Aktuálně: 4 857 inzerátů175 033 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Perineální kýla

Zvídavá
Zvídavá (16 příspěvků) 24.08.2023, 11:07:30 xxx.xxx.203.208

Přeji krásný den,

mám dotaz. Minulý týden jsme si přivezli domů pejska, přes inzerát po paní, která bohužel zemřela. Psa chtěli nechat utratit, zželelo se nám ho a tak jsme si pro něj ještě ten den jeli. Psa nám předal syn, bez očkovacího prukazu a jakýchkoliv informací o něm. Čip také nemá, bohužel tedy nejsme schopni zjistit víc než že není kastrovaný a je mu kolem 10 let. 

Když jsme si ho přivezli domu, všimli jsme si boule na zadku. Myslela jsem že by se molo jednat o anální žlázky, když jsme tedy včera byli na veterině kvůli očkování a čipu, doktorka to zkontrolovala a jedná se o perianální kýlu, pravděpodobně způsobenou nevhodnou stravou a pravidelnými zácpami. Co mi přišlo zvláštní je, že proběhlo pouze vyšetření konečníku prstem, žádné další testy provedeny nebyly. My ho od minulého týdne krmíme stejně jako našeho Bobíka, tzn. ráno granulky a večer granulky, konzervu, krmný sýr občas, nějaké sušené maso, plus dostávají lososový a ostropestřecový olej, křemelinu, kvasnice, yuccu a spirulinu. Prý krmení je takhle správně, jen oleje mám dávat klidně dvojitou trojitou dávku, aby měl řídké bobky a nemusel tlačit. Kdyby se mu to zhoršilo, máme přiběhnout a odoperují mu to, společně s kastrací, prý to s tím souvisí. Jinak to prý ale nemusíme řešit, což se mi zdá dost divné, protože jsem se dočetla že je třeba zjistit, zda se nejedná o problém s močovým měchýřem či prostatou a že se to standartně operuje.

A teď k mojí otázce. Od začátku co jsme si ho přivezli se choval zvláštně, pořád tahal, extrémně nahlas čenichal, knoural a přehříval se. Nedokáže vydržet pět minut v klidu, ani doma, natož venku. Myslela jsem si, že to je kvůli stresu, ale na veterině, pokaždé když viděl fenu, začal hrozně vyvádět a šíleně výt, trhat k ní, hrozně se přehříval. Po kontrole doktorkou říkala, že je úplně přehormonovanej a že to jeho chování je způsobené fenami v okolí. Společně s operací, jak jsem již psala, by byla zároveň provedena i kastrace. Nechtěla jsem mu to udělat, u psů, kteří nepřijdou do styku s fenou mi to vždycky přišlo jako zbytečný zásah do těla, ale teď si říkám, že i kdyby na operace s kýlou nespěchala, že bych mu to nechala odoperovat co nejdřív i kvůli té kastraci, že by se mu třeba ulevilo, aby byl alespoň trochu klidnější a ne tak nešťastnej. 

Co si o tom celém myslíte? Moc děkuji za všechny rady. 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.