Aktuálně: 4 911 inzerátů174 431 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Alergie na srst

Anonymní (neregistrovaný) 06.08.2023, 09:20:19 xxx.xxx.1.245

Ahoj, mám lehčí alergii na psí srst, ale nechci se vzdát toho že bych neměla nikdy psa. Je řešením naháč nebo nějaké nelínající plemeno? Nebo mi poraďte jaké plemeno. Mohla bych mít například jorkšírského teriéra? Ahoj a díky za odpovědi

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 06.08.2023, 09:55:27 xxx.xxx.0.1

Nemyslím, že by řešením byl naháč nebo vyloženě nelínací plemeno. Dcera má alergii a vadil jí víc pes, který skoro nelínal než fenka, z které nám po domě lítají chuchvalce. Mně osobně  vadil třeba bígl. 

Volila bych spíš menší plemeno a dodržovala nějaké zásady. Pes by neměl být v místnosti, kde spíte, často větrat, jednou týdně koupat. Vetšinou vadí plemena se srstí typu labrador, bígl.  

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 06.08.2023, 10:51:36 xxx.xxx.236.73

Americký bezsrstý teriér na sobě nemá ani chlup. Do toho bych šla v případě alergie u mne nebo někoho blízkého, i když se mi moc nelíbí. Je to lepší varianta než prášky na alergii.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 06.08.2023, 12:17:31 xxx.xxx.235.72

je to individuální - někdo reaguje na každé plemeno, někdo jen na určitý druh srsti. Asi se vyplatí zkusit si vybrané plemeno delší dobu pochovat, pomazlit, nechat se oslintat… a uvidíte, jak a jestli vůbec zareagujete. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2216 příspěvků) 06.08.2023, 12:25:09 xxx.xxx.61.107

Žádná alergie na srst není.

Je na to, co je uvnitř psa. 

Není rozdíl mezi dlouhosrstým, krátko, jemno, hrubo, bez.

Částečky jsou v: kůže, sliny, trochu na chlupech, moč, na těch chlupech je to cestou, samotný chlup, kdyby byl umyt, tak nic nedělá. U psů s podsadou je asi alergenů na chlupech víc, protože víc vrstev chlupů.

Nevím, že bych byla alergik, co nevím, tím neonemocním, ale jsou psi, které když pohladím, ruce se mi osypou a začnu kýchat a slzet, ale jsou většinou ti, co bydlí v kotci, z toho soudím, že na sobě mají spoustu nečistot; toho, co obsahuje alergeny.

Když máte čističku vzduchu a léky a pes není v posteli, nebo té ložinci, záleží na levelu alergie, tak jste v pohodě. Za pokus možná stojí vlézt do chovky, nebo zkoušet pomalu, když vyvolené plemeno potkáte. Dost lidí si totiž na psa zvyklo, na svého.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 06.08.2023, 12:35:44 xxx.xxx.236.73
Bodlinka:

alergie na psa není alergie na srst, je to alergie na částečky kůže a tím pádem je možné mít alergického reakci i na úplně plešatého psa.


V tom případě tedy neexistuje pes pro alergiky? Ale mnoho nelínajícich plemen se alergikům doporučuje. Naštěstí alergičtí nejsme, ale teď jsem zmaten 🤪

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 06.08.2023, 12:46:22 xxx.xxx.52.78
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 06.08.2023, 12:35:44

ano, pes pro alergiky neexistuje. pokud je dotyčný alergický na psa, tak je prostě alergický na psa a má smůlu, nezmění se to psem

že to třeba funguje je pak spíš kombinace věcí. když budu mít malýho psa co nelíná nakrátko ostříhaný tak se bude dobře koupat a vykoupaný pes na sebe nebude mít tolik těch svých částeček (a menší množstí alergenů třeba nebude tak vadit), taky méně prachu a chlupů v bytě je to co potřebujte když máte alergii na roztoče (stejně jako nechcete koberce a závěsy)

leccos udělá “pes nikdy do postele”, “pes nikdy do ložnice”, časté větrání

celkově prostředí, znám rodinu alergiků na kočky jako včetně astmatu a zbavili se toho ne vyhozením koček, ale vyhozením veškeré domácí chemie (různé aviváže, osvěžovače, čističe, leštidla) a kočky normálně mají s tím omezením ne do ložnice a fungujou bez léků

pak je taky individualita, můžete mít konkrétního psa, který nevadí a konkrétního dalšího, který vadí velmi

no a pak můžete dělat psí kusy a stejně psa mít nemůžete.

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 06.08.2023, 12:49:27 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 06.08.2023, 12:35:44

Zrovna včera jsem koukala na nějaký pořad na animal planet o psech a tam to i říkali, že ani “nahatej” pes nemusí být pro alergiky vhodnej a že nic jako hypoalergenní plemeno neexistuje. 

Obecně si taky myslím, že alergie na psy je hodně individuální. Někumu vadí to a někomu tohle, někomu všechno, někomu jen nějaké plemeno…….

Myslím, že se opravdu vyplatí, jak psala Xerxova…zkusit to či ono konkrétní plémě fyzicky a uvidí se, co to se mnou dělá, nedělá.

Často jsem už i viděla, že člověk, alergik, který začal žít v domácnosti s inkriminovaným zvířetem, tak časem se ta alergie velmi zmírnila, že soužití pak bylo více méně na pohodu. Ale tohle asi nemůžeme brát jako nějaké pravidlo, že by to tak bylo u všech.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 06.08.2023, 13:00:23 xxx.xxx.52.78

no právě, pak jsou jiní co se jim naopak při snaze alergii takhle přetlačit alergie zhoršila natolik, že třeba z nějakého drbání přešli opravdu do astmatu.

efe
efe (1059 příspěvků) 07.08.2023, 08:24:46 xxx.xxx.199.5
Kilian:

…..ono ale může být i alergie na psi sliny….


…a jiné tělní tekutiny… já po porodu mopslí skončila na pohotovosti na kalciovce…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.08.2023, 09:09:05 xxx.xxx.119.6

Myslím, že alergie je prostě nevyzpytatelná záležitost. Co si pamatuju z nějakýho rozhovoru s R. Desenským, tak ten říkal, že byl alergik. 

Soused se před dvěma roky musel vzdát milovaných včel, doktor mu řekl, že už to prostě nemusí rozdýchat.

Já doma měla psa atopika, mám doma psa atopika a astmatika.

Hledat informace v nějakých skupinách alergiků, najít skvělýho, rozumnýho alergologa?? Věřit, doufat, zobat léky?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 07.08.2023, 09:19:55 xxx.xxx.65.248

U nás to bez Xyzalu denně nejde. Postele ve speciálních povlacích proti roztočům, psům postel zapovězená… ☹️ stav je horší, když jsou naše dámy jako prasata již dlouho nekoupané a ani nezmokly (dešťová voda je na jejich kožich hotový zázrak, žel, jak se neumí vyklepat, v dešti odmítají bez pláštěnky chodit, stoupnou si pod nejbližší smrk a stojí a čučí). Že srst sama není alergen víme, nicméně když podrbu cizího línajícího psa, často mi naskakují svědivé fleky…  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.