Aktuálně: 4 852 inzerátů175 004 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jed na hlodavce

Rapotačka (neregistrovaný) 23.08.2023, 11:13:38 xxx.xxx.224.165

Jed na hlodavce

Prosím o doporučení, kdo má zkušenost s dobrou účinností přípravku. 

Nabídka je široká, neorientuji se v tom. Děkuji.

Anonymní (neregistrovaný) 23.08.2023, 11:16:19 xxx.xxx.238.67

Norat G - červené granule, nedám dopustit.

Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4226 příspěvků) 23.08.2023, 11:59:43 xxx.xxx.147.163
efe:

Funguje i na hryzce?


Měl by. Je to sice jed na hlodavce, ale funguje i na necílové druhy (pes, kočka, člověk…), že jo. Bohužel. Proto by se každá deratizace měla provádět zodpovědně.

 Ale co jsem si vygůglila, amatérům se neprodává. Možná malé množství.

Anonymní (neregistrovaný) 23.08.2023, 19:27:54 xxx.xxx.238.67
kometa:

Měl by. Je to sice jed na hlodavce, ale funguje i na necílové druhy (pes, kočka, člověk…), že jo. Bohužel. Proto by se každá deratizace měla provádět zodpovědně.

 Ale co jsem si vygůglila, amatérům se neprodává. Možná malé množství.


To máte asi pravdu, bere se ve velkém do skladů, po 10 kg kbelíkách, ale měl by být k dostání i v drobnoprodeji v menším balení. Účinkuje na myš domácí, potkany a krysy. Zjednodušeně řečeno účinkuje na myši v hospodářstvích, vně budov, stodol atd. Neúčinkuje ale na polní hraboše, kteří se teď hojně vysyktují i na zahradách, na ně je potřeba Stutox II postavený na vojtěškových granulích, kde je jedovou složkou fosfid zinku.

Jak moc je jedovatý k necílovým organizmům je debata vedoucí dlouhé roky. Druhotná otrava čápů, racků nebo zajíců, o kterých se často mluvilo při hraboší kalamitě před pár lety nebyla snad nikdy potvrzena. Moc na ni nevěřím. Aby byl jeden zajíc otráven, musel by zkonzumovat 30 granulek jedu. Pokud zemědělci aplikují podle návodu pár granulek na noru, musel by zajíc prochodit velkou plochu a sbírat granule, kdy by se mu asi po desáté granulce udělalo špatně takže by přestal se žraním. Hraboš se otráví i po sežrané půl granulce, takže když čáp sežere otráveného hraboše, nemůže mu to nic udělat. 

https://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal/sance-ze-stutox-zabije-psa-je-miziva.html

hromadný úhyn byl sváděn na jed na hraboše, nakonec bylo potvrzeno toto:

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/uhyn-racek-chechtavy-mutenicke-rybniky-ornitologove-jed.A230403_162654_brno-zpravy_krut

kometa
kometa (4226 příspěvků) 23.08.2023, 20:17:44 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

To máte asi pravdu, bere se ve velkém do skladů, po 10 kg kbelíkách, ale měl by být k dostání i v drobnoprodeji v menším balení. Účinkuje na myš domácí, potkany a krysy. Zjednodušeně řečeno účinkuje na myši v hospodářstvích, vně budov, stodol atd. Neúčinkuje ale na polní hraboše, kteří se teď hojně vysyktují i na zahradách, na ně je potřeba Stutox II postavený na vojtěškových granulích, kde je jedovou složkou fosfid zinku.

Jak moc je jedovatý k necílovým organizmům je debata vedoucí dlouhé roky. Druhotná otrava čápů, racků nebo zajíců, o kterých se často mluvilo při hraboší kalamitě před pár lety nebyla snad nikdy potvrzena. Moc na ni nevěřím. Aby byl jeden zajíc otráven, musel by zkonzumovat 30 granulek jedu. Pokud zemědělci aplikují podle návodu pár granulek na noru, musel by zajíc prochodit velkou plochu a sbírat granule, kdy by se mu asi po desáté granulce udělalo špatně takže by přestal se žraním. Hraboš se otráví i po sežrané půl granulce, takže když čáp sežere otráveného hraboše, nemůže mu to nic udělat. 

https://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal/sance-ze-stutox-zabije-psa-je-miziva.html

hromadný úhyn byl sváděn na jed na hraboše, nakonec bylo potvrzeno toto:

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/uhyn-racek-chechtavy-mutenicke-rybniky-ornitologove-jed.A230403_162654_brno-zpravy_krut


Proč by antikoagulans nezabral zrovna na hraboše? To se mi nezdá. Bavíme se o Norat G?

Ad Stutox - zajímalo by mě, jestli byste zůstal v klidu, kdyby takovou granulku ochutnalo vaše dítě.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 23.08.2023, 21:22:50 xxx:xxx.4cbc:263d
kometa:

Proč by antikoagulans nezabral zrovna na hraboše? To se mi nezdá. Bavíme se o Norat G?

Ad Stutox - zajímalo by mě, jestli byste zůstal v klidu, kdyby takovou granulku ochutnalo vaše dítě.


Myslím, že nejde o to, že by nezabrala účinná látka, ale spíš, že ne každý hlodavec má stejné chuťové preference. Když nástrahu nesežere, nemůže na něj zabrat.

Kolega se pokoušel domácí myši v zahradní chatce otrávit zrovna trochou Stutoxu co od někoho dostal a návnady se ani nedotkly. Musel pořídit návnadu přímo na myši - takové to obarvené zrní. To jim šmakovalo a brzy bylo po myších.

Jinak s protihlodavčí chemií zkušenost nemám, ve stáji máme kočky ubytované přímo ve futrovně a myši se tam prostě nedrží.

Jarus87
Jarus87 (5 příspěvků) 23.08.2023, 22:29:58 xxx.xxx.185.145

Já zzas nedám dopustit na polštářky Ratimor.Myším i potkanům dost chutnají,aplikuji přímo do nory i ve slepičím výběhu,zakryju treba kamenem.I když to obcas mysi vytahaly ven,slepice se toho nedotkly.Ale davam podle konzumace tak 1x za 14dní.při častějším kladení to prestavali žrát a delali z toho zasoby na zimu 

Rapotačka (neregistrovaný) 23.08.2023, 22:33:17 xxx.xxx.224.165

Jsem zvědavá, zda se toho něco dotkne.

Vypadá to jako “kapsička” do myčky. Nástraha se má nechat v obalu.

Je to silně , jedovatě cítit, takže pochybuji.

Moje krédo: “Bez kočky nelze žít.” 😢

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 07:19:55 xxx.xxx.238.67

Ano, jak píše Qaty, nejde o to že by nezabil. Když to hraboš sežere, tak uhyne, ale granulka v sobě má atraktory pro domácí myši, stejně jako STUTOX na bázi vojtěšky láká hraboše ale domácí myš o něj nezavadí.

Rapotačka (neregistrovaný) 24.08.2023, 08:23:52 xxx.xxx.224.165

Ne, nemusela.

Myši o ní ví. 

Zmizely, když jsme se nastěhovali a pořídili neplánovaně kočku = kotě.

Rapotačka (neregistrovaný) 24.08.2023, 08:26:28 xxx.xxx.224.165

Chytaly všechny naše kočky. 

Některá nám ji občas donesla domů, některá je vyrovnala pod strom…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.