Aktuálně: 4 959 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Německý ovčák špatný hlídač

Belanie (neregistrovaný) 07.08.2023, 20:40:31 xxx.xxx.71.246

Čauky, mám problém a tím pádem dotaz na vás. Máme doma dvouletého německého ovčáka, je dobře vycvičený, poslušný a měl výcvik na obranu, takže na figurínu štěká a kouše ji jak má. Problém je v tom, že pořádně střeží domov jen po setmění. Přes den k nám může přijít kdokoliv a je mírumilovný, a ještě k tomu každého i cizího vítá vrtěním ocasu. Co se s tím dá ještě dělat, nebo už je to dáno povahou? Děkuji, Belanie

Rapotačka (neregistrovaný) 07.08.2023, 21:04:37 xxx.xxx.224.165

Můj NO byl taky vítací, ale hosta ven (bez doprovodu) nepustil.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 07.08.2023, 22:13:22 xxx.xxx.62.63
Rapotačka:

Můj NO byl taky vítací, ale hosta ven (bez doprovodu) nepustil.


Jj. to už jsem párkrát o NO slyšela. Dovnitř pustí, ale bez doprovodu nepustí ven. 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 08.08.2023, 00:21:54 xxx.xxx.242.38

Moje je taky vítací (NO)a dokonce by vzala návštěvu klidně na procházku do lesa.😀 Pak by jí mohli ještě vzít někam na výlet povozit autem, koupit jí dvacet deka šunky po cestě a večer jí vrátit.😀 Na druhou stranu ta předešlá ovčanda návštěvu bedlivě střežila a moc ráda by si kousek ukousla.😀 A bylo jí jedno zda je večer či ráno. 

Anonymní (neregistrovaný) 08.08.2023, 06:12:49 xxx.xxx.210.86
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 07.08.2023, 20:41:19

Ja napriklad nepovazujem za zle, ze chcel/a mat psa, ktory postrazi dom.Vysteka cudzieho, nepusti na pozemok…Ved na tom nieje nic zle.To ze sa to nedeje, hold smola.Ma pristelsku povahu.Tiez sme mali bradaca, velkeho cierneho, ktori odstrasujuco len vyzeral.Ale bola nezkutocny maznak.A kamaratka s kazdym.Brali sme to tak, ako to bolo.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 08.08.2023, 06:19:24 xxx.xxx.53.81
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.08.2023, 06:12:49

mít psa, kterýho musíte zavírat kdykoliv jde přes den povolená návštěva je ale vlastně hodně nepraktické. to jsou pak takové ty průsery jakože špatně dovřený dveře a pokousaná pošťačka a tak.

navíc pes není blbej a věřím tomu, že povolenou návštěvu přes den a nějakou opravdovou hrozbu by velice snadno rozlišil a zachoval se podle toho.

a proti nějakým feťákům navíc stačí, když tam prostě nějaký pes je. a když někdo bude chtít vykrást právě váš dům, tak vám nepomůže ani vodní příkop s tygrem.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 08.08.2023, 07:41:00 xxx.xxx.230.181

Mě třeba nevadí psa zavírat. Navíc je tak naučený, napřed štěká na bránu a pak hned jde do kotce. Ale máme to všechno hned vedle sebe.

Se psem, který nehlídá nikdo moc nezmůže. Lámat psí povahu přes koleno, to končí leda pokousáním majitele.

assil
assil (1491 příspěvků) 08.08.2023, 08:18:20 xxx.xxx.121.3

No taky jsem měla takového psa a pak jsme jednou náhodou zjistili, že když je doma sám, je to excelentní hlídač. Prostě to bral tak, že když je doma panička, může si dát pohov.

acher
acher (657 příspěvků) 08.08.2023, 09:52:45 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 08.08.2023, 08:18:20

Máme momentálně podobného psa.Navíc je od malička zvyklý,že od branky k našim chodí pečovatelky.Doprovází je tam a zpět.My máme vchod z druhé strany a když nejsme doma, je pes zavřený na této polovině dvora.Říkala jsem si,že je to takový trouba,  až jsme se už párkrát přesvědčili,že on pustí lidi k našim,ale pokud chtěli jít k nám,postavil se do do předělovací branky a nikoho nepustil. A když jsem viděla,jak stojí za brankou a cení zuby na nějaké podomní prodejce,tak jsem zírala.Ty nepustil ani za tu bránu k našim.Takže on pes není žádný blbec,dokáže rozlišit situace a i vyhodnotit lidi.

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 08.08.2023, 20:19:54 xxx.xxx.221.216

Vždycky jsem německé ovčáky považovala za dobré hlídače. Neříkám, že to byli radikální vrazi, ale za mých mladých let bylo obvyklé, že štěndo už v několika měsících začalo štěkotem ohlašovat, že jde někdo kolem a nebo, že se někdo mrcasí u branky. Nemyslím si, že by hned NO ukousl někomu palici, když by mu vlezl na pozemek bez přítomnosti majitele, ale určitě by se asi snažil dotyčného odstrašit…zahnat. Jako co si dřívávějc lidi pořizovali na hlídání a teď se nebudu bavit o nějakým voříškovi…byli to z mého pohledu “vlčáci”…jak se jim dřívávějc říkalo. Většinou asi bez PP a nebo nějaký vlčákoidní kříženci. Ale na dvorech a zahradách jich bylo vidět nejvíce. Možná by pes neublížil, tak ale budili respekt.

Z mého pohledu byl dříve NO naprosto univerzální pes, jak na hlídání, tak jako rodinný. Nerozdělovalo se to na pracáky a exteriéry. Nebylo to tak, že si buď pořídím psa, se kterým musím makat a nebo naopak psa, co šmajdá zadníma nohama.

Navíc i v tom “chovu bez PP” to bejvalo tak, že majitel feny, o které si myslel, že je dobrá…hlavně povahově šel za Frantou Nováčkem, protože ten má fakty pěknýho a nebojácnýho hafana a domluvili se. Taková štěňata se pak většinou udala právě po sousedech, známých a jejich známých, protože znali Nera i Astu. A často už třeba zamlouvali štěňata dopředu. “Hele Pepo, ta tvoje fena je fakt super, tak až budeš mít štěňata, tak bych si jedno vzal.”

Tak nějak nevím, jestli bych dneska do NO vůbec šla. Asi bych vůbec nevěděla, kde hledat to univerzální psisko, které mám v blahé paměti. 

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 08.08.2023, 21:03:21 xxx.xxx.234.217
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 08.08.2023, 06:19:24

Neviem preco ma vtedy odhlasilo.

Ja netvrdim ze nemate pravdu.Len som chcel povedat, ze pes nemusi byt hned krvilacna bestia, aby vystekal “cudzincov”.A co sa zatvarania do koterca tyka…kamos mal cuvacicu, ktora bola so mnou neskutocna kamoska.Ale len dovtedy, kym som nechcel vojst do dvora bez domacich.Normalne ma nepustila.Ked ale videla ze to domacim nevadi, bola opat kamoska.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.