Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Starší pes a šteně

milanett
milanett (1 příspěvků) 15.08.2023, 22:13:02 xxx.xxx.43.205

Zdravím všechny,potřebuju poradit... porídili jsme si k prazskemu krysarikovi (8 let) stenatko peruanskeho nahace. Ten starsi na stene furt jen vrci obas po nem i vyjede a jakoby ho trochu kousne. Nevite co s tim? Zvyknou si na sebe. Děkuju vsem za radu.

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
15.08.2023, 22:43:25 xxx.xxx.230.164

Jen bych chtěl upozornit, že dotaz vypadá sice pěkně, ale příspěvek byl samý odkaz, které jsem odmazal a je vložen ze zahraničí. Budu rád, když mě tazatel vyvede z omylu, ale jsem si jistý, že je to spam 🙂.

Doron
Doron (1788 příspěvků) 15.08.2023, 22:52:07 xxx.xxx.23.220

To víte, krysařík je malej a křehkej, stěně větší a neohrabaný, nesmíte mu dovolit, staršího psa obtěžovat. Krysce taky nedovolit, bezdůvodně malýho  napadat. 

Krmit odděleně, klid odměňovat pamlsky, zatím žádné společné hračky a podporování rivality. Krysařík by měl mít místo, kde bude mít od malýho klid, malýho tam prostě nepustite.

Naopak společné procházky utužují přátelství a sounáležitost , ale zase, ať ho malý neotravuje, hezky vedle sebe  na vodítku ( aspoň naháček) a jděte na dlouho procházku.

Oni z nich třeba nebudou kamarádi, kteří si vyloženě hrajou, ale můžou se v budoucnu těšit ze společný přítomnosti a být spolu v klidu.

On se krysařík vlastně chová docela přirozeně, snaží se zjednat si respekt, protože je jednak starší samec, a druhak se asi o sebe bojí, protože ví, že je malinkej.

A jak stěník reaguje na to, když po něm starší "vyjede”?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.