Aktuálně: 4 911 inzerátů174 417 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

něco na zamyšlení

Stickers
Stickers (556 příspěvků) 09.05.2008, 21:01:42 xxx.xxx.48.29
Vážení chovatelé, chovatelky nebo začínajcí chovatelé. Rozmach internetu je dnes tak velký, že málo kdo si pořídí knížky a studuje informace o chovu papoušků četbou. Když jsem začínal chovat papoušky, tak v té době jsem ještě internet neměl a žádné chovatele neznal, musel jsem tedy počáteční informace k chovu čerpat právě z knížek. Našel jsem spoustu užitečných tipů, informací a popisů papoušků, a mohl jsem si vybrat a také podle knížek začít stavět první voliéry. Bohužel jsou dnes mezi námi tací, kteří zadávají do diskuse mnohdy nesmyslná témata typu jak velkou voliéru?, můžu chovat tyto druhy společně? a poslední co jsem mohl sledovat poslední dobou jsou dotazy na určité chovatele. Proč se musí nikdo ptát právě toho chovatele a né celé chovatelské veřejnosti? Dále se zde ptají lidé na chovatele z různých krajů. Pokud mají internet jistě jde např. na www.ifauna.cz naleznout spoustu chovatelů a zavolat jim. Nic si od tohoto příspěvku neslibuji ale třeba se diskuse bude ubírat na lepší úroveň a zajímavější témata. Pokud se chcete k tomuto tématu vyjádřit máte prostoru více něž dost. Ocením vaše názory a připomínky. Přeji všem chovatelům úspěšnou sezónu 2008.
kajik (neregistrovaný) 09.05.2008, 21:20:40 xxx.xxx.80.193
tak tedy musim pridat velky souhlas s panem Jelinkem. Zbytecne se zaplnuje forum stale se opakujicimi otazky, byt odpoved jde lehce najit pomoci vyhledavace. Rekl bych, ze je to o lenosti neco hledat. Pritom by stacilo mrknout napr. do popisu druhu, kde je dost informaci o danem druhu.
cone
cone (1412 příspěvků) 09.05.2008, 21:32:46 xxx.xxx.85.196
Ahoj Vojto, mám stejný názor jako ty, pro mnohé je opravdu jednodušší zadat nějaký dotaz, než si něco z dostupné literatury nebo časopisů nastudovat. Ale to je asi normální v dnešní uspěchané době.Internet je bezesporu moc pokrok na získavání nových informací, trávím u něj dost času, ale nedovedu si představit, že bych si nějakou novou knihu o našem koníčku nekoupil. Já jsem měl opačný problém, na práci s PC jsem si loni zaplatil kurz na rozšíření znalostí.
Víš s těmi dotazy od laiků, jak velké a kolik...... , na tyto dotazy je třeba odpovídat velmi uváženě, protože něco, nějaké rozměry doporučíš a tito zájemci o informaci již dále asi bádat nebudou a podle rady se zařídí. To mě vždy zvedne, když někdo odpoví : postačuje metrová klec, viděl jsem takto odchovat vitální ptáky. To byla tady specialita a vždy jsem si představil ptáky, chované v nevhodných podmínkách a nešťastné diky neinformovanosti majitele.
Já už mám teoreticky po sezoně 08, ale také přeji všem "australanům" a "jihoameričanům" mnoho opravdu vitálních mláďat.
bambam (neregistrovaný) 09.05.2008, 21:45:50 xxx.xxx.224.196
Mil@ne ty jsi redaktorem stránek papousci.chovzvirat.com?
Marty
Marty (521 příspěvků) 10.05.2008, 13:37:01 xxx.xxx.232.126
Nezbývá, než souhlasit s Vojtou. Naprosto mi mluvíš z duše. Taky jsem začínal jako ty, ale i přesto, že už jsem měl internet, tak jsem si koupil pár knížek o papoušcích. Doma jsem měl knihu Australští papoušci od p. Vašíčka, což mi hodně v začátcích pomohlo. Pár dnů jsem byl doslobva zabořený v knížce a hltal z ní informace. Když jsem chtěl vědět víc, prolistoval jsem si čláky i fóra na Ifauně a bylo to. Teoretických zkušeností, si myslím, že mám docela dost, proto nemusím zbytečně zakládat nové téma, které už se tolikrát rozebíralo. Myslím, že kdyby se nad tímto pár lidí zamyslelo, určitě by to přispělo ke zkvalitnění tohoto fóra.
bambam (neregistrovaný) 10.05.2008, 15:06:53 xxx.xxx.224.196
Já jsem se jen ptal, že to má jako svůj web
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 10.05.2008, 20:17:53 xxx.xxx.88.30
Jo někdy mi ty témata přímo pijou krev.. Páč jsou tak až .... blbá že to je hrozný... Já mam zatim jen andulky ale knížky mam přečtený i několikrát a stejně je čtu zas, vždy najdu něco co si nepamatuju a sem mile rád a furt mě bavěj... Mam zatim jen o andulkách a jednu o všech papoušcích, kde to je hodně obecně, ale z každý si vemu kousek a je to super... Když příde časopis tak ho hltám a nic okolo najednou neexistuje... Fakt si připadám jak blázen... =D
Na netu hledám jen asi půl roku, jinak těch cca 5-6 let znám jen z knížek...
A taky sem přežil a i moji papoušci... =)
sunflowersman (neregistrovaný) 10.05.2008, 23:20:00 xxx.xxx.175.196
Přiznám se, že také jsem uvažoval nad výše zmíněným tématem. Také jsem začínal s chovem ptactva nějaký rok zpátky, kdy internet tak moc nefrčel a chovatelé se znali osobně.Přesto něco to do sebe má. Co když Vám nestačí pouhopouhá parafráze, či citace z knihy, ale chcete opravdovou solidní diskuzi spojenou s odborníky v dané oblasti? tohle mluvím k tématům jež se objevují velmi zřídka, jen podotknu, že některá témata postrádají tu pomyslnou diskuzi, kterou by měly být

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.