Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Příchod nového štěněte

beatanucova
beatanucova (1 příspěvků) 05.08.2023, 19:16:11 xxx.xxx.29.80

Dobrý den pořídila jsem si k ročnímu border kolii (pes) Fenku australského ovčáka a moje borderka je hodně majetnická. Ale preferuje jen fenky venku ale chci se zeptat už po ní vystartoval když jsem jí hladila (ale chytla jsem ho za postroj) a chrání si hlavně míček jinak se očmuchali a byli v poho ale dostalo mě jak žárlil když jsem jeho hladila i jí (ALE MÁME JÍ PRVNÍ DEN) 

PROSÍM CHTĚLA BYCH NĚJAKÝ RADY. 

keriton
keriton (479 příspěvků) 05.08.2023, 20:53:06 xxx.xxx.60.207

Štěně by mi přišlo lepší pořídit k dobře vychovanému psovi, který se umí chovat a víte, co od něj čekat. I tak asi spousta věcí překvapí…. Teď vám nezbývá, než pořádně makat a srovnat si smečku. Starší pes bude potřebovat jasné a důsledné vedení, co má a nemá dělat. Stejně tak štěně bude potřebovat, abyste ho hlídala, aby staršího neobtěžovalo.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 05.08.2023, 22:06:36 xxx.xxx.113.99

A ta fenka je jak stará? Malý štěně? A borderak takhle vyjel na štěňátko?

My máme teď už měsíc malyho foxe (3 měsíce) ke dvěma starším psům (13 let) a u nás to seznamování naštěstí klaplo. A to náš starší fox každého psa nemusí. Ale jednak pochopil, že prcek je malý štěně a pak i prcek pochopil, že si u nás nemá vyskakovat, že jsou tu psi, kteří tu byli před ním.

Počítejte s tím, že se každému psovi BUDETE MUSET VĚNOVAT ZVLÁŠŤ. Pokud je tedy chcete něco naučit. Ideálně (aspoň občas) i samostatné venčení. U nás je výhoda, že starší psi už jsou tak v klidu, že nežárlí, když s mladým cvičím atd.

Pokud si nebudou rozumět, krmte je odděleně, misky dál od sebe. Jinak jak tu už někdo psal, musíte borderakovi zakázat vyjíždět na štěně. Určitě rozumí ‘ne’, to by možná mohlo stačit. A to i když mu štěně bere tenisák, prostě nesmí na ní být zlej… Naopak bych čekala, že když štěně bude starého obtěžovat, že si to s ní vyříká nejlíp sám, ale neznám vašeho psa… U nás si velkej respekt sjednal snadno. Malej na něj zavrčel, velkej jo chytil pod krkem a víckrát si k němu malej nic nedovolil a jsou kámoši. 

Jen pro mou zvědavost, proč jste k borderakovi pořídili australacku a ne borderku? 

Obrázek
Doron
Doron (1838 příspěvků) 05.08.2023, 23:53:48 xxx.xxx.24.252

Australanda pro Vašeho psa není fena, je to štěně. Sám je ještě nezralec..

Takže Vám nastává problém, jak ukočírovat štěně a puberťáka.

Musíte je pořád dozorovat a usměrňovat, nevytvářet rivalitní prostředí. Míčky, hračky, všechno pryč, alespoň ze začátku. 

Váš pejsek prostě nebude mít doma míček, kterej si hlídá.

Ani fenka nebude mít hračky, to je podhoubí sporů.

Brala bych je hodně ven, dlouhý klidný procházky utvářejí sounáležitost. Žádný velký blbnutí, žádný aporty, už vůbec ne společný, proboha.

Cvičit budete muset s každým zvlášť.

Jsou to dvě blumy, Vy musíte být ta , která to  má na povel , sami si to nevyřídí dobře.

Moc moc držím palce a dejte vědět, jak se to vyvíjí 😊!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.