Aktuálně: 4 848 inzerátů175 232 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Krmení alexandrů

Peter (neregistrovaný) 06.09.2023, 07:17:35 xxx.xxx.128.233

Prosím, poraďte optimalní složení krmné směsi pro chov a odchov alexandrů malých. Co je třeba pro jejich zdravé přezimování ve venkovní volieře. Děkuji zkušeným chovatelům za odpověď.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 06.09.2023, 14:18:38 xxx.xxx.63.34

Dovolím si vám odpovědět, ač alexandry malé jsme dík hlučnosti nikdy neměli, ale máme několika letou zkušenost s alexandry čínskými, velkými, černohlavými a vousatými. Tak snad se tolika už neliší.   🙂 

Alexům krmím směs, kterou si sama míchám a to v poměru: proso bílé, žluté, červené a bílé (celkem 55%), kardi (15%), oves (15%), černé slunečnice (10%) a čirok (5%). 

Plus ovoce (jablko, josta, arónie, pomeranč, atd.), zelenina (salát, mrkev, červená řepa a další) a zelené krmení (pampeliška, ptačinec, různé druhy travin, atd. ). Viz foto. Navíc na jaře klíčené zrní. 

V zimě přidávám 2x týdně vlašské ořechy. A pokud jsou joo veliké mrazy, přidávám ještě trochu žíhané slunečnice. I přes zimu dávám 1x týdně na menší kousky nakrájené ovoce a kořenovou zeleninu. 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 07.09.2023, 10:43:00 xxx.xxx.2.134

Dobrý den, krmení v dnešní době je jednodušší než kdykoliv předtím, na trhu je spoustu hotových směsí od mraky značek. Záleží jen na vás, pro kterou se rozhodnete třeba i s ohledem na cenu.

V zimě já bych alexandry malé nenechával venku. Vím že někdo to dělá ale také vím o případech omrzlých prstů a drápků. 

Peter (neregistrovaný) 08.09.2023, 12:09:37 xxx.xxx.128.233

Děkuju už jsem si nějaké směsi vyhlédl. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 09.09.2023, 13:42:02 xxx.xxx.63.34
Odpověď na příspěvek uživatele Peter z 08.09.2023, 12:09:37

Já třeba kvůli zájemcům hledala a vyšlo mi z toho nejlíp toto:

Alexandr čínský - ideál míchat 1:1 

59 Deli Nature pro střední papoušky - proso plata, slunečnice bílá, slunečnice žíhaná, bílé proso, lesknice, kardi, oves nahý, japonské proso, konopí, pohanka, paddy rýže, len, niger 

62 Deli Nature pro střední a velké papoušky pro chovnou sezónu - slunečnice žíhaná, slunečnice bílá, kardi, pohanka, konopné semeno, oves, lesknice extra, bílé proso, paddy rýže, len, pšenice, dari bílé, dyně, červený čirok, cedrové ořechy.

nebo  64 Deli Nature pro střední a velké papoušky s ovocem - slunečnice bílá, slunečnice žíhaná střední, slunečnice žíhaná velká, oves nahý, dari bílé, pufovaná kukuřice, kardi, pohanka, konopné semeno, červený čirok, pšenice, pufovaná pšenice, dýně, paddy rýže, lesknice extra, cedrové ořechy, sušené - jeřabiny, rozinky, papája, kiwi, karotka, ananas, banán, kokosové lupínky. 

Alexandr vousatý 

69 Deli Nature pro australské střední papoušky se slunečnicí - proso žluté, proso bílé, proso červené, slunečnice bílá, slunečnice žíhaná, lesknice extra, kardi, pohanka, konopí, oves, oves nahý, červený čirok, len, paddy rýže, niger.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.