Aktuálně: 4 786 inzerátů176 424 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Maso slepicím

Anonymní (neregistrovaný) 17.08.2023, 16:24:01 xxx.xxx.6.157

Dobrý den, mužu dávat slépkám zbytky syrového masa? Jsou všežravci pokud se nepletu…. 🐔

Rapotačka (neregistrovaný) 17.08.2023, 16:54:52 xxx.xxx.224.165

Já jsem dávala. Kvalitní, nezávadné (“lidské”), spokojenost.

Rapotačka (neregistrovaný) 17.08.2023, 16:56:10 xxx.xxx.224.165

Jo a sežraly ho okamžitě.

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2023, 07:47:12 xxx.xxx.6.157

tak to jsem si myslel správně a je blby jim dávat vnitřnosti a odřezky ze zabitých slepic a kachen? 

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 18.08.2023, 08:47:18 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Co myslite těmi vnitřnostmi?..


Tak předpokládám to, co vykuchá. Bych to naházela s hlavou, pařáty a kostma do mlýnku a pak to zkrmila - blbý? Já bych to teda asi uvařila, kvůli parazitům a tak.

kometa
kometa (4331 příspěvků) 18.08.2023, 13:11:42 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Tak předpokládám to, co vykuchá. Bych to naházela s hlavou, pařáty a kostma do mlýnku a pak to zkrmila - blbý? Já bych to teda asi uvařila, kvůli parazitům a tak.


No nevím, vařit střeva by se mi nechtělo. Pokud si pamatuji z dětství, tak se tyhle zbytky (po vykuchání slepice nebo králíka) házely na hnůj a tam to prošlo recyklací. Parazity tenkrát nikdo neřešil.  Možná ani nebyli. Myslím v nějaké masívní formě.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 18.08.2023, 13:59:02 xxx.xxx.198.226

Tak, když je hnůj, že… Já bych to na hnůj ale nehodila, protože nechci lákat na náš hnůj prasata. Takže já až budu vraždit slepici, tak ty vnitřnosti prostě zrecykluju zpátky do vajec (můžu zkusit něco hodit kočce, když ji to bude bavit, ale to je nejisté). Ostatně droby z kuřete z hypersuper takhle recykluju - nejdřív hodím kočce, a co zbude, se nese slepicím 🙂 A kosti nakonec potom vlastně taky.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 18.08.2023, 15:32:07 xxx.xxx.113.99

Já vnitřnosti dávám slepicim, králičí i slepičí. Akorát teda ty střeva krájím na menší kousky a to docela smrdí 😬 ale co bych pro ně neudělala. I hlavu slepici pro ně vždycky rozmlatim na kousky. Jinak slepicim to vůbec nevadí, že to je z jejich kámošek. 

Před časem mi do výběhu ke kuratum létal jestřáb a ty mrchy se naučili vždy po útoku, že jak já přicházím, tak už je bezpečno a běželi honem hned z kurníku, kde se schovavali, rychle dokončit to, co jestřáb zanechal. Několikrát jsem se s nimi o mrtvé kuře pretahovala (když bylo v lepším stavu) a já ho chtěla uvařit aspoň pro psy. Když bylo kuře v horším stavu (břicho otevrene) už jsem jim ho nechávala 😕 Slepice je drsňák… 

Doron
Doron (1865 příspěvků) 19.08.2023, 10:35:25 xxx.xxx.162.126
JardaPecival:

"Slepice je drsňák"….. A vy taky, jak to čtu  😂


Mně spíš přijde, že jsou ty slepice nějak strašně hladový, možná jim schází bílkoviny a prostor ?

Takový chování u svých slepic neznám , maso si dají, to jo, ale že by takhle šílely to fakt ne.., na roztlučenou slepičí hlavu by se mi vyprdly nebo nakrájený střeva.. Ony se na zahradě krmí tak nějak průběžně  celý den, nikdy nemají hlad.

Ale někdy si uloví hraboše, to zas jó 😅.

megi-the-pes
megi-the-pes (2267 příspěvků) 19.08.2023, 12:26:33 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.08.2023, 10:35:25

Mám takto přežraná všecka zvířata, takže je fuk, co nesu. Ale jsou nadšená.  Např. pes, když dostal poprvé divočáka, kachnu a rybu, veliká legrace, útočil na misku, pak rybu vytáhl na výlet, vláčel ji po celém obýváku s kuchyní. Kuře u psa toto privilegium nemá.
A taky je bezva pozorovat slépky, když jim dám mleté maso s něčím, jo, první vyzobou maso… ale když donesu veliký kus masa vcelku, by se přerazily. A ta očička rozzářená. 😀

Bílkoviny těmto asi chybět nebudou, ale když se krmí blbou nudnou granulí, tak pak jdou do záchvatu, když vidí maso. 🙂 Prostor, no, záleží, co tam mají, to je jasné. 

A to jsem jediná, komu vadí, že by zvíře krmil jeho příbuzným? Jak granule z kočiček dávat kočkům. Vím, že se sežerou, ale…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.