Aktuálně: 4 674 inzerátů176 915 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Potrat králíků

Anonymní (neregistrovaný) 04.08.2023, 15:09:07 xxx.xxx.285.33

Dobrý den,

prosím o radu. Před 31 dny jsem nechala připustit králíky (Kastorex) vše proběhlo v pořádku i králice se chovala po celou dobu v pořádku i s krmením ale včera ráno najednou bylo v králíkárně plno krve ale žádný králíček. Nevím zda mohla králice vše sežrat nebo a to bych opravdu měla strach, aby nezůstlo v králici nějaké mrtvé mladě. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti jak dál postupovat?Králice má docela velkou nadváhu a přestáva žrát tak nevím zda je možné, že na to má vliv její váha?Děkuji za radu.

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 04.08.2023, 15:31:02 xxx.xxx.243.242
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.08.2023, 15:09:07

To je těžké odhadnout,co se samici stalo..potrat to jiste nebyl,ale těžký porod..možná samička měla králíčka jen jednoho,dva, tři a byli velcí..stane se,že jim pomaha ven a kousne ho nebo i sežere..kdo vi🤔.. už nic nenaděláte, samici vyčistěte ten kotec, opatrně,dejte ji dost vody a nechte ji v klidu..doma s ni nic dělat nemůžete,to byste museli na vet.kliniku na vyšetření..že nežere,se nedivim..nechte ji odpočinout a zotavit…

kometa
kometa (4357 příspěvků) 04.08.2023, 15:51:20 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den,

prosím o radu. Před 31 dny jsem nechala připustit králíky (Kastorex) vše proběhlo v pořádku i králice se chovala po celou dobu v pořádku i s krmením ale včera ráno najednou bylo v králíkárně plno krve ale žádný králíček. Nevím zda mohla králice vše sežrat nebo a to bych opravdu měla strach, aby nezůstlo v králici nějaké mrtvé mladě. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti jak dál postupovat?Králice má docela velkou nadváhu a přestáva žrát tak nevím zda je možné, že na to má vliv její váha?Děkuji za radu.


Viz ančovička. Mám-li pochybnosti, veterinář. Tlustá samice, která po porodu nežere… Doma nepoznáte, jestli v ní nezůstalo mládě. 

acher
acher (673 příspěvků) 04.08.2023, 16:42:00 xxx.xxx.222.196

Králice určitě nesežrala celá mláďata.Vždy zůstane alespoń hlava.Takže buď mladý sežral potkan  nebo je samice neporodila.Pokud neumíte palpaci,tak to nepoznáte a jedině na veterinu. Samice by na připouštění neměla být tlustá,ale v chovné kondici.Také je dobré posledních 5-6 dní samici snížit dávku granulí,zrnin a dát raději víc sena.Den před porodem už dávám jen seno a vodu.

Samice nežere teď nebo přestávala zrát koncem březosti?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (635 příspěvků) 04.08.2023, 20:00:37 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 04.08.2023, 16:42:00

Ale jo, klidně může sežrat celé mládě. Měli jsme před několika lety samici, vždycky odchovala 6 mláďat. Já kontrolujju letmo hnízda a několikrát jsem měla pocit, že tam jich bylo víc a jednou jsem ji nachytala, jak ho chroupe. 

Ale tady to opravdu vypadá na nepovedený porod. 

Nenechala bych ji trápit. Pokud nežere - sekerka nebo veterina.

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 05.08.2023, 08:52:30 xxx.xxx.13.0

Já bych ji nechala odpočinout, určitě po té hrůze nebude v pořádku za dva dny..ani se nedivim,že nežere, hlavně aby mela dost vody..jestli je mladá, tak se z toho “vyliže”..zabít se může kdykoliv..já bych jí ještě šanci dala..

acher
acher (673 příspěvků) 05.08.2023, 11:54:54 xxx.xxx.222.196
ančovička:

Já bych ji nechala odpočinout, určitě po té hrůze nebude v pořádku za dva dny..ani se nedivim,že nežere, hlavně aby mela dost vody..jestli je mladá, tak se z toho “vyliže”..zabít se může kdykoliv..já bych jí ještě šanci dala..


Ono zadavatelce asi nezbude nic jiného než ten veterinář.Člověk se zkušenostmi by si poradil.

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 05.08.2023, 12:28:04 xxx.xxx.13.0
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 05.08.2023, 11:54:54

Asi tak..stalo se mi s Bu pred par lety něco podobného.. zkušená samice a dobrá máma a najednou hrozny porod,samá krev,některá mláďata sežrala a zabila,asi 3 zůstali..nečistila je,bylo ji zle..tak jsem ji pomohla, Králický umyla, pupiky dezinfikovala, udelala hnízdo a lezici samičce vrátila s tim, že zřejmě uhynou..neuhynuli..postarala se o ně.. vyrostli do krásy.. samičku jsem po čase pripustila znovu a bylo vše v pořádku.. dodnes ji mam,ale už ji nepřipouštím,je stará..🐇


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.