Aktuálně: 4 798 inzerátů176 137 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Sezóna u rosel

Anonymní (neregistrovaný) 28.08.2023, 07:36:06 xxx.xxx.179.1

Zdravím, povíte mi někdo jakou jste měli sezónu u korel a rosel? U mě korely jakžtakž ale rosely mi po třech úspěšných letech z nepochopitelných důvodů nesedli na vejce. Rosely pestré mi snesly 6 vajec a samice prostě nezasedla.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 28.08.2023, 14:22:02 xxx.xxx.63.34

U nás máme 1 pár rosely pestré r. 2021 - samice nanesla letos 6 vajec, sedla a nic nevyseděla.  Asi to zastudila, čisté to neměla. Vloni měla napoprvé 3 mláďata, ale nekrmili a přišli o ně. Podruhé už nesedla. 

A 1 pár rosely penant r.2021 - samice seděla podruhé (vloni jako roční snesla 9 vajec a seděla dost poctivě, ale měla to vše čisté) - tentokrát nanesla 17 (!) vajec, sedla, prosvítila jsem jí je asi po týdnu a nechala jen 8 ks, která byla 100% plná. Z toho vylíhla 5 mladých. Bohužel nekrmili úplně dobře, takže o mladé postupně přicházeli. Pak jsem to nevydržela a nejstarší mládě ve věku cca 10 dnů odebrala a ručně dokrmila. Viz foto. 

Takže za nás letos nic moc, ale beru to tak, že jde o mladé ptáky a snad to příští rok vylepší. 🙂 

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.