Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Štěně nás vítá

Anonymní (neregistrovaný) 12.08.2023, 17:20:15 xxx.xxx.125.227

Mám 3-měsíční štěně maltezáka. Při příchodu domů jakéhokoliv člena rodiny nás fenka vítá tak moc, že v návalu radosti si "učurkne". Sice jen pár kapek, ale stejně bych chtěla vědět, jestli je to normální. A když ne, tak co s tím. Měla jsem kdysi fenku boxera, ale už si nepamatuji, jestli to jako štěně dělala. Děkuji všem za odpověď. 

kometa
kometa (4226 příspěvků) 12.08.2023, 18:13:55 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mám 3-měsíční štěně maltezáka. Při příchodu domů jakéhokoliv člena rodiny nás fenka vítá tak moc, že v návalu radosti si "učurkne". Sice jen pár kapek, ale stejně bych chtěla vědět, jestli je to normální. A když ne, tak co s tím. Měla jsem kdysi fenku boxera, ale už si nepamatuji, jestli to jako štěně dělala. Děkuji všem za odpověď. 


Je to normální.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 12.08.2023, 19:05:01 xxx:xxx.99e:bf1a
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.08.2023, 17:20:15

První pes to taky dělal a vyrostl z toho. Vždycky jsme si dávali pozor, abysme ho nehladili na koberci 🙂. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 12.08.2023, 19:28:53 xxx:xxx.e71a:79e1

Je to normální, odeznít to s věkem může a nemusí. Známých jezevčice mě stále převelmi vítá. I když nepištím, nešišlám, nedělám emoční veletoče, vždycky si radostí ukrápne, nemá to ani na 4 letech pod kontrolou. Majitele také enormně vítá, ale oni přetáčí příchody na můj vkus příliš do extrému, intonace, velevítačka, excitace. 

U 3měsíčního štěněte bych zavedla rituály při odchodu a příchodu, hlídala bych si svůj hlasový projev. Také je otázkou, po jaké době od vyvenčení tak malé štěně členy rodiny vítá, v tomhle věku bývají štěnda jak průtokáč, měchýř pod kontrolou nemají. 

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2023, 11:13:52 xxx.xxx.125.227

Děkuji, tak jste mě aspoň částěčně uklidnili. Těch pár měsíců to musím vydržet 🙂

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 13.08.2023, 11:27:56 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 12.08.2023, 19:28:53

 U tříměsíčního štěněte?? No tak tam se ani nevslíkám, ani nezouvám, ani nevítám, popadnu hned ve dveřích štěndo a tradá dělat ven čůranda.😉

Jinak jak bylo psáno výše…hlídat si svoje emoce…štěně blázní, vítá nás?? No tak jestli začneme taky nadšením pištět, žvatlat, tak ho v takovéch chování jenom podpoříme resp. ještě víc štěndo v tom nadšení nabudíme. Vím, že je to těžké, ale z mého pohledu je lepší si štěněte po příchodu nijak zvlášť nevšímat…stačí "ahoj Ťapko..jsem doma…a teď počkej, panička se svlíkne, zuje, pojď jdeme odnést nákup do kuchyně….všechno v klidným hlasem a až když vidíme, že už u štěněte to nadšení minimálně lehce opadlo, tak se s ním můžeme hezky přivítat. Třeba můj minulý pes byl nadšená vítací štěkna, takže toho jsem naučila, aby si vzal něco do tlamajzny. Když jsem vešla brankou, tak rychle běžel shánět, kde má nějakej uzlík.

Vím, že spousta lidí je rádo, když je pes nadšeně vítá, ano dělá nám to radost, když vidíme, jak je pejsek nadšenej. Ale u některých pesanů si myslím, že je lepší pomoct pejskovi ukočírovat emoce tím, že ho v tom nebudu svým nadšením podporovat.

balu
balu (1563 příspěvků) 14.08.2023, 07:47:39 xxx.xxx.195.72

Naše fena chodského psa to také dělala. Není to proto, že by nemohla moč udržet, protože potřebuje vyvenčit. Je to fakt jen velká emoce. Ani jsme ji přehnaně nevítali a už vůbec na psa nešišláme, protože to sami nesnášíme. Jiní naši psi to nedělali. Přejde to s věkem.  U nás cca v osmi měsících.

Rapotačka (neregistrovaný) 14.08.2023, 10:34:18 xxx.xxx.224.165

Ano, jsou to emoce. Já pamatuji souseda a jeho "maltézku".

Ta ho tak vítala, že učůrávala  a jednou úplně zkolabovala.

Žili v úplný rodině a psa milovali všichni, ale její bůh byl pán.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.