Aktuálně: 4 978 inzerátů173 955 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Agrese korely

Anonymní (neregistrovaný) 09.08.2023, 08:11:39 xxx.xxx.278.163

Ahoj, mám problém s naší korelou. máme ji cca měsíc nevíme jak je stará v exotiku nám to neřekli. Je to celkem hodná korela na bidýlko se nechá vzít, kdyz drzite misku s krmení tak žere, no spíš rozhazuje, ale jakmile se natáhnete třeba pro tu misku abyste ji dali nové krmení a ona sedí poblíž. začne výhrůžně syčet a někdy vás i klovne. chápu že je ještě pořádně nerozkoukaná a možná se bojí chtěla bych jí to pomoci překonat, nevíte někdo jak, budu vděčná za jakoukoliv radu, nebo zkušenost.

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2023, 10:53:40 xxx.xxx.3.214
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.08.2023, 08:11:39

Ze zverimexu je vždycky problém že neznáte její stáří. A papoušek ze zverimexu se taky téměř nikdy pořádně neochočí. Pokud na ochočení a mazlení netrváte, tak OK, ale pokud jste toužili po domácím mazlíčkovi, který vám bude sedět na ruce, tak doporučuji korelu prodat někomu do chovu a zaměřit se v inzerci, nikoliv ve zverimexu, na ručně dokrmené papoušky.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 10.08.2023, 13:30:35 xxx.xxx.63.34
Anonymní:

Ze zverimexu je vždycky problém že neznáte její stáří. A papoušek ze zverimexu se taky téměř nikdy pořádně neochočí. Pokud na ochočení a mazlení netrváte, tak OK, ale pokud jste toužili po domácím mazlíčkovi, který vám bude sedět na ruce, tak doporučuji korelu prodat někomu do chovu a zaměřit se v inzerci, nikoliv ve zverimexu, na ručně dokrmené papoušky.


Já bych jen dodala, že stačí vzít mládě po odstavu. tj. ve věku 9-10 týdnů a krásně se ochočí taky. Moje několikaletá zkušenost. ;) 

Málokterý papoušek si svou klec či misku s krmením nebrání, zvlášť dokud není zvyklý na svého majitele. Chce to trpělivost a čas. Musí zjistit, že jí neublížíte. Bůhví cosi už zažila (výkup, cesta do zverimexu, atd.). A ano, je i možnost, že se nikdy tolik neochočí a bude se bát. To u papouška ze zverimexu nikdy nevíte. 

zjarda
zjarda (124 příspěvků) 10.08.2023, 14:57:08 xxx:xxx.2292:be52

Zdravím,  tak já nemám zase, tak špatné zkušenosti s korelami ze zvěrimexů, ale jistě záleží na stáří a plachosti. No stáří oni nevědí, tak koukám na nohy, prsty, drápky a zobák a jestli má starou kůži, přerostlé drápky a hladký zobák, tak je předpoklad, že je to starší kus. A taky, když létá po kleci jak šílený nebo syčí, tak nekupovat! Vy jí máte ještě moc málo, dejte jí čas a měla být celou dobu jen v kleci!

Já ochočil korely asi za 2měsíce, tak že když mě jen slyšeli, tak jsem myslel,  že se protáhnou mezi dráty jen aby byli u mne, stále jsem je musel hladit, strkali mi hlavu až do pusy a všude semnou. A měl jsem i pár a odchovali v menší kleci v kuchyni, takže plný provoz! Naučili se různé tóny a své jméno a sameček přes vletový otvor mláďatům brbral a říkal jim své jméno. 

Kolikrát ani chovatel nepozná pohlaví a jen se tipuje. Mohla jste dát foto. 

S pozdravem Zappe 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.