Aktuálně: 4 885 inzerátů174 934 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Cesta autem

Katka (neregistrovaný) 06.08.2023, 13:15:43 xxx.xxx.285.92

Ahoj, chtela bych poprosit o radu.Zhruba za 4 tydny si jedeme pro stenatko RR.Mam strach ze pro nej bude ta cesta velmi narocna a stresujici.Je to totiz asi tak 3 hodiny autem.Nemohl byste mi nekdo poradit jak mu tuto cestu co nejvice usnadnit?Mame casto delat prestavky nebo to radeji zvladnout najednou? A drzet ho na kline nebo ho radeji nechat v pelisku.Mam z toho docela obavy. Nebo mame jet radeji vlakem?

Nase minula fenka ustala cestu autem bez problemu,ale to byla jen hodinka jizdy.A vzdycky auto milovala.

Diky moc za rady.

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 06.08.2023, 14:39:12 xxx.xxx.201.243
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 06.08.2023, 13:15:43

Sednete si se štěníkem dozadu, mějte to ho u sebe, ale pro bezpečí zajištěného na postroji. Před cestou ho vyvencete a dáte to na jeden zátah, když ne, zastavíte. Pro jistotu si vemte do auta deku nebo ručník. My tahle vezli stendo RR z Maďarska a celou cestu mi prospal na klíně. 

hmn
hmn (1040 příspěvků) 06.08.2023, 14:56:16 xxx.xxx.106.106

pro tu jistotu bych těch textilií a vhodných propriet vzala více, kdyby třeba štěně zvracelo a opakovaně, nebo se počuralo, nebo…... Misku a vodu. My vezli teď 3 hodiny a díky serpentinám přes hory se všechno hodilo.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:58:11 xxx.xxx.210.181

Vždycky jsem si malého vezla vzadu na klíně. Tuhle fenku jsme vezli 260 km, zastavovali jsme 2x, byla na obojku a vodítku, prošli jsme se po louce, odpočinuli a jelo se dále. Taky většinu cesty spala na klíně. Jak píše Arziska, deku a ručníky s sebou. My jsme jí o těch dvou přestávkách dávali i napít.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 06.08.2023, 15:32:11 xxx.xxx.235.72

jeli jsme jednou se štěníkem (Night de Garaba) nonstop 2200 km (26 hodin, zastávky tak po třech hodinách) - to byl extrém - a štěník to zvládnul přímo skvěle. Jinak tři štěníky jsme vezli z Moravy (Xerxes, Beta i Yoda) tři až čtyři hodiny - a vždy jsme alespoň jednu zastávku čůrací a protahovací udělali. Jeli pod nohama u předního sedadla - někteří posléze na klíně… A první Arona to měla domů 500 metrů… ta to měla nejsnazší. 

Všichni auto zvládali dobře, všichni nadšeně nastupovali do vozu celý život. Žádnému špatně nebylo (a že jsem se před tou cestou ze Španělska bála, neboť to by byla velká nepříjemnost)

Sardullah
Sardullah (987 příspěvků) 06.08.2023, 15:51:00 xxx.xxx.189.104

Pyrenejku a berňáka jsme vezli také skorem 3 hoďky. Já teda nedávám štěnítka do postroje…vezu na zadním sedadle starej proutěnej prádelní koš vystlanej starou dekou a na ní ještě starou osušku nebo menší dečku…a samozřejmě minimálně 2 ještě v zásobě. Plus teda papírový utěrky. Flašku s vodou. Misku. Já sedím vzadu se štěndem. A takovou vzdálenost jsme zvládli na jeden zátah..teda nee…mě musel manžel zastavit na WC…štěně je v košíku a já ho hladím nebo i si ho klidně vezmu na klín, dle situace….

Třeba s Jessinkou jsme jeli chvilku a i za tu chvilku se stačila 3x poblinkat….takže asi tak.

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.08.2023, 18:28:10 xxx.xxx.82.160

Hlavně je potřeba cestu štěněti co nevíce zpříjemnit. Vezměte ho na klín a nechte mu žužlat palec. Jestli není zvyklé na obojek ( a které štěně je ?), nestresujte ho žádným postrojem, natož přepravkou. První dojem z auta, může být dojem na celý život. A rozhodující, jak rád bude cestovat. Kdyby náhodou blinkalo, zůstaňte v klidu, nezmatkujte, nestresujte - nic se neděje. Štěně bude nasávat vaši náladu, pohodu, či nepohodu.

Jestli nemáte dobrého řidiče, nebo jestli máte jet sama, klidně jeďte vlakem. Štěně to zvládne.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.