Aktuálně: 4 848 inzerátů175 232 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Ochočený senegalec

Anonymní (neregistrovaný) 01.09.2023, 13:44:56 xxx.xxx.2.17

Žádám o nějakou radu k tomuto problému, předem děkuji. Koupil jsem ručně dokrmené mládě papouška senegalského, který šel na ruku a nebyl vůbec agresivní. Tomuto senegalci jsem následně pořídíl velkou pokojovou voliéru a tím začal můj problém. Stal se z něho agresivní jedinec, který při každém přiblížení člověka bezhlavě útočí a bolestivě štípe. A to se mu každý den věnuji, mluvím s ním, atd.. Mám ho přemístit do málé klece, když z něj chci mít ochočeného papouška????

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2023, 13:01:26 xxx.xxx.3.102

Zdravím, píšete, že byl ručně dokrmený a šel na ruku, nekousal. Ale moc se mi nechce věřit, že tím, že jste mu pořídil novou velkou voliéru se tak změnil k horšímu!

No ta nová klec je na stejném místě, nemůže ho něco rušit, má v kleci zábavu - lana, dřevěné hračky, přírodní bidla? 

Nepíšete jak ho máte dlouho a jestli jste ho v té nové kleci nechal nějaký ten den zavřeného a nebo, když ho chcete zavřít do klece, tak jde tam sám a nebo ho musíte chytat?

Napadá mě jen, že ho nechte zavřeného v kleci i třeba měsíc a věnujte se mu takhle, mluvte na něj, pískejte nějaký jeden tón, nabízejte pamlsky a obrňte se trpělivostí. Opravdu je to zvláštní, když byl ručně dokrmený!

S pozdravem Zappe 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.