Aktuálně: 4 848 inzerátů175 194 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Výletové okno

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 12:27:20 xxx.xxx.274.195

Nemohl by mi, prosím, někdo poradit, jak vyřešit dvířka mezi vnitřní a venkovní voliérou pro papoušky? Chtěl bych mít možnost dvířka uzavírat zevnitř i zvenčí, a to nějakým mechanizmem, abych nemusel do voliéry vstupovat.

Děkuji.

jouza
jouza (28 příspěvků) 27.08.2023, 18:32:52 xxx.xxx.168.10

Tady chybí důležitá  informace, síla zdiva nebo stěny kam chcete výletové okno umýstit.Defakto jsem se ještě nesetkal z mích návštěv u chovatelů aby to takto někdo měl, tím neříkám že to nikdo nemá.Mne napadá jediné a to umístění dvou samostaných (rámů) oken jedno umístěné z vnitřní strany a druhe z venkovní strany.které se jedno ovládá z venku a druhé zase z venku. Pavel

Anonymní (neregistrovaný) 28.08.2023, 09:40:21 xxx.xxx.274.195
Odpověď na příspěvek uživatele jouza z 27.08.2023, 18:32:52

Ta zeď je třicítka. Stačily by dvířka jen z jedné strany vím, ale chci zamezit aby ptáci sedali na zeď v okně a káleli na ni. Když by byla venkovní část v zimě zavřená, určitě by používali zeď jako poličku a místo k odpočinku.

AAA (neregistrovaný) 28.08.2023, 18:03:45 xxx.xxx.0.243
Anonymní:

Ta zeď je třicítka. Stačily by dvířka jen z jedné strany vím, ale chci zamezit aby ptáci sedali na zeď v okně a káleli na ni. Když by byla venkovní část v zimě zavřená, určitě by používali zeď jako poličku a místo k odpočinku.


Ptáci vždy sedají na okna,vím,je to nehezké,stékající naschlé lejno na stěně,nebo okně,nebo zídce dole.Z tohoto důvodu mám vždy dole na okně parapetovou desku,která je o nějakých pět centimetrů širší než stěna voliéry.Na voliérách ze čtyřky kingspanu mám v oknech parapety nařezané z plastových planěk do plotu,dal mě zbytky soused,některé při tvorbě zábradlí na terase odřezával a chtěl zbytky vyhodit.Hlavně né plech,ptákům mohou v zimě namrznout nohy,desky co z nch dělají bazény,jen musíte sehnat odpad,je to velice drahé,stavební překližku,případně u velkých papoušků oplechovat jen hrany proti okusu.

Ty parapety opět ptáci pokálejí,ale údržba je snadná,pár tahů špachtlí a je čisto.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.