Aktuálně: 4 857 inzerátů175 033 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Neviem pomôcť

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 02.09.2023, 14:02:10 xxx.xxx.243.129

Od dnešného rána je pred naším domom pes, pravdepodobne vyhodený. Dala som mu granuly a piškóty, nič nezjedol, ale asi stačilo, že som k nemu bola milá, tak ma odprevadil k mame, potom na cintorín, celý čas dával pozor, kam idem, hneď zmenil smer, ak bolo treba, na psov za bránou neštekal, vyzerá byť nekonfliktný. Nechala by som si ho, ak by som mohla, ale máme 2 psov, 9 mačiek a v druhej polovici týždňa idem na operáciu.  Oslovila som známych, nikto nechce psa, písala veterinárke, ktorá spolupracuje s mestským útulkom, lenže my sme dedina, takže odpoveď bola, nech kontaktujem starostu, že obec má mať podpísanú zmluvu s odchytovou službou, starostovi sa nedá dovolať - veď sobota poobede. Tak neviem, čo ďalej…

Obrázek
Semirah
Semirah (35 příspěvků) 02.09.2023, 14:45:27 xxx.xxx.243.129

Dám na FB, ale mestská polícia nemá pôsobnosť v obci. U nás to nefunguje ako v ČR, keď vyliezol kocúr na strom a nevedel zliezť dole, hasiči odmietli prísť, že oni to nerobia, zohnala som chlapa, ktorý lozí po stromoch a značkuje dravcov, išli sme poňho do iného mesta, aby sme ho doviezli. A  na nete čítam, ako u vás hasiči zachránili mačku zo stromu, psa zo skalnatej diery a podobne. 

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 02.09.2023, 14:52:05 xxx.xxx.243.129

Inak u nás behá veľa psov voľne - hlavne od spoluobčanov. Ale cintorín je v tej časti a pýtala som sa tam ľudí, či nevedia, čí je a oni sami vraveli, že tam privezú z iných miest psov a vyhodia. 

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 02.09.2023, 16:32:54 xxx.xxx.243.129
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.09.2023, 16:18:57

Vzhľadom na skúsenosti s ľuďmi tu žijúcimi toto neriskujem. Aby ho  “snaživci” nezastrelili ☹️ . V Poloninách sa mi chválil policajt, že zabil vretenicu a keď som mu povedala, že je zákonom chránená, už to zrazu bolo v sebaobrane. Viem, znie to tu všetko ako výhovorka, akoby som to nechcela riešiť, ale snažím sa mu nájsť domov, nie likvidáciu. A už to vzdal, nie je pred domom, presunul sa niekam inam. 

Doron
Doron (1838 příspěvků) 02.09.2023, 19:24:28 xxx.xxx.103.229

Vypadá, že je sociálně zdatný, snad se někde uchytí. Není ani špatně živený. Možná i má domov a jen si vyrazil na výlet. U nás takhle bydlel dva týdny border teriér. Nebo k nám chodil na návštěvu německý ovčák z místní loděnice. Přišel před bránu, já  mu otevřela,  pozdravil se se psy, najedl se, lehnul si na gauč a počkal, až se jeho pán vrátí z práce a přijede si pro něj. Mezitím se choval, jako by byl náš. Malamutka se k nám párkrát přidala v lese a šla s námi domů, dělala si prostě vlastní program 😅.

Tak doufejme, že to bude tenhle případ.

Jinak je to smutný, když je pes ve větším bezpečí na ulici než v útulku, ale věřím Vám, znáte místní poměry nejlíp.

Držím mu palce !

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 03.09.2023, 08:20:04 xxx.xxx.17.77
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.09.2023, 19:24:28

Ďakujem za reakciu. Už som ho od včerajšieho podvečera nevidela, možno máte pravdu. Keď som išla z cintorína, kde ma sprevádzal, snažil sa ísť so mnou domov, ale Kieran (môj pes) mu v tom zabránil, tak štekal pri bráne, že sa tento radšej otočil a odišiel ďalej. Fakt - iné podmienky a nechám si ho (možno by som ho ukradla niekomu, ktovie). Z Facebooku žiadna reakcia. A nemyslím si, že by mu niečo hrozilo v útulku, skôr je problém dostať ho tam - cesta nevedie cez policajtov. Písala som tu, že som napísala veterinárke, ktorá mi napísala tú už spomínanú radu. A že útulok je plný - úzko s nimi spolupracuje, neviem, či dokonca nie je spoluzakladateľka. Ďakujem všetkým, čo sa mi snažili poradiť.  Budem dúfať, že to bol ozaj môj mylný úsudok a že , ako píšete, len šiel na výlet a že má domov.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.