Aktuálně: 4 852 inzerátů175 004 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Kupní smlouva u psa s PP

Carlos (neregistrovaný) 25.08.2023, 07:46:29 xxx.xxx.116.42

Dobrý den, po neděli si jedeme pro štěně Bernského salašnického s PP, a chci věděl, co všechno má obsahovat kupní smlouva? Pan majitel prodávající to předpokládám ví, ale já zběhlý nejsem, tak se zeptám zkušenějších 🙂 

assil
assil (1525 příspěvků) 25.08.2023, 08:48:10 xxx.xxx.121.3

Určitě identifikaci štěněte - číslo čipu, chovatel by měl mít čtečku a ukázat vám, že vám dává správné štěně, samozřejmě cenu, napsané, že štěně je zdravé a bez vad, případně vypsané vady, pokud jde o psa, že má sestouplé obě kulky, to si překontrolujte.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 25.08.2023, 09:51:59 xxx.xxx.189.104

Někteří chovatelé si mohou do smlouvy dát předkupní právo na štěně, pokud byste chtěl psa prodat. Tak možná u toho bych jukla, jak je to tam napsané.

Jinak jak bylo psáno výše…údaje o prodávajícím, kupující, že kupujete toto konkrétní štěně, jméno štěněte, jméno CHS…číslo čipu. Jak psala assil…mě chovatelka přes čtečku ukázala, že číslo čipu štěněte odpovídá číslu v kupní smlouvě. Dále, jestli je štěně standard/nestandard, že je bez vad a nebo případně vypsané vady. Já když odebírala štěně, tak ještě chovatelce nepřišly průkazy původu, takže jsem ve smlouvě měla, že PP bude dodán do nějaké lhůty a že tedy zašle dodatečně poštou.

No a samozřejmě tam bude uvedena kupní cena, případně, jestli již byla uhrazena nějaká záloha, tak taky. Nevím, jestli to nějací chovatelé píšou dohromady jako konečnou cenu, já měla ve smlouvě, že jsem uhradila zálohu 5000,- a že jsem doplatila 20 tis. a jelikož jsem doplatek dávala v hotovosti, tak jsem rovněž obdržela doklad o platbě.

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 20:23:39 xxx.xxx.120.35

JJ, to že přijde PP až později poštou, to je normální. ČMKU to vystavení většinou chvíli trvá. 
Pak taky může být ve smlouvě specifikováno, pokud má štěně nějakou vadu (kryptorchid, nestandard…)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.