Aktuálně: 4 848 inzerátů175 232 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Kakariki zdravotní stav / Dlouhé drápky

Viktor (neregistrovaný) 08.09.2023, 19:04:16 xxx.xxx.116.7

Dobrý den, 

myslíte si, že minimálně podle vzhledu je tento ptáček zdravý? Někdo předemnou mu odstřihl letku, ale ta se mu bleskově hojí. Trápí mě to, jak je vypelichaný a nechuť k vylezení z klece, jeho kamarád funguje bez problému... 

Taky bych se chtěl zeptat, jestli si drápky brousí sami a nebo jestli jim je mám šmiknout.

Obrázek
kometa
kometa (4246 příspěvků) 08.09.2023, 19:21:11 xxx.xxx.147.163
Viktor:

Dobrý den, 

myslíte si, že minimálně podle vzhledu je tento ptáček zdravý? Někdo předemnou mu odstřihl letku, ale ta se mu bleskově hojí. Trápí mě to, jak je vypelichaný a nechuť k vylezení z klece, jeho kamarád funguje bez problému... 

Taky bych se chtěl zeptat, jestli si drápky brousí sami a nebo jestli jim je mám šmiknout.

Obrázek

Nejsem žádný odborník, ale ty drápky jsou brutálně přerostlé. Odkud ho máte?

Quash
Quash (273 příspěvků) 08.09.2023, 19:36:50 xxx.xxx.32.234

Pokud nemáte zkušenosti se stříháním drápků, tak opatrně, ať nezasáhnete prokrvenou část. Raději méně než víc a nebo to nechte napoprvé na veterináři.

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 09.09.2023, 06:31:04 xxx.xxx.260.28

Na první pohled není v dobré kondici, chybí mu jiskra v oku. Ty drápky jsou ale základ to je velké zanedbání. Musí mu znemožnit šplh po pletivu. Okamžitě je ostrihejte dle obrázku výše a dejde do klece aspoň jedno bidlo silnějšího průměru aby se mu brousili automaticky. Že je kolem hlavy opelichany je zrovna u kakariku běžný jev a nevadí to. Snad má v kleci misku s pískem, sépiovou kost. Dávejte mu kromě směsi zrnin také  jablka a další ovoce a zelené krmení a čerstvé větve na zábavu které bude okusovat.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 09.09.2023, 13:46:10 xxx.xxx.63.34

Ty drápy má teda šílené. ☹️ Určitě zastřihnout - z mé zkušenosti se to dělá nejlíp kleštičkami na nehty. Hezky tak trefíte neprokrvenou část. 

Dále dát do klece větev o průměru tak 2,5-3 cm, aby si brousil drápy přirozeně. 

Určitě přidejte vitamíny + trs trávy i s hlínou. Kakarici jsou svým hrabáním v hlíně pověstní. Získávají z toho minerály a vitamíny. Plus ovoce a zeleninu. 

Jinak kakarici bývají po odchovech opelichaní, není to chovný kus?

Anonymní (neregistrovaný) 09.09.2023, 21:34:22 xxx.xxx.116.7
Odpověď na příspěvek uživatele pommovi z 09.09.2023, 13:46:10

vůbec nevím odkud pochází, ani ze zverimexu nevěděl - řekl, že po něm chci moc… nicméně teda zastřihneme, písek v kleci má, větve silnějšího průměru též. 

Anonymní (neregistrovaný) 09.09.2023, 21:50:56 xxx.xxx.116.7
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.09.2023, 19:21:11

zverimex 😔

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 10.09.2023, 13:09:18 xxx.xxx.63.34
Anonymní:

vůbec nevím odkud pochází, ani ze zverimexu nevěděl - řekl, že po něm chci moc… nicméně teda zastřihneme, písek v kleci má, větve silnějšího průměru též. 


No jo, tak tam mívají zvířata od překupníků..tam prostě neví. 

Přidejte ten trs + já osobně míchám písek na půl s gritem ze škeblí. 

Anonymní (neregistrovaný) 12.09.2023, 22:25:56 xxx.xxx.139.178
Odpověď na příspěvek uživatele Viktor z 08.09.2023, 19:04:16

Zdravím, no ten kakariki je vážně neskutečný děs a jako kdyby měl těsně před funusem! To bych nevzal, ani kdyby mi ještě oni zaplatili a přidali kilo zlata navíc! 

Jinak s ním bude práce jako na kostele a kdo ví jestli bude mít ještě sílu bojovat. Drápky zastřihnout, začít ho opatrně rosit rozprašovačem, místo vody na pití vařit heřmánek, asi by bylo na místě nechat mu udělat vyšetření trusu jestli nemá červy, jestli máte možnost, tak ho s klecí dávejte na sluníčko, ale pozor né na celý den a né na přímé! 

A teda bidla má přírodní👍, ale dost špinavé👎, chce to pořádně vydrhnout kartáčem a omýt! Čistota a hygiena je důležitá! Držím palce.

S pozdravem Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 14:26:56 xxx.xxx.116.7
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.09.2023, 22:25:56

Díky za zpětnou vazbu. Bidla obměňuji každý týden za nové, jelikož to jde těžko drhnout. Dneska už jsem ho vytáhl z klece a trošku se proletěl, sice né moc vysoko, protože se nejspíše neutáhne, ale myslím si, že zabojuje… 

Anonymní (neregistrovaný) 16.09.2023, 08:33:52 xxx.xxx.129.73
Anonymní:

Díky za zpětnou vazbu. Bidla obměňuji každý týden za nové, jelikož to jde těžko drhnout. Dneska už jsem ho vytáhl z klece a trošku se proletěl, sice né moc vysoko, protože se nejspíše neutáhne, ale myslím si, že zabojuje… 


Neutáhne se, to znamená že je ve špatné kondici. Potřebuje větší prostor aby létal a dostal se do kondice, pouštějte ho z klece pravidelně po místnosti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.