Aktuálně: 4 857 inzerátů175 054 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Složení granulí u nás a ve světě

Kolohnát (neregistrovaný) 16.08.2023, 18:50:56 xxx.xxx.7.208

Dobrý den, porovnával jste si někdo složení psích granulí pro Česko a pro jiné státy? Jestli okolní státy mají stejnou kvalitu, Polsko, Německo? A hlavně pak Spojené státy americké. Tam jsem totiž už dříve četl, že mají granule vyšší kvality ale nikdy jsem se po tom nepídil ani žádný článek jsem na toto téma nenašel, tak to zkouším tady.

megi-the-pes
megi-the-pes (2232 příspěvků) 16.08.2023, 19:33:01 xxx.xxx.61.107

USA mají jiné zákony. O kvalitě tam neslyšeli. A tady okolo je to fabrika od fabriky. Zákony máme přísnější (EU i zbytek Evropy, cca od Slovenska na západ a nahoru a dolů) a pak si můžete vybrat továrnu, která třeba odmítá zpracovávat hnusy jak jinde.

assil
assil (1527 příspěvků) 17.08.2023, 12:45:32 xxx.xxx.121.3

Ve Státech mají stejně jako u nás kvalitu i úplný shity. To není o zeměpisu, ale o výrobci. Navíc tam jsou povolené ingredience, které jsou v EU zakázané, proto se sem například přestal vozit Timberwolf, který teda byl u mého psa dost oblíbený.

Co se týká EU, tak problém jsou značky, co maj výrobny u nás nebo v Polsku třeba, tam je ta kvalita fakt níž než Německo například. Pokud něco takového chci, kupuju to na zoohitu například, kde je ta německá kvalita a nebo volit značky, co se sem jenom dováží.

megi-the-pes
megi-the-pes (2232 příspěvků) 17.08.2023, 14:21:23 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 17.08.2023, 12:45:32

Co měl Timberwolf zakázané? Já měla zato, že pan dovozce, co teď vyrábí zaručeně regionální Bodreek atp. z masa, které neví, odkud je, protože žádnou fabriku ve skutečnosti nemá (a to je i případ Timberwolf, protože po tom pátral celý svět a nakonec to vypadalo na Diamond petfood, co dělal i Totw), měl velký voči, bylo to drahé…
A přišel Wolfsblut, o kterém zas z té samé strany vyprávěli, že kopíruje Timberwolf, úplně směšné věci tohle, že by je zajímala nějaká malá privat label ze Států s masovou moučkou, když si zakládají na přírodním složení (i továrna, kde se to vyrábí, takové věci nezpracovává).
Na dogforum.sk jsou o tom romány. 
No a to je moje další kritérium, jak vybírám. Majitel ne moc pravdomluvný - nekupuji.

Co se dělá v Polsku… Alpha spirit vyrábí v Polsku. Španělé. Vsadím se, že to moc lidí neví. Ale kupuje luxusní jídlo ze Španělska. Německo má taky různé věci, vždyť Wolf. vyrábí v Anglii. A české značky se dělají v Německu a v Anglii. Moje oblíbené granule se dělají ve Španělsku, což se označuje za hrůzu. Myslím, že většina lidí netuší, jak dobré potraviny a krmiva se v Polsku dělají. I šmejd, samozřejmě. Ale já toho dost vyzkoušela a i kupuji jídlo pro lidi, ono to maso chutná jak maso, v supermarketu je malá mrkvička, co chutná jak mrkev, oni totiž upřednostňují své lidi před dovozem… Říct, že u nás, kde je výroben a dodavatelů mraky a máme docela kontroly a vyhlášky na každou blbost, nebo v Polsku, které má moře a ryby tam nestojí skoro nic a má perfektně zachovalé zemědělství, …, že kvalita nic moc, no, tak to by mě nenapadlo.

Na krmivech jsou některé věci vidět hned. Rozdělám pytel a přepálený tuk. 
To dostanete všude.
A taky hodně lží. 
 

Jo, jsem si vzpomněla na Magnusson, tam snad strkali i bio pšenici, graham nebo jak to bylo.
 

A nakdákám toho, ale stejně nevím, jestli do té továrny pochodují jehňátka z jedné strany a granule z druhé vylézá…  
 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.