. U TOP chovek, kde jsou prostě na konkrétní spojení pořadníky, to tak opravdu fungovat nebude. 


Zároveň u TOP chovky předpokládám ošetření bezprolémovou smlouvou se zárukama pro obě strany.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 03.08.2023, 11:43:51 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.08.2023, 11:30:22

Jani jak kde a jak za ktery spojeni. 

Ja mela Cirilu taky zaplacenou zalohu a matka jeste ani neharala 😀

eena
eena (176 příspěvků) 03.08.2023, 11:56:47 xxx.xxx.231.241

Dávala som zálohu, na týždeň, za šteňa už k odberu - len som mohla preň ísť až o ten týždeň - tak ako poistku, že teda fakt ho berieme a aj tak som mala obavy či som nenaletela. Obavy som mala napriek xy komunikáciám s chovateľkou, napriek fotkám a videám šteniatka. Ja by som teda určite nedala zálohu za nenarodené šteňa - proste mám obavy a podvodníkmi sa to všade hemží. Neviem ako teraz, ale ani za zápis do poradovníka sa nevyberali zálohy! Veď je to ako lotéria - nik nevie či a koľko šteniatok sa vôbec narodí. No a aj keď pre podvodníkov ani zmluva veľa neznamená, bez papiera by som o tom ani len neuvažovala 

Sarah01
Sarah01 (1582 příspěvků) 03.08.2023, 12:54:50 xxx.xxx.162.253

Já jsem měl stěně zamluvený cca půl roku před háráním fenky, kdy ještě ani otec nebyl znám. Ale zálohu jsem platila až při první návštěvě. Stejně jsem to dělala i já.

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.08.2023, 13:20:47 xxx.xxx.174.242
Arosek:

Jani jak kde a jak za ktery spojeni. 

Ja mela Cirilu taky zaplacenou zalohu a matka jeste ani neharala 😀


Věřím. Já si neberu ani zálohu u narozených štěńat před první návštěvou. Aby si někdo pak bral štěně,přestože se sice rozmyslel,ale nechce přijít o prachy, to radši ať si štěně nevezme. A dokud nevidím lidi na živo, tak si nemůžu být jistá, že jim chci štěně dát já. 

Sarah01
Sarah01 (1582 příspěvků) 03.08.2023, 13:21:44 xxx.xxx.162.253
janaa:

Věřím. Já si neberu ani zálohu u narozených štěńat před první návštěvou. Aby si někdo pak bral štěně,přestože se sice rozmyslel,ale nechce přijít o prachy, to radši ať si štěně nevezme. A dokud nevidím lidi na živo, tak si nemůžu být jistá, že jim chci štěně dát já. 


Přesně. Mně byli někteří lidi tak nesympatický, že bych jim štěně nedala.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 03.08.2023, 13:24:16 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.08.2023, 13:20:47

Jo, to mam stejne. Zalohy u svych vrhu nevybiram. A z presne stejneho duvodu - nechci aby si nekdo bral stene protoze “musi” a nebo nechci se s lidma kteri mi nejsou sympaticti bavit byt jen o par slov dele nez je nezbytne nutne. 

Ale jak rikam - v zahranici u znamych chovek je bezne ze jsou poradniky dlouhe jak Zlate stranky a zaloha je naprosto bezna vec. 

Je to proste situace od situace 🙂

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.08.2023, 13:25:43 xxx.xxx.174.242
Arosek:

Jo, to mam stejne. Zalohy u svych vrhu nevybiram. A z presne stejneho duvodu - nechci aby si nekdo bral stene protoze “musi” a nebo nechci se s lidma kteri mi nejsou sympaticti bavit byt jen o par slov dele nez je nezbytne nutne. 

Ale jak rikam - v zahranici u znamych chovek je bezne ze jsou poradniky dlouhe jak Zlate stranky a zaloha je naprosto bezna vec. 

Je to proste situace od situace 🙂


Ale jo,já tomu rozumím, ale mě se prostě tyhle zálohy protiví, i když mám třeba taky pořadník plný,a další rezervace nepřijímám


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.