Aktuálně: 4 978 inzerátů173 971 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Zlomený zobák

Anonymní (neregistrovaný) 12.09.2023, 16:50:53 xxx.xxx.213.193

Dobrý den, teď jsem přišel domů a všiml jsem si, že jedna mladá korela (cca týden vyletená) má zlomený zobák.. Setkali jste se s tím už někdo? Mám ji vzít k veterináři nebo jí to nějak ošetřit doma? Doroste jí zobák nebo ji bude třeba krmit ručně? Omlouvám se za hloupé otázky, ale jsem začínající chovatel a nevím co mám dělat. Děkuji za každou normální odpověď.

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 12.09.2023, 23:52:51 xxx.xxx.139.178

Zdravím, tak to vypadá dost špatně, bohužel. A nebude to zlomený, ale podle mě utržený zobák a popravdě hodně pochybuji, že jí to doroste! I s tím krmením bude mít problém nebo nevím jak by si loupala semínka, takže jestli jí nechcete uspat, tak jí budete muset krmit! 

S pozdravem Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 13.09.2023, 05:59:02 xxx.xxx.58.281

Chováte korely samostatně nebo s jiným druhem?  Skoro to vypadá že ten zobák něco ukouslo nebo prudce narazila do zdi? Třeba by i dorostl ale nenažere se a pojde hlady. Teď ji jeste krmí rodiče tak to těžko říct zda ji dokáží nakrmit. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 13.09.2023, 10:56:51 xxx.xxx.63.34

Souhlasím, že to vypadá spíš jak vytržený zobák než ulomený. A to už se nespraví. Leda ho několikrát denně krmit, což si ale myslím už z časových důvodů moc reálně nebude. Letos jsem si to odzkoušela s mládětem rosely penant a je to řehole a byla jsem ráda, že se pak už osamostatnilo. 

Nám v r.2018, kdy jsme stavěli nové voliéry a měli dočasně papoušky společně,  do hnízda vlezla k horským roční samice pap.královského. Tehdy 3 mladé zabila, zbylému 1 vyštípla zobák. Neměli jsme to srdce ho samici vzít a utratit, když ji zbylo jediné. Rodiče ho krmili až do začínající zimy, pak uhynulo. Zobák mu nikdy nedorostl. Viz foto. Osobně bych ho zpětně bývala nechala utratit. Trochu jsme tehdy doufali, že když se mu to stalo ve věku asi 14 dnů, že by se to mohlo ještě zlepšit…

Obrázek Obrázek
Mirka (neregistrovaný) 24.02.2024, 20:03:14 xxx.xxx.76.122

Dobrý večer, ráda bych poprosila o radu.Dnes ráno,když jsme přišli krmit našeho Alexandra malého "Kukiho",měl ulomený zobáček. Dostala jsem na vás kontakt a chtěla bych vás poprosit o radu co s tím. Kuki,pije!! Jí jogurt,tvaroh, vajíčko,i loupáné zrní, ale kašovité. Zobáček nekrvací. Vím,že časem doroste,ale je možné něčím proces urychlit? Nebo zobáček nějak ošetřovat?Přidávat nějaké vitamíny? Není Kuki v ohrožení života? Mnohokrát předem děkuji za odpověď MIROSLAVA 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
zjarda
zjarda (124 příspěvků) 25.02.2024, 14:14:03 xxx.xxx.139.178

Zdravim, několikrát jsem koukal na vaše fotky a nějak nemůžu přijít na to jak se mu to mohlo stát? V kleci nevidím ani jedno bidlo, proč a jak často dostáva tolik vajíčka, kolik mu dáváte toho jogurtu? Samozřejmě není to na škodu, ale chce to u těchto pamlsků přemýšlet a vše s mírou! Na to, že je to už dospělý kus, tak nic moc. Do krmení přidat 3-4 kapky palmového oleje nebo kapku na piškot. Jaké dostává zrniny nebo jakou směs, minerální písek s mořskými mušlemi a drcenými vařenými vaječnými skořápky, pravé i vápenné sépie, na okus větve ovocných stromů, vrba, černý bez, zelené krmení pampeliška list i květ i kořen, ptačinec, čínské zelí, ledový salát, nať petržele a mrkve, ovoce a zeleninu celoročně, šípky, arónie, jeřabiny, hloch, borůvky, jahody, ananas, kiwi, granátové jablko, mandarinky a pomeranče, banán, hrozny, fíky, rozinky… No a dorůst mu může a taky nemusí nebo záleží jestli je ulomený nebo utržený(horší varianta) a můžete mu ho mazat stolním olejem nebo čistou aloe vera(lepší). Pak vitamíny do krmení nebo na to vajíčko Roboran pro exoty, Calcium a do vody Supervit D dle návodu, každý měsíc po dobu max.5dnů! Hodně štěstí a s pozdravem Zappe

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.