Aktuálně: 4 978 inzerátů174 012 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Ochočená korela

Lorda (neregistrovaný) 06.09.2023, 09:27:41 xxx.xxx.219.132

Vážení přátelé, prosím vás o radu. Mám samečka korely, je mu jeden rok. Je perfektně ochočený a vydává i zvuky. Denně ho pouštím na čtyři hoďky mimo klec ale mám pak problémy aby se vrátil zpět. Když nejsem doma, tak se do klece vrátí ale když jsem s ním tak ani náhodou. Mám ho začít nějak trestat nebo co s tím?

Děkuji, Lorda

jara.t
jara.t (137 příspěvků) 06.09.2023, 10:52:37 xxx.xxx.192.54

Určitě netrestat! Jaký trest by jste mu chtěla uložit? Je to velký problém aby byl venku podle jeho libosti? Až bude hladový,  tak se do klece vrátí.

Lenka (neregistrovaný) 06.09.2023, 12:37:04 xxx.xxx.223.166

Zkuste ho do klece nalákat na něco dobrého. Můžete mu tuto odměnu dát pouze za chození do klece. Jindy nepodávat vůbec. Ať je to klásek prosa, kus ovoce či semínko slunečnice. Případně dobře funguje půldenní hladovka, pustit ptáky a pak jim dát jídlo do klece. Hlad je přesvědčí že tam musí jít.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 06.09.2023, 14:10:38 xxx.xxx.63.34

Trestat? Jako že dostane domácí vězení? 

Zkuste ho, jak už psali výše, nalákat na krmení. Někdo učí i na nasednutí na konec vařečky (či větve, apod.) a přenesení do klece. 

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 19:42:51 xxx.xxx.80.47
Odpověď na příspěvek uživatele Lorda z 06.09.2023, 09:27:41

Dobrý den, měla jsem stejný problém sice s alexem malým, ale věřím že dokážu nějak pomoci. Musela jsem mu dokázat, že klec není nepřítel. Vodu ani pití jsem nedávala nikam jinam, než do klece, takže když měl žízeň nebo hlad musel zalést, když zalezl hned dostal odměnu. Doporučuji dát ke dvířkám klece nějaké bidlo na něj papouška umístit a přes mřížky klece držíme ruku s pamlskem, ten vleze do klece a necháme ho sníst a pokud to neni akutní, tak hned nezavírat. Poté co si zvykne na tohle, zase držíme přes mřížky ruku s pamlskem, ujistíme se, že si ho všimnul a umístíme ho na prstě do klece. Může se stát jako u mě, že začne postupovat po ruce směrem od klece, nic se neděje i tak odměníme. Chce to hodně tréninku, hodně mlsných pamlsků a trpělivost. Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.