Aktuálně: 4 790 inzerátů176 092 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Prodej staršího páru

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2023, 11:54:13 xxx.xxx.240.49

Dobrý den, chci znát váš názor, jak byste se dívali na prodej staršího páru amazoňanů velkých oratrixů. Má jít o 12letý pár, co každoročně odchovává. Jen ve mně hlodá červíček proč někdo takový pár dává pryč? 

Anonymní (neregistrovaný) 19.08.2023, 06:59:25 xxx.xxx.2.271
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.08.2023, 11:54:13

Nic pro mě. Raději skládám mladé páry a když už, tak jeďte k chovateli teď a měl byste vidět pár s mláďaty pokud ne, je to podezřelé. 

jouza
jouza (28 příspěvků) 20.08.2023, 00:13:36 xxx.xxx.168.10

Tak tady je to spíše o důvěře,kdysi jsem kupoval 7 letý pár červenokřídlý chovný , měl jsem pouze dané slovo pana chovatele a daný pár ještě několik let odchovával, další zkušenost opět jsem kupoval starší chovný pár, byl jsem si ho osobně vybrat, ze dvou párů,oba páry v budece mladý, po odchovu jsem si vybraný pár odvezl domů. A od té doby jsem od nich mladé neviděl. Takže za mne v tomhle koupit starší chovný pár je mnoho aspektů a faktorů které mohou ovlivnit úspěch a neúspech tohoto počinu. Takže rozhodnutí o koupi Vám tohle určitě neujasní ale taková je má zkušenost. Pavel

Tomáš (neregistrovaný) 20.08.2023, 13:45:29 xxx.xxx.184.99

težko radit….Kupoval jsem od kamaráda tutové chovné páry - známe se x let, chodím k němu na pivo a mladé jsem viděl na vlastní oči a některé páry u mě stejně několik sezon nezahnízdili… Poté jsem některé prodal a u nových chovatelů opět hnízdí. Bavíme se také o amazoňanech. 

Ale koupil jsem od chovatele pár arů zelenokřídlých , 14letý… Tento chovatel je měl od mláďat a nikdy u něj ani nesnesli vejce. U mě hned příští rok 2 mladý až na bidlo.

Starší ptáci reagují každý jinak na změnu prostředí, některé to nakopne, jiné utlumí. V tomto směru nejde univerzálně poradit. Také osobně kupuji raději mladé ptáky do věku tří let ale občas koupím i výše popisované - se střídavými uspěchy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.