Aktuálně: 4 700 inzerátů177 143 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Spotřeba vody

Anonymní (neregistrovaný) 06.08.2023, 14:21:46 xxx.xxx.2.271

Ahoj, mám čtyřletou středně velkou samici králíka, kterou ale chovám doma jako mazlíka. Je to můj první králík. Krmím ji směsí obilovin a granulí pro králíky, senem, chlebem a často jí dopřávám jablko, mrkev, petržel nebo zelí. Chci se zeptat, jestli by měl mít králík v kotci pořád plnou misku vody nebo jestli se mu má množství vody nějak regulovat. Někdy pije málo, tak jí dávám tak půl malé misky ráno a večer, ale někdy to vypije naráz a pak má žízeň, takže když přijdu z práce a dám jí čerstvou vodu, tak jí bez ohledu na množství taky vypije naráz a může to jít pořád dokola. Nechci ji trápit žízní, tak jí nechám napít kolik chce, ale pak zase extrémně hodně čůrá, takže jí nemůžu volně pustit po bytě, jinak mám všude loužičky. Prosím o radu. Dík

acher
acher (673 příspěvků) 06.08.2023, 14:54:02 xxx.xxx.222.196

Králík pije podle toho, co žere a také jaká je teplota.Pokud žere granule,seno,chleba,tak samozřejmě musí pít víc než když dostane mrkev,jablko,zelí.To už tekutinu obsahuje,ale i každý králík má jinou potřebu pití.

Vodu musí mít neustále a pokud ji nestačí miska, dejte větší nebo pořiďte větší napáječku.

kometa
kometa (4375 příspěvků) 06.08.2023, 18:02:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, mám čtyřletou středně velkou samici králíka, kterou ale chovám doma jako mazlíka. Je to můj první králík. Krmím ji směsí obilovin a granulí pro králíky, senem, chlebem a často jí dopřávám jablko, mrkev, petržel nebo zelí. Chci se zeptat, jestli by měl mít králík v kotci pořád plnou misku vody nebo jestli se mu má množství vody nějak regulovat. Někdy pije málo, tak jí dávám tak půl malé misky ráno a večer, ale někdy to vypije naráz a pak má žízeň, takže když přijdu z práce a dám jí čerstvou vodu, tak jí bez ohledu na množství taky vypije naráz a může to jít pořád dokola. Nechci ji trápit žízní, tak jí nechám napít kolik chce, ale pak zase extrémně hodně čůrá, takže jí nemůžu volně pustit po bytě, jinak mám všude loužičky. Prosím o radu. Dík


Každé zvíře musí mít vodu ad libitum! Vlastně i člověk.

george (neregistrovaný) 06.08.2023, 19:35:53 xxx.xxx.118.61

králík má mít k dispozici stále dostatek vody . Pije podle krmení viz .acher . Jablko chovným a .starším králíkům  doporučuji pouze v omezené míře . Hodně po něm tloustnou

Bendy (neregistrovaný) 09.08.2023, 12:15:15 xxx.xxx.168.52

Dobrý den.
Napájení králíků je dennodenní samozřejmostí. Pochopitelně záleží na druhu podávaného krmení. Pokud je spíše sušší formy, musí mít vodu stále k dispozici. Přes léto,když zkrmuji zelené krmení, ve většině případů si králíci nabízené vody ani nevšimnou nebo jen cucnou.
Ale je to opravdu individuální, řada z nich pije normálně i při zeleném.
Takže vodu neomezovat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.