Aktuálně: 4 833 inzerátů175 353 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Rození štěňat

Anonymní (neregistrovaný) 12.09.2023, 13:49:07 xxx.xxx.7.49

Ahoj, pomalu se chystáme na konci září na příchod štěňat od naší kokřice. Řeknete jak asistujete při porodech? A co dáváte šťěňatům jako první krmivo až přijde správná doba. V jakých termínech se očkuje?

kometa
kometa (4259 příspěvků) 12.09.2023, 14:47:18 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Ahoj, pomalu se chystáme na konci září na příchod štěňat od naší kokřice. Řeknete jak asistujete při porodech? A co dáváte šťěňatům jako první krmivo až přijde správná doba. V jakých termínech se očkuje?


Chovatel neporadí?

Sarah01
Sarah01 (1601 příspěvků) 13.09.2023, 07:09:11 xxx.xxx.11.197

To by vám všechno měl sdělit váš chovatel nebo se obraťte na váš klub, konkrétně na poradce chovu. Nám poradce natáčel  i přednášky a videa, které jsem měla nastudované už tak rok před tím, než jsem kryla. Nechápu, že už se chystáte na porod a nevíte nic o krmení a očkování.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 13.09.2023, 08:36:46 xxx.xxx.213.168

No…na chov s PP mi tento dotaz přijde opravdu mimo. Tak nějak bych si myslela, že tyto základy bude každý chovatel (i začínající) vědět. Pokud se skutečně jedná o PP chov, tak bych od takového chovatele štěně asi nechtěla.

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 13.09.2023, 10:00:58 xxx.xxx.60.99

Tohle je zaručeně množák. Nevěřím, že by se chovatel takto stavěl k porodu, zvlášť, pokud by to byl první vrh! 
Nicméně, zajistete si k porodu veterináře, nebo alespoň někoho, kdo ví, co a jak,kor pokud jste vy i fenka nezkušení. A kdyby došlo nedejboze ke komplilacim, budete za nej vděčni. Ne vždy to fena zvládne sama.
Tuhle nezodpovednost fakt nepochopím…

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 13.09.2023, 20:30:57 xxx.xxx.42.122
Arziska:

Tohle je zaručeně množák. Nevěřím, že by se chovatel takto stavěl k porodu, zvlášť, pokud by to byl první vrh! 
Nicméně, zajistete si k porodu veterináře, nebo alespoň někoho, kdo ví, co a jak,kor pokud jste vy i fenka nezkušení. A kdyby došlo nedejboze ke komplilacim, budete za nej vděčni. Ne vždy to fena zvládne sama.
Tuhle nezodpovednost fakt nepochopím…


Hahaaa, to jsem si myslela taky s těmi chovateli. A kulový! Kolegyně letos prvně kryla, PP vrh …a nevěděla NIC! Už od progesteronu spoléhala na to, že plemeno rodí dobře a že jí vždycky chovatelka či vetka dají návod na všechno. U 10 štěněte se dost divila. A pak ještě mnohokrát potom…

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Fikovnice
Fikovnice (4349 příspěvků) 13.09.2023, 23:49:14 xxx.xxx.60.57
Lenocka:

Hahaaa, to jsem si myslela taky s těmi chovateli. A kulový! Kolegyně letos prvně kryla, PP vrh …a nevěděla NIC! Už od progesteronu spoléhala na to, že plemeno rodí dobře a že jí vždycky chovatelka či vetka dají návod na všechno. U 10 štěněte se dost divila. A pak ještě mnohokrát potom…

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


A co konkrétně se stalo?

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 14.09.2023, 09:46:47 xxx.xxx.42.141
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.09.2023, 23:49:14

Toho bylo..

Fena u porodu úplně vyřízená, už neměla sílu: “a to nestačí granulky??”

“Mlíko pro štěňata? To přece nepotřebuju, oni prý mají mlíka dost.”

Nedala pozor na lůžka, nevěděla kolik jich je, na kontrolu nechtěla. Samozřejmě ve feně zůstalo.

Už si to moc nepamatuju, prostě spousta drobností, které já měla před krytím a nejpozději v době březosti dávno pozjišťované a nakoupené. Nakonec to celkem dobře dopadlo, i když přišla o jedno štěně..

Sarah01
Sarah01 (1601 příspěvků) 14.09.2023, 10:51:55 xxx.xxx.11.197
Lenocka:

Toho bylo..

Fena u porodu úplně vyřízená, už neměla sílu: “a to nestačí granulky??”

“Mlíko pro štěňata? To přece nepotřebuju, oni prý mají mlíka dost.”

Nedala pozor na lůžka, nevěděla kolik jich je, na kontrolu nechtěla. Samozřejmě ve feně zůstalo.

Už si to moc nepamatuju, prostě spousta drobností, které já měla před krytím a nejpozději v době březosti dávno pozjišťované a nakoupené. Nakonec to celkem dobře dopadlo, i když přišla o jedno štěně..


Ježíš, ta byla normálně blbá, já to prostě nemůžu jinak komentovat, promiňte.

Kontrola na veterině po porodu je vždy zásadní, aspoň pro mě jo. Pokud se očekává vícepočetný vrh, vždycky člověk musí mít připravené něco na posílení kondice feny během porodu. Většinou mívají všichni připravený Glukopur do vody na pití a nějaké smetanové krémy, já měla pro fenu Míšu bez příchutě. Poradkyně chovu, která pro členy klubu pořádala webináře, nám poradila vanilkovou zmrzlinu, že ji s úspěchem sama používá. A musím říct, že to byla fakt výborná rada, protože fena vodu s Glukopurem pít nechtěla, nechutnala jí. Zato zmrzliny snědla celý litr, ne naráz teda.

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 14.09.2023, 11:04:37 xxx.xxx.119.197
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 14.09.2023, 10:51:55

To je skvělý tip s tou zmrzlinou! My vždycky jeli Glukopur a vývary, ale fakt je, že fenky po porodu jsou co do chutí nevyzpytatelné!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.