Aktuálně: 4 884 inzerátů174 983 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pedigree

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 11:44:17 xxx.xxx.254.67

Ahoj, četla jsem různé názory na značku Pedigree, je hodně negativních. Jaké jsou vaše ? Chtěla bych někoho poprosit, zda by mi mohl napsat nějaké stránky např. s testama a srovnáním s jinými značkami, abych si mohla přečíst, v čem konkrétním je Pedigree horší než ostatní granule. Díky moc

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 11.08.2023, 11:50:38 xxx.xxx.37.33

na to nepotřebujete recenze ani testy, stačí mozek a základní gramotnost

složení:

obiloviny** (z toho 20 % celozrnná pšenice), maso a vedlejší živočišné produkty (18 %, z toho 4 % hovězí v hnědých kouscích*), oleje a tuky (z toho 0,4 % slunečnicový olej), vedlejší rostlinné produkty (z toho 3 % sušené řepné řízky**), minerální látky, zelenina** (z toho 0,5 % sušená mrkev (odpovídá 4 % mrkve) v oranžových kouscích*, 1 % sušený hrách (odpovídá 4 % hrachu) v zelených kouscích*). ** přírodní složky * hnědé kousky tvoří 80 % produktu, oranžové kousky 10 % a zelené kousky 10 % produktu

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 11.08.2023, 12:53:49 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.08.2023, 11:44:17

Nejsem v granulích moc zběhlá, protože krmím masem a granule máme jen, aby si mohli pesani tzv. zobnout, ale ….nejhorší granule jsou tzv. marketovky jako třeba Chappi, Friskies, a tak…prostě to, co běžně prodávají v supermarketech a Pedigree já osobně řadím mezi ně.

Můj názor je ten, že nemá smysl tyhle granule srovnávat s jinými, z mého pohledu má smysl je prostě nekupovat a když už krmit granulemi, tak se orientovat na ty kvalitní nebo minimálně kvalitnější.

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 11.08.2023, 16:04:16 xxx.xxx.62.91
Lily:

Ano pedigree opravdu už skrz složení nejsou nejvhodnější na krmení. 

https://www.psikrmivoradce.cz/psi-krmivo-recenze/pedigree-adult-s-hovezim-a-drubezim-masem/
https://www.psikrmivoradce.cz/psi-krmivo-recenze/pedigree-small-s-drubezim-masem-a-zeleninou/

Vím o téhle stránce třeba. 


Popravdě Vaše slova, že “Pedigree nejsou nejvhodnější na krmení” mi připadají poněkud jako eufemismus!😉😛

Já mám Pedigree zařazeno jako jeden z nejhorších shitů…😉

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 11.08.2023, 23:38:16 xxx.xxx.10.248
Sarah01:

Zkuste krmit barf, možná vás to vyjde i levněji než nějaký Pedigree 


No, to asi při dnešních cenách masa nevýjde - krmné maso za poslední 1-2 roky zdražilo natolik, že výjde cenově dost podobně s granulemi vyšší třídy. Dnes už se vyplatí kupovat maso pro lidi v akci, protože barfshopy už ve své nenažranosti neví, co za to🙄. 

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 12.08.2023, 01:03:03 xxx:xxx.4cbe:e77f

beru hrubomleté hovězí - na zookrámě v Písku Pošvář  45/kg, 

ve Vimperku Velva 52/kg

v lidské masně drůbeží krky , skelety do max 30/kg

takže pořád výhodnější než spečený hnusy , ale jasně , že  humus grancle ala Pedigree a marketovky vyjdou “levnějác”, ale ty bych nedal ani psům úhlavních nepřátel 😉

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 12.08.2023, 07:55:52 xxx.xxx.61.107

Pedigree má hlavní problém, že patří společnosti Mars Inc. Nerozpakují se používat barvivo tartrazin, e110, e129,… BHT, BHA a podobné věci.
To, že tam sypou nějaké hlavy kuřecí a peří a nohy a zajistí jen určité procento kvalitního obilí a zbytek je, co se ten měsíc sežene, to mi nevadí.
Ale rakovinotvorné látky a celá ta společnost jo.
Podívejte se na cenu, kolik toho pes měsíčně sežere, ty granule jsou vlastně i dost drahé.
Granule Pan Mięsko telecí s krůtím stojí 55 Kč/kg a mají jednu jedinou chybičku - 5 % kuřecího proteinu, takové suroviny, která by mohla být konzervována něčím ne neškodným.
A pes toho sežere polovinu.
Jestli chcete něco dobrého, tak na tohle složení se podívejte a berte to jako vzor, najdete tak určitě několik vyhovujících bezpečnosti i peněžence.

Maso se dá sehnat i v dobré kvalitě, když prolezete FB, inzerci a tak. Např. jsem našla nedaleko farmu, kde prodávají balíčky pro lidi a ty ořezy pak pro zvířata za 25 Kč/kg. Barfshopy ode mě neuvidí ani halíř. V Polsku bůček za 65 Kč, možná v Makru nebo tak někde pořídíte taky, nevím, ale co, ani náhodou mi barfshop nenabídne něco lepšího a za lepší cenu a že by to nevozili odtam, co já? Jasně.  

Ty Pedigree si taky vzít jako vzor - vše, co je ze supermarketu (ale i z jinde) a je barevné nebo se na obale píše “povolené antioxidanty, barviva a konzervanty EU”, od toho držte zvířata dál. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 12.08.2023, 12:55:32 xxx:xxx.5107:3c22
Fikovnice:

Popravdě Vaše slova, že “Pedigree nejsou nejvhodnější na krmení” mi připadají poněkud jako eufemismus!😉😛

Já mám Pedigree zařazeno jako jeden z nejhorších shitů…😉


Já nechtěla být hned tak tvrdá. 😀 Když se na to někdo ptá, tak tím asi krmí, tak jsem si říkala, že budu jemnější. 😀 

Přijde mi, že když se napíše těmhle lidem, že to je odpad, tak se jen zaseknou a kupují to dál… nebo koupí Chappi, či jak se to píše. 

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 12.08.2023, 18:28:27 xxx.xxx.60.200
Lily:

Já nechtěla být hned tak tvrdá. 😀 Když se na to někdo ptá, tak tím asi krmí, tak jsem si říkala, že budu jemnější. 😀 

Přijde mi, že když se napíše těmhle lidem, že to je odpad, tak se jen zaseknou a kupují to dál… nebo koupí Chappi, či jak se to píše. 


No máte pravdu, že Chappi je snad ještě horší…a to je co říct!😄

Lily
Lily (163 příspěvků) 12.08.2023, 22:14:44 xxx:xxx.5107:3c22
Fikovnice:

No máte pravdu, že Chappi je snad ještě horší…a to je co říct!😄


Babička má taky pocit, že čím barevnější, tak tím zdravější… takže pro jejího pejska kupuju krmení taky já. 😀 Ona naštěstí uznává, že se v tom vyznám lépe.

Sarah01
Sarah01 (1582 příspěvků) 12.08.2023, 22:22:20 xxx.xxx.162.253
Inspektor-pisisvor:

No, to asi při dnešních cenách masa nevýjde - krmné maso za poslední 1-2 roky zdražilo natolik, že výjde cenově dost podobně s granulemi vyšší třídy. Dnes už se vyplatí kupovat maso pro lidi v akci, protože barfshopy už ve své nenažranosti neví, co za to🙄. 


Já beru Vetamix, hrubomleté hovězí+drůbeží dvoukilovka za 75 Kč, sem tam koupím nějakou kusovku nebo drůbeží krky a křídla pro lidi v supermarketu a furt mně to přijde měsíčně levnějc než 2 pytle chovatelskýho balení Farminy pro ty 4 psy. Ale jo, Pedigree asi levnější bude, ale já bych to nedala ani slepicím. A taky je fakt, že na to, abych kupovala pro psy maso ve zdejším zveráku, nemám, mají to snad víc než 2x dražší než ten Vetamix, ale odkud berou, netuším. Jojo, je to dnes byznys, a to leckde i veterina, kde si účtují stovku jen za podívání se na psa od stolu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.