Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Přikrmovat mladé rosely?

Platy (neregistrovaný) 04.08.2023, 15:44:15 xxx.xxx.1.264

Můj pár rosel pestrých teď má dvě dvoutýdenní mláďata. Samice mě na ně první týden nenechala ani kouknout, a z budky vůbec nevylézala. Teď ale jako mávnutím čarovného proutku leze ven i desetkrát za den, a když je v budce, často jí mohu vidět vstupním otvorem, jak sedí na bidle nad mláďaty. Zanedbání péče to ale určitě není, neboť mají neustále plná volátka, a vypadají spokojeně. Říkám si ale, jestli bych nemohla využít této jejich "samostatnosti" a trochu je dokrmovat navíc (třeba jen symbolicky), aby si zvykly na člověka, a zároveň neztratily kontakt s rodiči. Jejich sbližování se mnou jsem už zahájila tím, že pokaždé, když jdu kolem, a samice je venku (tak 2-3x denně), mláďata vezmu do ruky. Nebojí se, jen se zvědavě se rozhlížejí. Možná ale dělám špatně, a měla bych je nechat na pokoji, abych jim psychicky neubližovala...(i když co by potom bylo umělé odchování?) Jaký na to máte názor?

Anonymní (neregistrovaný) 05.08.2023, 09:29:37 xxx.xxx.217.49

Souhlas s předešlou odpovědí, proč do toho rodičům zasahovat když se vzorně starají? Doporučuji mít trpělivost a nechodit do budky každý den.🦜

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 07.08.2023, 09:48:02 xxx.xxx.233.198

Buďte ráda, že vzorně krmí a nezasahujte jim do toho. 

Beru mladé do ruky běžně 2-3x do týdne(!) a člověka se nebojí. Kdo si je bere po odstavu (min. měsíc na bidle) na mazlíčky, má je do 1-2 týdnů na ruce. Tj. úplně to takto stačí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.