Aktuálně: 4 685 inzerátů177 449 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Kolik krmiva?

Anonymní (neregistrovaný) 04.09.2023, 10:01:43 xxx.xxx.74.204

Zajímalo by mě, jaký systém krmení zvolit u tříměsíčního kotěte? Jakou dávku kolikrát denně zvolit? Kolik masa nebo kapsiček? Děkuji.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 04.09.2023, 10:33:08 xxx.xxx.198.226

Já bych dávala adlibitně kompletní krmnou směs a k tomu na chuť kapsičku či dvě na den (paštičku/konzervičku/kus z konzervy…) podle toho, co sní a nebo masíčko na místo kapsičky, podle toho, kolik na tu jednu porci sní.

Nepíšete, jak je to velké kotě jakého plemene (hmotnost, temperament), to se pak nedá to dávkování ani odhadnout.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.09.2023, 12:24:55 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Zajímalo by mě, jaký systém krmení zvolit u tříměsíčního kotěte? Jakou dávku kolikrát denně zvolit? Kolik masa nebo kapsiček? Děkuji.


Za mě minimálně třikrát denně ad libitum. Čehokoliv.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 04.09.2023, 22:27:18 xxx.xxx.61.107

A pak se divíte, že kočka nechce to a tamto.

Tady se prostě vyskládejte do řady, mistička pro každého, jezte.
Kočkata dostávají  5x denně dohromady to, co sežrala průměrně… tak, že maso nemusím sbírat všude po zemi a vyhazovat ho zelené, to ono je zelené v létě za chvíli… a granule se kazí taky. Krmení “sežer, kolik chceš” jsem nějak nepochopila. Podle mě je blbě, už kvůli výchově. Nevážím ty porce, ale zas ocaď pocaď.

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2023, 08:38:42 xxx.xxx.74.204

Děkuji ale… jak se krmí 3x denně ad libitum? To si nedovedu představit. Ad libitum je po celý den krmení jsem myslela. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.09.2023, 08:42:41 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

A pak se divíte, že kočka nechce to a tamto.

Tady se prostě vyskládejte do řady, mistička pro každého, jezte.
Kočkata dostávají  5x denně dohromady to, co sežrala průměrně… tak, že maso nemusím sbírat všude po zemi a vyhazovat ho zelené, to ono je zelené v létě za chvíli… a granule se kazí taky. Krmení “sežer, kolik chceš” jsem nějak nepochopila. Podle mě je blbě, už kvůli výchově. Nevážím ty porce, ale zas ocaď pocaď.


Co jste nepochopila? Kocoury ve fázi koťat jsem krmila třikrát denně vrchovatou miskou, nic jsem neodvažovala. + průběžně tu vylízat kelímek od smetany, tu vajíčko, tu odřezek masa…

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.09.2023, 08:43:18 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Děkuji ale… jak se krmí 3x denně ad libitum? To si nedovedu představit. Ad libitum je po celý den krmení jsem myslela. 


Viz výše.

Ad libitum můžu nechat granule, ty se nekazí. Ale mně se nezkazilo ani to ostatní.🙂

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.09.2023, 08:44:00 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

Asi že nasypu do misky, počkám, kolik toho kočka sní, zbytek, ten oslintaný, vyhodím do popelnice. A tohle udělám 3x za den. 


Já nic oslintaného nemusela vyhazovat. Vše bylo sežráno. A vylízáno.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 05.09.2023, 09:13:19 xxx.xxx.33.9

jsem ještě neměla slintací kotě/kočku 😲 (teda jo, ale to byl příznak zdravotního problému)

co se nesní, do krabičky do ledničky, nabídnu později, zbytky jdou večer chudákovi Mikešovi (kterého z jeho domu vyhání jejich lovecká fena)…nebo pes

granule k dispozici trvale + krmím, jak se kdo dostaví a si řekne, platí pro malé i velké
a když kotě dávku sežere a kouká, že by ještě, tak dostane ještě (pokud to není otesánek, který se přežírá a pak zvrací). 

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 05.09.2023, 09:13:48 xxx.xxx.198.226

Řešení toho, co po podání příslušné porce zbylo, se týká prvních dvou dnů, než odhadnu, kolik toho kočka sní. Pokud kočka po dojedení ještě řve, dostane přidáno. Pokud kočka po dojedení odchází svalit se na bok, je syta.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 05.09.2023, 10:52:18 xxx.xxx.61.107

Však jo, jak říká Buggyra, i jsem to řekla - první dny koukám, co snědly, to pak dostávají. Slintat se nemusí, to je fakt, stačí, že se kočka napije a jde jíst, granule jsou mokré, já je prostě vyhodím, pokud je někdo nechce dojíst, ale že by tam byly celý den, to ne. Tady se nikdo hlady netrápí, všici jsou přežraní, ale má to řád. A já taky chci, aby kočky chodily domů v nějaký čas cca, vybudují si systém, je to součást výchovy a spokojeného soužití, nemáme trable s jídlem, vybíravostí, chováním. Později donesou myš a dostanou vepřové. 🙂 Kdybych tu nechala jídlo nonstop, tak nevím, co kdo jedl, myši si taky dají granulky, tu přijde slepice, Megy, ten systém se mi prostě nelíbí, nedejbože aby kočka onemocněla a musela jsem řešit přesnou dietní dávku nebo tak něco. 
Ale chápu to u většího stáda koček, které chodí sem tam, člověk, co se neválí doma jako já, nebude běhat za každou s novou mističkou, otevřít okno, zavřít okno, stát u okna, kde v meziprostoru stojí kočka, nejde ani tam ani tam a je minus 10, nejlepší. 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 05.09.2023, 10:54:03 xxx.xxx.61.107
kometa:

Já nic oslintaného nemusela vyhazovat. Vše bylo sežráno. A vylízáno.


Tak to není ale není ad libitum, že. Dáte to, co kočka sní. A ano, granule se kazí, nic zvláštního, vlhkost, plíseň, tuk, bla bla blablablabla.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 05.09.2023, 11:06:15 xxx.xxx.33.9

tak granule by se někdy zkazily, to jistě
ale zcela jistě se nezkazí tak rychle, aby nemohly být trvale k dispozici
a že jsou zkažené, když to neřekne vlastní nos, tak kočka zcela jistě ano
(v normálním prostředí, což teda doma máme)

úplně nikdy se mi nestalo, aby se granule v misce zkazily, a to ani v minulosti v chatovém režimu

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 05.09.2023, 11:22:39 xxx.xxx.198.226

Dávala jsem do misky granule, kam měl Kocour přístup celý den, měl celý den granule pod nosem, kdy chtěl. A když zmizela poslední, dosypala jsem. A zase měl den až dva v misce dané granule a chodil si na ně jak chtěl. Tomu teda já říkám adlibitní krmení. A to se mi spíš zkazí ty granule v tom boxu, kde jsou půl roku, než v té misce, kde jsou dva dny 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 05.09.2023, 17:36:32 xxx.xxx.61.107

Mám granule max měsíc, pak letí, nebo toho nekupuji tolik. Ony se už kupují s plísněmi… no to je jedno. Jakmile tu granule někde leží, což budou, pokud tam nasypu kilo, namočí se, což se prostě stane, je tu pes a kočky pijí a žerou maso a jogurt a kaši, tak to vyhodím. A ony ani pes to bez vůně nebo navlhlé jíst nechcou. Leda že je zásobník, aut. krmítko, kde ta vůně zůstane, možná by to jedly, ale jak pak budu volat - děcká, jíííídloooo!!! A už utíkají. 

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 06.09.2023, 07:34:46 xxx.xxx.198.226

Mno jo. Já to kupuju ve velkým protože úspora a pak to krmím i po tom týdnu v misce, protože to nemůžu vyhodit, protože peníze. Holt kočka i já jsme závislí na mém rozpočtu, co nadělám. Taky dojídám doma jídla, která nejsou úplně v top kondici a na jídle šetřím.

Samozřejmě váš způsob, Megí, je doporučeníhodný pro každého,  o tom žádná, to jsou top podmínky pro zvířata a zřejmě i pro lidi.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 06.09.2023, 08:31:52 xxx.xxx.33.9
megi-the-pes:

Mám granule max měsíc, pak letí, nebo toho nekupuji tolik. Ony se už kupují s plísněmi… no to je jedno. Jakmile tu granule někde leží, což budou, pokud tam nasypu kilo, namočí se, což se prostě stane, je tu pes a kočky pijí a žerou maso a jogurt a kaši, tak to vyhodím. A ony ani pes to bez vůně nebo navlhlé jíst nechcou. Leda že je zásobník, aut. krmítko, kde ta vůně zůstane, možná by to jedly, ale jak pak budu volat - děcká, jíííídloooo!!! A už utíkají. 


to se přiznám, že jsem z toho paf

s kočkami žiji déle než se tady objevily granule, resp. než jsem si toho všimla, a vlhké/mokré granule hodné vyhození byly jen ze dvou důvodů - kočka se nažere a vzápětí totéž do misky vyblije, a nějak to namočím já a to třeba tak, že přeliju kytku, která je nad miskami a z ní to vyteče do misky, nebo prostě něco vyliju. Žádná jiná možnost není. Misky jsou malé, žádná kila nesypu, doplňuji minimálně jednou denně, s výjimkou těch, které jim nejedou. Granule mám na jiném místě, než krmím mokré a pes se k nim nedostane.

a že jsou granule OK mi zcela jasně řeknou kočky

Není to jen problém menežmentu, megi?

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 06.09.2023, 09:02:50 xxx.xxx.61.107

Tak problém ve mně to být může. 🙂 Když to kočky papají, tak je jídlo v pořádku, to je jasné. A kdybych jim nedala nic jiného, tak by ty granule asi i mizely rychle. 
Ale pes se tam dostat musí! Oni bydlí spolu. A tuhle si dal největší kocourek jídlo slepiček. Megy taky někdy. Teď byla mladá slépka na chodbě. Tak jo, mám tu bordel. 🙂
Ale někdo v úvodu se ptá, jak se krmí kočka… a já myslím, že mít oběd nonstop nemá žádnou výhodu, spíše nevýhoda do budoucna, ale taky nebudu odvažovat gramy, ani náhodou. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.