Aktuálně: 4 864 inzerátů175 074 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Procházky se štěnětem

Monika (neregistrovaný) 01.09.2023, 11:04:51 xxx.xxx.2.219

Dobrý den, dočetla jsem se, že 4 měsíční štěně retrívra by mělo mít denně více procházek, ale kratších v délce 5-20 minut. Já se svým pejskem chodím denně na 3 procházky, dvě jsou v délce půl až třičtvrtě hodinky a jedna je hodinová. Je to hodně? Pejsek se ale nezdá unavený a když má procházky kratší, bývá "nevybouřený" a nevyběhaný.... Prosím poraďte, nerada bych ho kvůli kloubům moc zatěžovala, ale tak krátké procházky se mi také nezdají... Děkuji Monika

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 01.09.2023, 11:30:42 xxx.xxx.201.243

Obecně by mělo platit, kolik měsíců, tolik nachozenych km - za cely den. Toto by se mělo dodržovat  u velkých psu do roku, nejlépe do roku a půl. Štěně se musí zaměstnávat i psychicky, ne jen fyzicky.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.09.2023, 12:56:35 xxx.xxx.235.200

zdravě utvářené klouby normální přirozený pohyb štěněte nezničí. Yoda byl mamut děsný, chodil a lítal a trýskal rozhodně víc, než je poučka o km za celý den… a všechny RTG na 13 měsících zcela čisté. Všech pět dog jsem zatěžovala hodně, klouby vydržely až do smrti… 

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 01.09.2023, 13:32:31 xxx.xxx.205.61
Arziska:

Obecně by mělo platit, kolik měsíců, tolik nachozenych km - za cely den. Toto by se mělo dodržovat  u velkých psu do roku, nejlépe do roku a půl. Štěně se musí zaměstnávat i psychicky, ne jen fyzicky.


nesmysl😀a nic neplatí 100% a pro všechna plemena

to bych všechna svoje štěňata musel asi svazovat tak cca od 01 hod (v noci)na dalších 23hod - páč by “doporučované” denní dávky by už od půlnoci měli splněné 😉

klidně celoodpolední courání - tempo udává štěně, i s několika hod přestávkami na papu a spaní a hraní (dobrá knížka, dalekohled na pozorování a kochání s sebou)

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 01.09.2023, 14:43:27 xxx:xxx.9410:5d29

Zkusila jsem si pro srandu na Mapy.cz odměřit naše procházky a světe div se - skoro 6 km za den. Takže podle zmíněné poučky s 3měsíčním štěníkem nachodím dvojnásobek než bych měla. Ono se to snadno nasbírá i jen kroužením po sídlišti a hledáním psích kámošů na socializaci, 2 km je jednou dokola parčík ve vedlejší ulici. A to ještě nepočítám pidikolečka okolo bytovky jen na vyčurání, to co naběhá po dvoře na ranči a co nalítá při hře se psy, najdeme-li nějaké svolné. Tak nevím jestli to nějak řešit - nerada bych štěněti ublížila, ale jen hrou s hračkami v bytě a chvilkovým cvičením povelů ji fakt neunavím.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 01.09.2023, 14:58:58 xxx.xxx.15.85

Já ti hlavní procházku dne hledám vždy tak do 4km, když bylo vedro, tak ani to. Jinak ostatní procházky, ráno a večer jsou kratší, hlavně teda večer, kdy je tady všude tma a všude svítí oči, nepočítám vybíháni jen na čůrání nebo pobíhání po domě nebo zahradě.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.09.2023, 15:46:30 xxx.xxx.235.200

já bych to ještě tak nějak brala, kdyby se jednalo o max délku na jednu procházku - třeba 10 kilometrů už je docela vzdálenost (když se k tomu připočte, že většinou dorostenec na deseti měsících běhá a řádí a tedy energie vydá víc). A pak tedy dobře - nepřetěžovat. Ale započítat do sumy každou procházku během dne?? Každé řádění na zahradě?? Každé kolečko parkem, sídlištěm, ulicí?? 

Arona už první zimu (zhruba 11 měsíců) nám dělala doprovod sněhem vedle běžek, Xerxes přesně na roce zvládal 20 kiláků na Plešné jezero, Betka znala Jizerky jak své boty taky od malička, Night byl vůbec pes dlouhovýletový - měl báječnou fyzičku a Yoda?? Když jen vezmu že na sedmi měsících s námi jel na 14 dní Evropou a po městech a horách toho během dne nachodil… a ještě řádil s vnoučaty…

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 01.09.2023, 16:06:41 xxx.xxx.201.243

Neříkám, že to každý musí dodržovat, říkám, že obecne by se mělo. A stále toto doporučení rozdávají zkušení kynologove ve štěněcích školkách. Já si své psy vždy raděj ze začátku pošetřila. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.