Aktuálně: 4 979 inzerátů173 945 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Záloha za papouška

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 09:53:35 xxx.xxx.265.257

Dobrý den, vybíráte si od budoucích majitelů zálohu na odchovy? Nebo lidem důvěřujete bez ní, mně se to už několikrát vymstilo. Majitel pořád sliboval určitě, určitě a nakonec si papouška neodebral. Od té doby jsem rozhodlý zálohy vybírat.

Lenka (neregistrovaný) 11.08.2023, 13:36:32 xxx.xxx.223.166

Jelikož chovám malé papoušky, tak zálohu nepožaduji.  Ale už se mi také stalo, že lidé nedorazili v daný čas pro papouška a ani se neomluvili. Bohužel slušnost lidí už snad není nebo jen velmi málo. Z druhé strany jsem kupovala na mazlíka aratingu před 11 lety a zálohu jsem musela zaplatit. Chovatelka to požadovala. Ale kupní smlouvu ani nic jiného jsem od chovatelky neobdržela. Přitom na svém webu uváděla, že kupní smlouvy dává k papouškům. 

U velkých papoušků bych si asi řekla o zálohu, přece jen je prodej asi na delší dobu. Střední papoušci těžko říct možná bych to u některých požadovala a u jiných ne. Asi podle dostupnosti ptáka. 

Anonymní (neregistrovaný) 12.08.2023, 07:59:10 xxx.xxx.149.257

No, mám obdobnou zkušenost jako tazatel. Pořád jsem chtěl věřit na dané slovo a zálohu nevyžadoval ale poslední roky se mi to vymstívá čím dál víc, takže asi začnu.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 12.08.2023, 17:20:32 xxx.xxx.63.34

Pokud si někdo zamlouvá papouška, který ještě není k odběru nebo ho tu chce nechat déle (např. odběr po dovolené), tak ano, rezervační poplatek beru oproti rezervační smlouvě.  Inzerát na něj pak mažu. 

Na “slovo” zamlouvám pouze pár dní (např. zavolá někdo ve středu, že by si v sobotu přijel) a nechávám inzerát dál viset s tím, že pokud se někdo další ozve, ukládám si kontakt a pak píšu papoušek odjel/neodjel. 

A taky si nechávám potvrzovat SMS/zavoláním, že si dotyčný pro papouška skutečně jede. Už jsem několikrát seděla doma a nikdo nedorazil. 

PS: Pozor - dle zákona je záloha vratná. Rezervační poplatek nikoli. Také doporučuji si dát do rezervační smlouvy i do jakého data (max.) si musí dotyčný papouška odebrat a jinak, že propadají peníze chovateli na další krmení a péči o papouška. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.