Aktuálně: 4 859 inzerátů175 036 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Postarší pes-lehké potíže s vyprazdňováním

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 14.08.2023, 08:13:49 xxx.xxx.226.6

Všimli jsme si u naší bábrdle ohaří - cca 12 let asi, před rokem přišlá z útulku, teď nedávno po operaci nádoru na mléčné žláze - že má poslední dobou trochu problém hodit bobek. Teď třeba kosti nebyly žádný, jen mleté čisté maso a stejně včera na tom musela dost pracovat. Je možné, že by to paradoxně způsobovala zelenina? Konkrétně teď teda okurka?  U tý mi to  přijde už vůbec jako nesmysl, ne?

megi-the-pes
megi-the-pes (2231 příspěvků) 14.08.2023, 08:55:32 xxx.xxx.61.107

Zelenina se musí řádně rozkousat. Nebo byla strouhaná?
Ale ono je to asi jen stářím psa. Měl by mít trochu víc vlákniny. Dýně? Indický jitrocel. A taky dost pít.
A nemůže tam něco překážet? Snad ne.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 14.08.2023, 09:14:13 xxx.xxx.226.6

No zrovna včera - nepřišel mi právě tuhý - konzistence, barva i lesk mi přišly optimální a prostě je vidět, že jí to trvá, ne vždy ale. problém uvnitř by být neměl, před operací toho nádoru komplet kontrola, takže nikde nic. Nevím jestli ta jizva? Ale to by měla bývala horší krátce po tý operaci. Mám takový vnitřní pocit, že tu rotyku jako by dělala zelenina. ne listová teda (teď zrovna nemají nikde peking a bubrdle, že ledovej salát, a´t si narvu do trenek.) U tý okurky, která je hodně vodnatá mi to přišlo divný. ale možná má pravdu Megi - jestli to pořádně nerozkousala. Budu jí pozorovat a díky  za případný další náměty. Dneska jí dám vločky, uvidíme.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 14.08.2023, 11:39:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 14.08.2023, 11:15:23

Jojojo, musíme to vychytat, to je jasný. já jen přemýšlela nad tím, zda to může způsobovat třeba i ta zelenina, kdyby měl někdo zkušenosti.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 14.08.2023, 11:43:08 xxx.xxx.226.6

Ano , to si říkám taky - s ohledem na zkušenost kamarádky, kde její fenka, po kastraci měla potíže s vyměšováním, ale - tam jsem to přisuzovala tomu, že to byla velká břišní operace a oni myslím tehdy možná trošku podcenili stravu po operaci . Tohle jsem já hlídala právě  u obou operací, aby fenky neměly problém jít na záchod a bály se zatlačit. A říkala jsem si, že by ale spíš přišel problém blíž k té operaci, kdy je to živější? ??? Ale možná ne, možná jak to víc a víc srůstá? Na druhou stranu ona nemá obavy tlačit, jen to jakoby “nevyprdne” tak hladce, dřív vyběhla, čupla a než jsem se stačila nadechnout, bobek pomalu za běhu byl venku, teď to prostě trvá. Tak zkusíme ty vločky, semínko, a i ten jogurt.

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.08.2023, 12:41:18 xxx.xxx.174.242

Srdíčko se kontrolovalo? Ono to nemusí být spojené s bobkem jako takovým, labroš začal mít tyhle problémy asi měsíc před svým koncem, byť měl stolici normální, bylo to pro něj najednou namáhavé. Pak mu začalo haprovat srdíčko a vzalo to rychlej konec, ale jemu tedy bylo 15. Ale taky jsem nejdřív řešila žrádlo,protože nic jiného mě nenapadlo. Plus bych ještě zkusila zajít někam na fyzio, zvlášť po té operaci může mít hnuté záda,to už jsem taky zažila,že starej pes měl problém s vyprazdňováním,a po dornovce letěl jak blesk

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 14.08.2023, 13:40:20 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 14.08.2023, 12:41:18

Aaaha - to sem asi nechtěla číst? ale moc děkuju. Srdíčko dělali před tou operací, tak snad se to nějak rapidně nezhoršilo? Bábrdle lítá jako magor, metá kozelce, spí na zádech spokojeně - což dřív nedělala,-asi ten nádor na tohle nebyl pohodlnej. Furt dělá v radosti tu svou ŽÁÁÁÁÁÁBŮŮŮŮ a obecně je heppík. Fčéra plovala a zlobila jak roční hajzlík, už jsem jí vyhrožovala, že dostane přes prdel 😀. Hlavně proto, že na mě čučela, že jsem kráva, když jí nechci dovolit jít do rákosí. Tak snad má pumpu v pořádku?. Záda by mě nenapadla. Děkuju moc.

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.08.2023, 15:53:56 xxx.xxx.174.242
Zrzavci:

Aaaha - to sem asi nechtěla číst? ale moc děkuju. Srdíčko dělali před tou operací, tak snad se to nějak rapidně nezhoršilo? Bábrdle lítá jako magor, metá kozelce, spí na zádech spokojeně - což dřív nedělala,-asi ten nádor na tohle nebyl pohodlnej. Furt dělá v radosti tu svou ŽÁÁÁÁÁÁBŮŮŮŮ a obecně je heppík. Fčéra plovala a zlobila jak roční hajzlík, už jsem jí vyhrožovala, že dostane přes prdel 😀. Hlavně proto, že na mě čučela, že jsem kráva, když jí nechci dovolit jít do rákosí. Tak snad má pumpu v pořádku?. Záda by mě nenapadla. Děkuju moc.


Když je srdíčko zkontrolovaný,tak bych fakt zkusila to fyzio😉

Já dneska sprdla naší bábu, byly jsme v lese, koupačka,houbaření,koupačka, lítala jak magor, přervaná achilovka a vachrlatá haksna prej nejni problém. Ale zaplaťpánbůh za to🥰

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 21.08.2023, 12:24:37 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 14.08.2023, 15:53:56

Jo přesně, zaplaťpánbůh za to! Dokud mají chuť dělat krávoviny, tak je to dobře. Já včera koukala na bábrdli, jak plove, plove a plove, brázdila hladinu a hrozně si to užívala, makala s ostatníma za aportama, s tím svým si kroužila rybníkem jak paní radová 😀 . Moc hezky se na to kouká. Jen teda tady máme s aportem potíž, kterou teda u ní už neřeším. Dopluje flusne to a čučí, z vody to nosit nebude. Tak halt pro to posílám někoho jinýho 😀.

Teď  bobkuje už zase normálně, tak uvidíme.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.