Aktuálně: 4 864 inzerátů175 091 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Venčení ve stáří

Anonymní (neregistrovaný) 01.09.2023, 07:39:02 xxx.xxx.167.219

Ahoj, začínám mým se svým Kimem (14 let) problém. Je to pes zahradní ale na zahradě nikdy nevykonal potřebu, má v sobě zakódováno že kadí vždy při venčení, to vykoná potřebu klidně 3x a pak to doma vydrží do dalšího dne a dalšího venčení, jenže jak stárne už se hůř pohybuje, je vidět že kondici má v háji tak chodíme na kratší venčení. Ale co přijde až na tom bude ještě hůř? Až nebude moct skoro chodit nebo jen po zahradě, vykálí se doma? Mám strach aby to v sobě nedržel a ještě mu to nezpůsobilo nějaký problém. Od mala byl učen, že doma kadit nesmí jenže v té době nikdo na stáří nemyslel ☹️

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 01.09.2023, 11:53:23 xxx.xxx.119.197

Mám zkušenost, že i pes ovládající naprostou čistotnost doma/na zahradě si v případě nutnosti uleví, kde bude potřebovat. Měla jsem podobného starouška. Po postupném zkracování procházek se poslední půlrok už pohyboval jen na zahradě, i to si užíval a bez problémů se tam začal i venčit. Když se mu to poprvé přihodilo i uvnitř doma, byla to známka toho, že tělo už pomalu vypovídá službu.

Přeju vám ještě hodně hezkého společného času.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.