Aktuálně: 4 799 inzerátů176 165 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Papoušci odmítají létat do závětří

pajabrazda
pajabrazda (3 příspěvků) 23.08.2023, 10:50:58 xxx:xxx.c7bd:8af2

Dobrý den,

Mám novou celoroční voliéru se závětřím, kterému chci ještě dodělat dveře, aby bylo kompletně zakryté. Problém je ten, že papoušci do něj nechtějí létat a tak ještě ani neobjevili krmný pult (musí tak mít misky různě venku a ty převrací). Nevíte kde by mohl být problém? Lákal jsem je tam již na větve nebo okus. Bidla tam mají také.

Obrázek
Santi
Santi (166 příspěvků) 23.08.2023, 11:21:06 xxx.xxx.26.22

Nevím, jak dlouho je tam máte, ale pokud dáte krmení dovnitř, tak si ho brzy najdou. Je běžné, že nový přírůstek ve voliéře 2-3 dny nežere, pokud tam není staré osazenstvo, které mu to “ukáže”. Každopádně v záletu nevidím žádnou větev za vstupem. Do zatáčky moc létat nebudou 🙂 A ty nekryté trámky a latě zevnitř vám asi brzy oštípou. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 23.08.2023, 12:20:07 xxx.xxx.63.34

Dejte krmení jen do toho záletu. Ono je hlad dožne tu voliéru prozkoumat celou. ;) větev v záletu asi jednu vidím? Ale možná by chtělo přidat. 

AAA (neregistrovaný) 23.08.2023, 18:06:34 xxx.xxx.0.243
pommovi:

Dejte krmení jen do toho záletu. Ono je hlad dožne tu voliéru prozkoumat celou. ;) větev v záletu asi jednu vidím? Ale možná by chtělo přidat. 


Zdravím,toto řešení není dobré,ptáci mohou hlady uhynout,do záletu prostě nepůjdou.Toto mám nohokráte za sebou,dám závěsná krmítka i do výletu,žerou hlavně z nich,postupně dostanou odvahu prozkoumat zálet a najdou krmivo i tam,pokud pravidelně ubývá,můžete přerušit krmení ve výletu.

Na základě tohoto problému uhyne pousta ptáků hlady,hlavně menší druhy,ty potřebují stravu poměrně rychle,děnně a často.Velké druhy papoušků často trucují a neberou krmivo ani když ho mají na dosah.

Proto je třeba každého nového ptáka hlídat,jestli krmivo najde a také hlídat i ptáky,které umístíte do nového prostředí.

Momentálně řeším velkou aru,staršího samce,nejde do záletu,přitom vidí samici,že tam chodí a nejde za ní,už je to přes týden a krmím ho stále venku,on na to postupně přijde,ale prostě změna prostředí a bojí se tam jít.Venku žere úplně vše,je v kondici,prostě musím čekat,nestresovat zaháněním.

Co mám vypozorováno,čím inteligentnější pták,tím větší problém,nové prostředí vnímá podstatně jinak,než třeba andulka,ta prošmejdí během pár hodin voliéru komplet.

jouza
jouza (28 příspěvků) 23.08.2023, 19:48:00 xxx.xxx.168.10

Tak uzatím bych nechal misky s krmením v obojím prostoru jak záletu tak výletu,až doděláte dveře (doufám že budou oknem proojené s venkem) tak bych je na pár dní zavřel do záletu s krmením a po pár dnech bych spojovací okno otevřel a misky s krmením nechal pouze v záletu.Pavel

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 07:55:07 xxx.xxx.236.37

Tak ty dveře zatím nedodělávejte, až se tam naučí aspoň takto do otevřeného tak po čase dejte dveře. Vaše druhy zvládnou zimu v pohodě venku. Počkejte až se tam naučí, budete možná řešit opačný problém, jak je dostat ven 🙂 budou se tam schovávat v létě před horkem, v zimě před mrazem a budou tam trávit většinu dne.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 25.08.2023, 12:37:33 xxx.xxx.63.34
AAA:

Zdravím,toto řešení není dobré,ptáci mohou hlady uhynout,do záletu prostě nepůjdou.Toto mám nohokráte za sebou,dám závěsná krmítka i do výletu,žerou hlavně z nich,postupně dostanou odvahu prozkoumat zálet a najdou krmivo i tam,pokud pravidelně ubývá,můžete přerušit krmení ve výletu.

Na základě tohoto problému uhyne pousta ptáků hlady,hlavně menší druhy,ty potřebují stravu poměrně rychle,děnně a často.Velké druhy papoušků často trucují a neberou krmivo ani když ho mají na dosah.

Proto je třeba každého nového ptáka hlídat,jestli krmivo najde a také hlídat i ptáky,které umístíte do nového prostředí.

Momentálně řeším velkou aru,staršího samce,nejde do záletu,přitom vidí samici,že tam chodí a nejde za ní,už je to přes týden a krmím ho stále venku,on na to postupně přijde,ale prostě změna prostředí a bojí se tam jít.Venku žere úplně vše,je v kondici,prostě musím čekat,nestresovat zaháněním.

Co mám vypozorováno,čím inteligentnější pták,tím větší problém,nové prostředí vnímá podstatně jinak,než třeba andulka,ta prošmejdí během pár hodin voliéru komplet.


Tak ono zásadní otázka bude, jak dlouho je dotyčný v té voliéře má. Dle infa, že musí krmit venku, předpokládám, že už delší dobu a že je to jen o tom, že nemají důvod prozkoumávat další část voliéry. 

Samozřejmě, že to chce dát krmení dovnitř a koukat, zda krmení už našli. Což se lehce pozná. Ne je nechat týden o hladu, aby padli - o tom jsem taky nikde nepsala. ;) 

PS: Ty dveře jsou za mě celkem zbytečné. Máte druhy, které naší zimu zvládají na jedničku. Pro ně je hlavní nebýt v průvanu a na dešti, pak vydrží v klidu i mrazy. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.