Aktuálně: 4 939 inzerátů174 321 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Přerosté drápky

Laďka (neregistrovaný) 30.08.2023, 06:43:45 xxx.xxx.80.244

Dobrý den, stříhají se kočkám doma chovaným také drápky? Venku se opilují přirozeně, a v bytě?

kometa
kometa (4198 příspěvků) 30.08.2023, 09:00:31 xxx.xxx.224.101
Laďka:

Dobrý den, stříhají se kočkám doma chovaným také drápky? Venku se opilují přirozeně, a v bytě?


V bytě mají škrabadlo. Když jim ho člověk nedodá, tak si najdou náhradu. Většinou nežádoucí.🙂

Ale vím, že někteří drápky stříhají. Já ne.

Tenurri
Tenurri (313 příspěvků) 30.08.2023, 11:11:26 xxx.xxx.213.168

Stříhám pravidelně. Máme doma škrabadla, ale mám pocit, že si kočky o ten sysal drápy spíš ostří 😀 …
Mám lekavého kocoura a pokud u mě spí a najednou se něčeho lekne tak je to mnohem lepší, když nemá drápy jako šavle.
S tím zachytáváním o hračky taky máme problém, škrabadlo - neškrabadlo. Stříhám třeba i před návštěvou veterináře, a tak…naše kočky jsou zvyklé.

Míša (neregistrovaný) 08.12.2023, 21:12:51 xxx.xxx.142.3

No tak moje kočička Nikolka nic neškrábe narodila se bez drápků! Je to vrozená Anonychia,  mutace jako u lidí, jenž nemají nehty na rukách a nohách. Může k tomu dojít  v důsledku mutace v genu známém jako RSPO4.  Prstíčky má celé bez amputace, jenž se provádí při odstranění drápků. Takže jí to nevadí nejedná se o chirurgické odstranění , jenž kočku mrzačí a působí to bolesti na chybějících článcích a jizvách. Kdy kočka nemůže chodit na amputovaných prstech. Vrozená vada jí nevadí nemá ani vyvinutá pouzdra pro zatažení drápků, takže ji tam neleze písek a kočkolit! No je to aktivní holka divoká jako střela! Má to i v očkovacím průkaze a můj doktor ji zná takže zatím žádný problém, jen jednou u jiného veterináře ale vše se vysvětlilo!🤣

Míša (neregistrovaný) 08.12.2023, 21:40:29 xxx.xxx.142.3

No tak moje kočička Nikolka nic neškrábe narodila se bez drápků! Máme od sousedů, když utekla bytová kočka Aky a namrouskala se venku s nějakým kocourem. No kočku jsem vždy chtěla, ale zase naši nechtěly aby mi škrábala nábytek a že smrdí kočičí záchodky. Takže nepřicházela v úvahu! No a pak přišla na svět Nikča klubíčko narozené bez drápů  u sousedů ,nepotřebujeme ani škrabadlo do malého přecpaného bytu je to ideální mazel jenž skáče a leze všude. Když se mne sousedi zeptaly jestli nechci kotě- poslala jsem je do řitě. Škrabat nic nebude narodila se bez drápů. Čučela jsem na to klubko co mne počůralo a byla láska. No salva smíchu dělá radost. Jediná nevýhoda nedávat nic na skříně a komody jinak by to shodila!🤣 Na záchod chodí k nám na ten lidský s čidlem pro splachování😇 takže nic nesmrdí

kometa
kometa (4198 příspěvků) 09.12.2023, 08:39:10 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Míša z 08.12.2023, 21:40:29

Opravdu? Skáče bez drápků? A shazuje věci? A jak jste ji naučili na lidské WC? Netaháte nás trochu za fusekli?

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 09.12.2023, 10:03:13 xxx.xxx.20.192

Já koupila “kočičí vložku” do lidského záchodu,ale Max stejně se hrabal v kočkolitu,a často se vykadil na desku…zrušila jsem to..Ale sám od sebe-je to hezké vidět na videích,jak si kočka i po sobě spláchne..ale jak se to naučí?nevím..ale proč né??Chtělo by to zachytit foťákem,hm-Míšo?😇

Míša (neregistrovaný) 09.12.2023, 19:31:19 xxx.xxx.142.3

Tak napřed naučíš na bedýnku, kterou postupně přemístíš až na záchod pak položíš bedýnku na vaše wc, jen to sundávání když chcete na záchod vy😀 no a pak sundáš a dáš do vnitřku wc plastovou mísu s vyříznutým otvorem nebo plastový cedník s otvorem aby kočka nespadla do hajzlíku🤣 kočkolit nedávat ucpává záchod ale jen vyvoníš tu mísu nebo cedník v té kočičí bedýnce až se naučí balancovat vyndáš a kočka kadí do záchodu! Jenže nesplachuje splachuje záchod sám na pohybovou buňku!

Obrázek
Bobca
Bobca (942 příspěvků) 10.12.2023, 08:02:15 xxx.xxx.20.192
Míša:

Tak napřed naučíš na bedýnku, kterou postupně přemístíš až na záchod pak položíš bedýnku na vaše wc, jen to sundávání když chcete na záchod vy😀 no a pak sundáš a dáš do vnitřku wc plastovou mísu s vyříznutým otvorem nebo plastový cedník s otvorem aby kočka nespadla do hajzlíku🤣 kočkolit nedávat ucpává záchod ale jen vyvoníš tu mísu nebo cedník v té kočičí bedýnce až se naučí balancovat vyndáš a kočka kadí do záchodu! Jenže nesplachuje splachuje záchod sám na pohybovou buňku!

Obrázek

vypadá to dost jednoduše..ale nevím,jak bez kočkolitu by kadil do té mísy..Já do té “vložky” dávala trošku splachovacího,aby mohl hrabat(uprostřed byly vyřezávací kruhy..ale bylo to hodně “vachrlaté”-nestabilní,hýbalo se to pod ním…Váš si stoupal hned na prkýnko??Zkuste vyfotit toho vašeho,Ju??🐈Ale pokud nechcete,neva😎

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 10.12.2023, 11:16:55 xxx.xxx.177.249
Kilian:

…..striham pravidelně u všech koček..


Evi, nemohla bys třeba někdy vložit video, prosím?

Fido klape víc a víc. Myslím, že to půjde na vrub té neuropatie…ale přinejmenším jeden dráp má přerostlý. Už jsem o tom psala dřív. Přitom o škrabadla se brousí pořád…ale toto je na zadní noze.

Jinak asi 3 dny zpátky měl glykémii 3.8 a to už jsem začala panikařit. Ale byl v pohodě. Myslím, že budu opět volat vetce, zda přece jen nepůjdeme trochu dolů s dávkou inzulínu.

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 10.12.2023, 11:18:54 xxx.xxx.177.249
Míša:

No tak moje kočička Nikolka nic neškrábe narodila se bez drápků! Máme od sousedů, když utekla bytová kočka Aky a namrouskala se venku s nějakým kocourem. No kočku jsem vždy chtěla, ale zase naši nechtěly aby mi škrábala nábytek a že smrdí kočičí záchodky. Takže nepřicházela v úvahu! No a pak přišla na svět Nikča klubíčko narozené bez drápů  u sousedů ,nepotřebujeme ani škrabadlo do malého přecpaného bytu je to ideální mazel jenž skáče a leze všude. Když se mne sousedi zeptaly jestli nechci kotě- poslala jsem je do řitě. Škrabat nic nebude narodila se bez drápů. Čučela jsem na to klubko co mne počůralo a byla láska. No salva smíchu dělá radost. Jediná nevýhoda nedávat nic na skříně a komody jinak by to shodila!🤣 Na záchod chodí k nám na ten lidský s čidlem pro splachování😇 takže nic nesmrdí


Fakt? To jsem nikdy neslyšela o takovéto vadě…

Nechcete vložit foto prstů kočeny?

kometa
kometa (4198 příspěvků) 10.12.2023, 12:51:44 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.12.2023, 11:18:54

Já taky ne. Jediné, co jsem pro studijní účely vygůglila, byla polydaktylie.

kometa
kometa (4198 příspěvků) 11.12.2023, 08:12:24 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.12.2023, 20:18:35

U zvířat se to jmenuje stejně. Nikdy jsem neslyšela ani nečetla. Ale třeba má Míša světovou raritu. A dá foto. Nic není nemožné.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.