Aktuálně: 4 859 inzerátů175 040 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jaký podbřišník?

Exddie (neregistrovaný) 17.08.2023, 11:33:10 xxx:xxx.1731:d7db

Chci se zeptat na vaše zkušenosti s podbřišníky – sháním pro svého koně (Welsh, stavbou těla hodně mohutný) drezurní podbřišník. Uvažuji mezi koženým, nebo paměťovou pěnou. Ráda bych aby byl vážně kvalitní, a vydržel. Co používáte vy, máte zkušenosti, že by něco koně odíralo, nebo podobně? 

https://www.kraemer.de/Pferdebedarf-Pferdezubehoer/Saettel-Sattel-Zubehor/Kurzgurte/Memory-Foam-Kurzgurt-mit-Elastikeinsaetzen

https://www.kavalino.cz/produkt/drezurni-kozeny-podbrisnik-cheval-horseguard/

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3241 příspěvků) 17.08.2023, 13:36:50 xxx.xxx.198.226

Používáme obyčejné bavlněné-molitanové s kurtou od Kentauru (ale vyrábí to kde kdo), hlavně bez gum. Nikdy neodřely (teplokrevníci, plnokrevníci, poníci, chladnokrevník, rekreační zátěž a sem tam nějaká celodenka nebo vandr do tří dnů).

Jak s kvalitou, to nevím, ale beze změny vlastností nám drží i desítky let. To nejhorší, co se kdy stalo, je, že upadla rolna na přezce (takový ten plíšek okolo poslední příčky přezky), když na ni kůň šlápnul nebo se přivřela do dveří. Občas je peru nebo drhnu rejžákem ve vodě.

Obrázek
Verun
Verun (731 příspěvků) 17.08.2023, 13:43:51 xxx.xxx.220.12

https://www.konikum.cz/kentaur-bergen-podbrisnik-z-pametove-peny-p175654/

Naprostá spokojenost, když gumy tak na obou stranách ,  jsou dost  tuhé, dotahovat na obou stranách na stejnou délku!

Anatomický nesedí každému koni, používají se z důvodu umístění sedla a poloha zápinek vůči místu, kde má podbřišník ležet.  

Acavallo mi koně odřel tak šel…

Podbřišník peru vždy, když je to potřeba- je na omak tuhý, nebo chlupy a pot,  alespoň vypláchnu vodou. To co leží na koni, má být vždy čisté.  

  

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 17.08.2023, 21:07:43 xxx:xxx.88e0:b77d

Používám Wintec Elastic, myslím, že je i ve formě pro drezurní sedlo.

Já ten svůj mám z druhé ruky, jezdím s ním už dva roky a pořád bez zničení…

Je za příznivou cenu, neotlačí břicháče a neoprudí, neodře….používán je i v endurance.

Cena/výkon naprosto bezkonkurenční.

U nás ve stáji bývají velké experimenty s podbřišníky, ale každý má Elastic v záloze a nedají ho z ruky 🙂

Kikina (neregistrovaný) 20.04.2024, 10:44:10 xxx.xxx.14.157

Ahoj všem! Potřebovala bych poradit s podbřišníkem. Mám kobylku a ta měla v jamce za přední nohou bradavice a tu jí nechal bývalý majitel odstranit od té doby tam má místo na které si nenechá sáhnout a hlavně je to v místě kde je pobřišník. Ten by ji místo odřel.

Řešil někdo něco podobného, díky moc za rady jak situaci vyřešit.

Verun
Verun (731 příspěvků) 20.04.2024, 20:50:11 xxx.xxx.220.12

beránek? 

a ještě  jen podotek, v jamce za loktem nemá podbřišník co dělat, když už tak minimálně na šířku dlaně za loktem, ona citlivost může být ne z důvodu předchozích bradavic, ale ze špatně přiloženého podbřišníku. 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 23.04.2024, 10:21:59 xxx.xxx.251.2

Právě řešíme podbřišník pro quaculu, která má nové sedlo.

V merku mám Kentaur Monaco, kobyla je stavbou těla trochu více hucul než QH, tak potřebuje něco pro pupíkaté koně. Taky koukám na tenhle

https://www.horseandme.eu/podbrisnik-kozeny-waldhausen--cerny-2/

Někdo nějaké zkušenosti, doporučení?

Jinak Wintec Elastic šel z domu, ani pro jednu kobylu nebyl to pravé. U krátkých pupíkatých kobyl je naprosto nevyhovující, je široký v místě za loktem a krčí se tam a odírá. Šířka dlaně je hezká věc, ale u nás nefunguje, pokud bych to dodržela, má hucula sedlo vzadu a podbřišník přes břicho - prostě je krátká, no. V sobotu se s tím prala p.Frantlová při hledání sedla 🙂

A obě kobyly nosí na podbřišníku návlek z pravého beránka (jedna má citlivou pleť a druhá se hodně potí) za mě naprostá spokojenost, když je beran moc špinavý či propocený, vezmu a vyperu. Máme na každou 2 kusy, pač to hodně dlouho schne, tak na střídačku. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.