Aktuálně: 4 978 inzerátů173 967 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Papousek senegalsky pletivo

Agoron (neregistrovaný) 03.08.2023, 09:45:30 xxx.xxx.213.53

Prosim chovatele papousku senegalskych o radu. Je mozno tento druch chovat v drevenych volierach? A odola bezne kralikarske pletivo? Dik za odpovedi

zjarda
zjarda (124 příspěvků) 03.08.2023, 12:08:20 xxx.xxx.0.1

Zdravím, no můžete je chovat v čemkoliv, ale dlouho je tam mít nebudete! 

Takže rozhodně silné pletivo a železnou konstrukci!   A teda, když by jste chtěl použít dřevo(z estetiky), tak vše dřevěné nutno obalit silným pletivem! 

S pozdravem Zappe 

Chovatel - rádce (neregistrovaný) 04.08.2023, 00:25:39 xxx.xxx.128.200
Odpověď na příspěvek uživatele Agoron z 03.08.2023, 09:45:30

Dobrý den,

dřevěná konstrukce pro senegalce rozhodně ne! Přezdívá se jim dřevorubci. I tvrdou kmenovou boudu dokáží časem zlikvidovat. Králičí pletivo také ne, je to otázka hodin, maximálně dní a budou venku.

AAA (neregistrovaný) 04.08.2023, 02:51:28 xxx.xxx.0.243
Chovatel - rádce:

Dobrý den,

dřevěná konstrukce pro senegalce rozhodně ne! Přezdívá se jim dřevorubci. I tvrdou kmenovou boudu dokáží časem zlikvidovat. Králičí pletivo také ne, je to otázka hodin, maximálně dní a budou venku.


Chováte senegalce,nebo jen píšete domněnky?Senegalce jsem měl již někdy   okolo poloviny osmdesátých let miulého století.Voliéra ze střešních neohoblovaných latí a králikářské pletivo,pletivo za dlouhá leta netknuté,voliéra celá dřevěná se záletem a jen na jedné střešní lati venku u stropu okousáno asi centimetr.Takto dříve senegalce choval skoro každý a bez problému se dřevem i pletivem.Dobrých deset let jsem měl velké Žaky ve voliéře s králikářským pletivem a nikde pokus o rozviklání pletiva,žádný papoušek pletivo nikdy nepřeštípl,jen uviklal.

Dnes mám senegalců několik párů ,pletivo sice 1.4 ,vařené rámy z kulatiny,ale zálety stará klasika,dřevo sklo,dřevo všude v pořádku.

Senegalec nikdy dřevorubec nebyl a nebude,maximálně trošku porychtují budku k obrazu svému.

Zde bude hrát asi roli i velikost voliér,mám třímetrové prolety a stopadesát centimetrů zálety,ptáci mají dost aktivity a nevymýšlejí z nudy nekalosti.Větve na okus mají v proletu,ty likvidují,ale asi stejným způsobem,jako třeba penanti,takže nic výjimečného ve směru likvidace dřeva.

Podobně je tomu u všech papoušků,arové ve velkých voliérách dřevěné doplňky nelikvidují tolik,jako třeba jejich odchovy,které mám v menších voliérách jen na určitý čas,než jdou k novým majitelům,tam bidla měním velice často,malý prostor,nuda,musejí nějakou činnost vykázat,likvidují vše ze dřeva,osmicentimetrové bidlo překoušou během týdne a né jedno.Ale toto je individuální naprosto u všech ptáků,někteří dřevo ničejí,druhé  od stejného druhu nezajímá.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.