Aktuálně: 4 800 inzerátů175 489 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Alexandr malý - krmení

anonymní (neregistrovaný) 18.05.2008, 15:36:38 xxx.xxx.57.145
Dobrý den, prosím Vás o radu, čím vším mohu krmit alexandra malého...Dávám mu směs semen - slunečnice, kukuřice....taky má rád jablíčko a to je vše :-( Chtěla bych mu rozšířit jeho " jídelníček "- mrkve ani okurky si ani nezobne. Je asi 3 roky starý a koupila jsem ho před týdnem.A taky jsem se chtěla zeptat na koupání...nechat vodu v misce nebo postříkat rozprašovačem nebo vůbec? Prosím poraďte. Děkuji
teddy
teddy (5 příspěvků) 18.05.2008, 20:01:58 xxx.xxx.44.165
ahojky mám alexandra krátce-3měsíce mu jsou a já ho mam 2 a něco měsíců:)) charlik má rád hroznové víno,papriku-hlavně hodně zrníček:), jahody, hrášek, pak taky miluje senegalské proso klasy , měl i směs s chilli papričkou pro papoušky a jinak taky všechno co jíme my- vím že by to neměl ale je schopnej nám vlízt hlavou do pusy aby to dostal:)) a my nejsme sto mu nevyhovět:) tak ikdyž jsem začátečník tak doufám že ti něco pomůže:)) jo a rád se nechá kropit rozprašovačm a někdy se zas radši rochní v misce --to vypozoruješ hodně štěstí:)
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.05.2008, 20:39:28 xxx.xxx.232.126
Alexandrům si míchám směs sám. Větší polovina směsi je tvořena různými druhy prosa a lesknicí. Menší polovinu tvoří směs žíhané a bílé slunečnice, tu ale jen s mírou, oves, pšenice, trochu kardi a kukuřice + nějaké neznámé druhy.
Jablka, hrušky, banány, pomeranče,... dávám jim všechno dostupné ovoce, ale nejčastěji jablka. Jinak to co zrovna roste.
Ze zeleniny jí také všechno co jim dávám, mrkev, okurka, rajče, paprika
A nesmí chybět ani zelené krmení, třeba listy pampelišky nebo salátu. když zrovna nemůžu najít žádný pěkný lístek natrhám jim jen trávu, kterou si požvýkají.
Pro zpestření mu můžete dát nějako větvičku na okus kůry, která taky obsahuje různé vitamíny, třeba z neošetřených ovocných stromů.

Co se týče koupele, tak jsem je viděl jen párkrát se koupat. I tyto pokusy o koupel byly srandovní , protože v té vodě překračovali jako by se báli vody a chtěli se namočit co nejméně. Vůbec se nemůže vyrovnat rosele, která se koupe každý den a je vžycky celá promáčená.
d.schaff
d.schaff (10 příspěvků) 19.05.2008, 07:16:35 xxx.xxx.207.222
Zdravím.Mám párek - sameček miluje rajčata,samička zase hroznové víno.Myslím ale že je důležité jak jim to ovoce a zeleninu předložíš.Já jim směs pochutin zavěšuji do klece jako špíz.Něco spořádají všechno,do něčeho párkrát jen klovnou.Ale vzbuzuje to asi jejich zvědavost a je to pro ně asi i zábava.
anonymní (neregistrovaný) 19.05.2008, 11:18:51 xxx.xxx.244.182
Děkuji všem za rady. Taky podávám ovce a zeleninu jako špíz, jen mě zarazilo, že se toho skoro netknul. Snad brzy příjdu na to co má rád :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.