Aktuálně: 4 850 inzerátů175 199 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Mníšek a jiný ptáček

Šárka (neregistrovaný) 28.08.2023, 21:21:52 xxx:xxx.46d4:b60

Zdravím, chtěla bych se zeptat jak to má mníšek šedý s dalším ptáčkem. Mám holčičku a jsou jí cca 3 roky. Je to můj miláček, ale je mi líto ji nechávat samotnou doma. Můj přítel došel s nápadem, že jí pořídíme ptačího kamaráda. Máme tu kočičku a mají se rády, ale není to jako druhý ptáček. Ještě teď prožila celkem velkou ztrátu. Stěhovaly jsem se z místa, kde jsme obě vyrůstaly a tam měla také kočičího kamaráda. Papali spolu z misky, spali spolu. Ten s námi bohužel nešel a já na ní poznám, že jí chybí společník. Z druhého mníška mám strach, bojím se, aby se nervali, nebo aby to pro mou ptačici nebylo stresující. Dnes jsem byla ve zverimexu pro brusná bidla a vždy se jdu podívat na ptáky. Zaujala mě tam chůvička japonská. Líbí se mi, že je klidná, nekonfliktní atd. Jaký na to máte názor?? Myslíte si, že by chůvičku můj mníšek zabil, uhonil nebo tak?? Nebo by to bylo v pořádku. Přikládám fotku klece a mé mniší holčičky a její klece. S pozdravem Šárka

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 29.08.2023, 11:35:16 xxx.xxx.105.76

Mníšek by s jiným ptákem být mohl, ale aspoň velikostně srovnatelným, třeba korelou. Zrovna chůvičky nebo zebřičky bych se bál, tu by mohl klidně rozthat.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 29.08.2023, 13:40:20 xxx.xxx.63.34

K mníškovi nejlépe druhého mníška. Pokud máte samici, tak určitě pořídit samce (2 samice by se rvaly).  Nemusíte je nechat odchovávat, pokud nebudete chtít. 

Případně vím o kombinaci mníšek + korela, ale každý má svou klec a spolu jsou jen pod dohledem venku. 

Chůvičku a další droboť bych k ní určitě nepořizovala, mohla by je opravdu usmrtit. 

Alex66
Alex66 (59 příspěvků) 29.08.2023, 13:54:50 xxx:xxx.6db2:bfa

Mníšci jsou podle mě dost agresivní druh, nevím jak je to u ochočených. Kdysi když jsem ještě neměl dvojité pletivo mezi voliérami tak napadali rosely co  byly ve vedlejší voliéře a nedávno mě dokonce  samice napadla samce až do krve a to byly spolu už dva roky.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.