Aktuálně: 4 668 inzerátů177 716 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Otravné kotě

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2023, 08:05:19 xxx.xxx.234.29

Dobrý den, naše kočka nám přivedla přes měsícem na svět jediné koťátko které je zdá se dosti rozmazlené.Vždy si stoupne ke kuchyňské lince a začně pronikavě mňoukat. Dělá to po ránu před odchodem do práce a odpoledne po příchodu. Než ho stihnu nakrmit trvá to asi půl hodinky než udělám neodkladné věci a tu půhodinu opravdu nepěkně mňoučí. Zatím pije pouze mléko. Udělal jsem chybu ve výchově nebo je to povahou ? Aby mě to nepronásledovalo i v jeho dospělosti. Poraďte mi, protože někdy mám pocit, že ho snad trápím, nebo on nás?

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2023, 08:35:19 xxx.xxx.106.106

“Než ho stihnu nakrmit trvá to asi půl hodinky než udělám neodkladné věci a tu půhodinu opravdu nepěkně mňoučí. Zatím pije pouze mléko”

a) to fakt trvá půlhodinu nalít mlíko? 😲…..doufám, že ne kravské. A nějak si neumím představit ty půlhodinové neodkladné věci…..

b) měsíční kotě už může dostávat i pevnou stravu

chybu nedělá kotě, neumí to, chová se, jak mu to velí přirozenost. Asi má hlad (matka kočka nekojí?).

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.08.2023, 08:44:10 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.08.2023, 08:35:19

Tam je asi myšleno těma neodkladnýma věcma něco jinýho - třeba příprava vlastní snídaně. 

Každopádně si taky myslím, že má kotě hlad a není rozmazlený. Naše půlka kocoura, když se přiřítí na krmení, to je taky komentářů, keců, jak to, že ešče “nemám na stole” 😀 - jak kdybych měla křišťálovou guli a věděla tak předem, že se milostpán přikohátá v tuhle dobu domů. A k tomu ještě přidá motání osmiček kolem kotníků, aby to vyloženě urychlil. Dělá-li tohle ráno, mám miliardu chutí bacit ho něčím po hlavě, protože já ráno nevidim, nežiju, nedejchám a stokrát se  o něj přerazim. 

Zadavateli - to je prostě kočka, no. Přidejte mu papání, mocinky moc papáního. Je to pupík ve vývinu.

eena
eena (176 příspěvků) 10.08.2023, 08:52:18 xxx.xxx.231.241

Náš kocúr to robí presne ako u Zrzavci - pribehne a mraučí kým niečo nedostane. Nasypať pár granulí mi ale trvá tak 2 minúty, a to sa ešte minútu mordujem s otvorením vedierka 😀. Ono ten náš Ričí je spolovice asi pes - keď prichádzame domov tak nás beží privítať ku bráničke spolu so psom - a to už nosím v kabelke vždy nachystané “mňamky” ktoré dostanú za privítanie - obaja. Potom zmizne a pribehne si zas až keď je hladný (alebo mlsný) a mraučí za dverami kým si ho nevšimnem. A ak je doma tak tiež schytáva aj pár “kopačiek” lebo proste osmičkuje pod nohami - ale je to naša zatiaľ najlepšia mačka - aj keď asi trochu rozmaznaná 

Kilian
Kilian (1038 příspěvků) 10.08.2023, 09:16:43 xxx:xxx.d681:7748

…naše kočky rovněž po ránu vřiskají, do toho se motá pes a pískají morčata, takže je to vždycky docela tělocvik všechno to nakrmit, jen aby bylo ticho….abych nezapomněla, tak ještě  osmáci  vyznamně točí kolotočem,jelikož má promazaná ložiska a je to tudíž bez rámusu, dostávají jako poslední….  

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.08.2023, 09:20:49 xxx.xxx.226.6
Kilian:

…naše kočky rovněž po ránu vřiskají, do toho se motá pes a pískají morčata, takže je to vždycky docela tělocvik všechno to nakrmit, jen aby bylo ticho….abych nezapomněla, tak ještě  osmáci  vyznamně točí kolotočem,jelikož má promazaná ložiska a je to tudíž bez rámusu, dostávají jako poslední….  


😂😂😂

osmáci vyznamně točí kolotočem,jelikož má promazaná ložiska a je to tudíž bez rámusu, dostávají jako poslední….

Taky dobrej cirkus.

Pomoct! Chudeři vosmáci! Aby na sebe upozornili musej točit rumpálem! že se nestydíte. kdybyste měla doma deváťáky, to byste koukala na ten bordel co by dělali, aby dostali nažrat! 😀

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.08.2023, 09:25:33 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 10.08.2023, 08:52:18

Jojojo, Mouses taky zpravidla většinou dovalí, když přijdeme domů, pozdraví nás, čokle, pobude a pak zase mastí za zahradu lozit tam do stařiny, kterou tam má prasáckej sousední majitel, který čeká, že z pozemku vytříská prachy, ale o pozemek se nestará.

eena
eena (176 příspěvků) 10.08.2023, 09:34:18 xxx.xxx.231.241
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.08.2023, 09:25:33

vy ste snád celá ja - aj u nás chodí k “susedom” ala dom hrôzy - za 10 rokov tam nik nebol - cakáme, že nám ten ich dom spadne z polovice na pozemok - to že trávu a burinu tam máme u nich do výšky dvoch metrov už radšej prehliadam. A neviem tie čo z toho chcú vytrieskať - kupcov by bolo, ale oni ani predať ani sa o to nestarať - Lozia tam iba všetky mačky z dediny - vrátane toho nášho Casanovu

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.08.2023, 09:54:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 10.08.2023, 09:34:18

No my se ptali, že bychom koupili (mám skutečně megalomanské a velkopanské potřeby po svých předcích 😀), abychom měli pozemek větší, ale řekl tak nesmyslnou cenu, že to ať si narve do trenek 😀.

Ono je to ale špatně, myslím, že je to i postižitelné, nechávat takhle pozemek zarůstat plevelem. Předloni se evidentně dohodnul s mísní koňařkou nevalné úrovně, která tam přetáhla svoje koně, aby to spásli. Nebyl to v jejím podání dobrý nápad, koníky jsme dvakrát odchytávali - na silnici - z toho jednou s naším topenářem 😀 a po odchodu koní, kdy jí to došlo, tam zůstal tak neskutečnej bordel, že to jsem fakt koukala. Odmyslím nevysbírané bobky - neuklízí ani na svým pozemku, ale všude pneumatiky - jsou tam doteď, povalující se provazy, dráty, kůly, nějakou dobu i jakýsi dětský bazének - asi to měla na pití pro koně??? židlička - no fakt terno.  No letos tam koně nejsou, zato jsou tam bodláky, kopřivy, stařina, a opravdu nepříjemný plevele.

Kilian
Kilian (1038 příspěvků) 10.08.2023, 10:30:54 xxx:xxx.d681:7748
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.08.2023, 09:20:49

…nestydím, oni takle po ránu točí klikou rumpálu a z dálky se divej kocour směje, že osmáka brzy  sežere….deváťáka jsem kdysi doma měla, ale bylo to skromné nežravé děvčátko, takže pohoda….

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.08.2023, 10:39:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 10.08.2023, 10:30:54

Pravda, nejsou fšicí deváťáci jako já, omluvou mi budiž, že jsem v té době závodně sportovala a žrala jako prokopnutá. I jsem kvůli tomu dostala o rok později velkou inšpektorskou poznámku “Svačí při hospitované hodině”. Nemohla jsem za to, měla jsem dvoufázové tréninky a měla prostě hlad. Ke sváče jsem si nosila půlku veky 😀 a  pod lavicí se do ní zakousla.

Kilian
Kilian (1038 příspěvků) 10.08.2023, 13:11:25 xxx:xxx.d681:7748
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.08.2023, 10:39:19

… já i když jsem venku lítala, prostě taky behedla, ku štěstí mi stačila hrst skadkosti…ale brácha, ten by nás spucnul všechny jak otesanek….

kometa
kometa (4391 příspěvků) 10.08.2023, 13:14:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, naše kočka nám přivedla přes měsícem na svět jediné koťátko které je zdá se dosti rozmazlené.Vždy si stoupne ke kuchyňské lince a začně pronikavě mňoukat. Dělá to po ránu před odchodem do práce a odpoledne po příchodu. Než ho stihnu nakrmit trvá to asi půl hodinky než udělám neodkladné věci a tu půhodinu opravdu nepěkně mňoučí. Zatím pije pouze mléko. Udělal jsem chybu ve výchově nebo je to povahou ? Aby mě to nepronásledovalo i v jeho dospělosti. Poraďte mi, protože někdy mám pocit, že ho snad trápím, nebo on nás?


Má prostě hlad.

Já to mám teda jinak. Ráno polknu prášek na tlak a pak hned krmím kocoury, rybičky a šneka. Jsem tak zvyklá od koní. Nejdřív zvířata, pak já.

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2023, 13:20:02 xxx.xxx.106.106

tak

pravidlo správného hospodáře zní nejdřív obstarej zvířata a až pak se starej o svůj pupek

biaca
biaca (588 příspěvků) 10.08.2023, 13:37:30 xxx:xxx.4289:154d

Pokud se nelíbí mňoukání, neměla jste nechat kočce koťata. Kočka mňoukáním vyjadřuje své potřeby. A to kotě má nejspíše hlad, zamezíte pokud mu poskytnete co žádá a nejprve ho nakrmíte. 

U nás mladší kocour, vždy v poledne, když přijdu z práce si chce hrát, ale svoje získá pouze 2 z 10 případů. A můj starší, blázen mňouká, když loví mouchu. Škoda, že nemůžu vložit video, když za ní běží a u toho mňouká. 

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.08.2023, 13:39:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 10.08.2023, 13:11:25

Co je behedla? To neznám?

Otesánek jsem byla velikej už od narození, vždycky museli dát najíst nejdřív starší sestře, aby na ni zbylo. Divím se, že jsem nebyla koudel už tehdy, že jsem až dneska 😀

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 10.08.2023, 13:43:50 xxx.xxx.213.168

Myslím si, že u malého kotěte je úplně normální časté mňoukání, stejně jako brekot u malého dítěte. Oni neumí jinak vyjadřovat své pocity a to, že něco chtějí. 

Dítě z toho vyroste, kočka z toho vyrůst úplně nemusí. Některá zvířata jsou komunikativnější, než jiná. Náš kocour komentuje všechno, dokonce když ho oslovíme, tak nám mňoukne zpátky…člověk si s ním může i povídat, skoro vždycky odpovídá 😀.

Neobtěžuje mě snaha o komunikaci ani zvířat, ani lidí…vám by se taky určitě nelíbilo, kdybyste ostatní doma otravoval tím, že na ně mluvíte 😀. 

Edit: já třeba i poznám, kdy kočky mňoukají kvůli dění doma, že něco komentují, že mají třeba hlad, nebo když si jen chtějí vynucovat pozornost. Je tam slyšet rozdíl. Ale u malého koťátka bych to vůbec neřešila. Prostě bych ho ráno co nejrychleji nakrmila (hlavně prosím NE kravským mlékem), pak bude napapaný a spokojený. Kotě ve vývinu bych ani nijak neomezovala v krmení. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.