Aktuálně: 4 886 inzerátů174 940 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Zubní kámen

Majda (neregistrovaný) 12.08.2023, 08:19:58 xxx.xxx.258.63

Ahoj, existuje nějaká osvědčená domácí metoda, jak odstranit psovi zubní kámen? Náš 12letý jezevčík ho má hodně a v jeho věku se bojím narkozy. Dík za zkušenosti.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 12.08.2023, 10:08:49 xxx.xxx.37.33

že je psovi 12 let ještě neznamená, že je pro něj anestezie riziková.

takže prostě rozbijte prasátko, šupky k vetovi, pěkně předoperační krve, jestli se bojíte, tak i kardio a potom šupky na zuby

prodloužíte mu tím život.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 12.08.2023, 10:16:03 xxx.xxx.119.6

Jo, jo, pořádný předoperační vyšetření, a pak čištění zubů - nácvik ošetření se souhlasem. Někdo si i chválí přidávání kelpy do krmení. Řešit se to ale musí. 

Já mám psa 10,5 let, krmen syrovým, naposled co se mu vet koukal na zuby, říkal, že je má opravdu hezký, přesto ale řekl, že čištění učit mám, on prostě ty problémy pak musí řešit. Tak trénujeme a je to fajn i na trénink mozečku staršího psa. Ošetření se souhlasem doporučuju.

Kilian
Kilian (975 příspěvků) 12.08.2023, 10:28:03 xxx:xxx.e0ce:a6bb

…nás pes chroustá tvrdý chleba, kosti, syrové maso, zeleninu a stejně už je o pár zubů chudší v ramci pravidwlného cisteni na zubni kámen u veta…zuby si nechá čistit ode mně, ale stejně jdeme na zimu na ošetření pod narkózou…prostě u těch pidipsů asi jiná šance není….vet mi říkal, že když studoval, tak u starých psů byla narkóza riziko, dnes běžně uspáva 12 až 16ti letá zvířata…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.