Aktuálně: 4 978 inzerátů174 004 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Aratinga zlatý do místnosti ?

Anonymní (neregistrovaný) 08.08.2023, 10:52:48 xxx.xxx.246.84

Ahoj, dokáže mi někdo blíže popsat vlastnosti aratinga zlatého? Je vhodný do paneláku? Naučí se mluvit? Děkuji.

AAA (neregistrovaný) 08.08.2023, 13:42:59 xxx.xxx.0.243
Anonymní:

Ahoj, dokáže mi někdo blíže popsat vlastnosti aratinga zlatého? Je vhodný do paneláku? Naučí se mluvit? Děkuji.


Všichni aratingové jsou křiklouni,sousedi vás vystěhují.Nedejte na nějakého prodejce arating,ten ho vychválí ,že je tichý,jen aby prodal.Aratingy chovám,nejhlučnější ptáci co mám a to chovám  Ary  a jiné velké druhy,ti jsou proti nim břídilové v hlasovém projevu.

Jestli chcete něco podobného,tak je na tom o dost lépe s křikem Pyrura,je jich několik druhů,všechny sou krásné,jen cena dosti rozdílná.Naučejí se někdy i pár slov a jsou to vyloženě mazliví ptáci pro ochočení a jako společníci.Sice je nechovám,ale znám od kamarádů co je mají ochočené.

Perfektně se ochočí papoušek královský,někdy i pár slov,nebo píská melodie,vždy záleží na jedinci.

Pak senegalec,mluvit se většinou pár slov naučí,ale také si čas od času pískne,ale není to tak pronikavé,jako Aratinga.

On ten výběr je velký,ale omezený právě tím hlukem.

Kveten11 (neregistrovaný) 08.08.2023, 20:38:42 xxx.xxx.16.9
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.08.2023, 10:52:48

Aratingy jsou hodně urvany,ale krásný.. naučí se nejake slovo ,ale není to tak zřetelne,"moje říkají ticho"a mlaskaji,že chtějí dát pusu 😅 

Anonymní (neregistrovaný) 09.08.2023, 10:57:00 xxx.xxx.246.84

Dobře, děkuji. Křiklouna si dovolit kvůli sousedům nemůžeme. Ten pyrura se nám také líbí. Je  v něčem odlišný v nárocích?

AAA (neregistrovaný) 09.08.2023, 16:58:03 xxx.xxx.0.243
Anonymní:

Dobře, děkuji. Křiklouna si dovolit kvůli sousedům nemůžeme. Ten pyrura se nám také líbí. Je  v něčem odlišný v nárocích?


Pyrura nároky stejné,směs pro malé papoušky s nízkým obsahem slunečnice,bude v bytě,tudíž v teple a asi nebude celý den na volno,tak nemá tak velké energetické nároky,třeba jako papoušek venku v chladu,který celý den poletuje.

Papoušci sou neskuteční celodenní pracanti ,neměli by se nudit,pak se mohou začít škubat,když nemají nic jiného na kutění,tak ukusují vlastní peří,proto to přírodní dřevo proti nudě.

Hlavně se pokud možno vyhněte plastovým hračkám,zrcátkům  a jiným blbinkám.Raději se projděte do přírody a dejte pampelišku,větvičky jabloně,nebo vrbu.Nezapomeňte na přísun vápníku,pokud pták není na přímém slunci,tak ho může mít nedostatek.Misku s troškou říčního písku.

Nedoporučuji ani provázkové doplňky do klecí,papoušek provaz rozplete a zamotá se do něj,mnohokráte se  takto ptáci oběsili.Vlastnil jsem Araraunu,která u předešlého majitele rozpletla lano,namotala na nohu a muselo dojít k amputaci dvou prstů,které po zaškrcení lanem odumřely.

Opatrnosti není nikdy nazbyt,papoušci jsou neskutečně vynalézaví,pozor na elektřinu,kabel prokousne snadno,výsledek znáte.

Máme doma dva velké kakaduy ,tak píši vlastní zkušenost,ti při trošce nepozornosti okoušou i nábytek nebo obložení.O kytkách ani nemíním psát,ty ukusují hned u kořene v květináči.

Lenka (neregistrovaný) 09.08.2023, 18:52:04 xxx.xxx.64.140

Ano aratinga je hlasitá, ale též ji mám v bytě. Dům je cihlový a sousedů máme více a stížnosti nejsou. Trochu je to o štěstí se sousedy. Jinak si nemyslím že by aratinga zlatý byl vysloveně křikloun. U nás musí ječet, když jdeme domů, to je jasné vítání. Posléze křičí, když něco vidí či se lekne. Problémem je motorové letadlo (dopravní letadlo mu nevadí), létající balón, dravec, někdy pes, deštník či kočárek nebo jiná věc, kterou normálně z okna nevidí. Někdy si zakřičí když má hlad a nebo se chce koupat. Ovšem neřekla bych, že by ječel zbytečně, to se stává výjimečně že netuším co viděl nebo co chce.

S mluvením horší, odposlouchal můj smích a naučil se vrčet, nikoliv slova. Ale s tím jsem počítala, když jsem si ho kupovala coby ručně dokrmené mládě.  Nyní je s námi 11. rokem a ano trochu se po čase změnil, ale asi je to normální že u nich dochází ke změnám rituálů. Nejedná se o negativní věci, ale např. to, že dřív nám večer zalezl pod triko a chrápal u nás dokud nešel do klece a nyní už to nedělá.

Zkrátka byl to můj sen, tak ho mám doma. Jsou to krásní ptáci. Dobře si vyberte druh společníka a ať vám přináší radost. 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.