Aktuálně: 4 674 inzerátů177 274 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Kočky a jed na hlodavce

Anonymní (neregistrovaný) 13.09.2023, 10:57:43 xxx.xxx.176.71

Dobrý den, řeším zapeklitou situaci. Máme dvě kočky, žijí obyčejně venku ale doma je neudržíme, běhají po zahradách. Soused má husy, a zdržují se mu tam potkani a ty tráví červenými granulemi. Co to přesně je nevím, kočky asi potkana nebudou žrat ale jak se zajistí aby se neotrávila i malá myš a kočka ji malátnou nechytla. 

kometa
kometa (4377 příspěvků) 13.09.2023, 12:55:39 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Dobrý den, řeším zapeklitou situaci. Máme dvě kočky, žijí obyčejně venku ale doma je neudržíme, běhají po zahradách. Soused má husy, a zdržují se mu tam potkani a ty tráví červenými granulemi. Co to přesně je nevím, kočky asi potkana nebudou žrat ale jak se zajistí aby se neotrávila i malá myš a kočka ji malátnou nechytla. 


Nijak.

Leithian
Leithian (577 příspěvků) 14.09.2023, 00:18:09 xxx.xxx.16.116
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.09.2023, 10:57:43

Vase kocky nemaj na cizich pozemcich bez dozoru co delat dle zakona. Takze mate smulu. Bud si zabezpecte  pozemek aby nezdrhaly nebo se modlete a nepindejte az zdechnou.

Anonymní (neregistrovaný) 14.09.2023, 08:01:36 xxx.xxx.168.147

Kočka vám otrávenou myš nesežere, pokud nemá hlad. Kdysi jsem to viděla v jednom dokument. Něco na tom bude, protože za mým domem je další řada domů a pole, kde zemědělci myši tráví jak diví a ještě tam vyvěšují cedule, ať si hlídáme psy, aby náhodou něco otráveného nesežrali. Kočka mi klidně za den donese 5 myší. Ty, které sežere nepočítám, protože je prostě nenajdu. Zbyde po nich jenom pár vnitřností, které ještě rozhází kolem. Takže z tohoto nabývám pocitu, že ty neotrávené s radostí sežere a ty otrávené mi donese na úklid a pochlubit se. 

A proč by se paní měla modlit? Kočka přeci není tak pitomá, aby se sama otrávila, když cítí, že je zvíře otrávené. V tomhle ji krásně předežene kdejaké psisko, co sežere cokoliv, co se na zemi válí.

kometa
kometa (4377 příspěvků) 14.09.2023, 18:05:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Kočka vám otrávenou myš nesežere, pokud nemá hlad. Kdysi jsem to viděla v jednom dokument. Něco na tom bude, protože za mým domem je další řada domů a pole, kde zemědělci myši tráví jak diví a ještě tam vyvěšují cedule, ať si hlídáme psy, aby náhodou něco otráveného nesežrali. Kočka mi klidně za den donese 5 myší. Ty, které sežere nepočítám, protože je prostě nenajdu. Zbyde po nich jenom pár vnitřností, které ještě rozhází kolem. Takže z tohoto nabývám pocitu, že ty neotrávené s radostí sežere a ty otrávené mi donese na úklid a pochlubit se. 

A proč by se paní měla modlit? Kočka přeci není tak pitomá, aby se sama otrávila, když cítí, že je zvíře otrávené. V tomhle ji krásně předežene kdejaké psisko, co sežere cokoliv, co se na zemi válí.


Nemyslím, že to kočka cítí a pozná.

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 10:12:23 xxx.xxx.138.182

To se podle mě stát nemůže, myši stačí k otravě tak malé sousto že kočce nemůže ublížit a kolik by musela takových myší sežrat těžko říct. Navíc když jed zapůsobí v jednom organismu, nevím jestli může znovu otrávit v dalším. Obava je přehnaná, jedy se bohužel aplikují běžně a těch otrav v okolí není. Jen občas zacíleně na psy v zahrádkářských koloniích nebo na dravé ptáky ale to je jiná kapitola tam jde o cílený úmysl.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 15.09.2023, 10:25:15 xxx.xxx.33.9

“myši stačí k otravě tak malé sousto že kočce nemůže ublížit”

a to jako znamená, že ta myš víc nesežere?

domnívám se, že tímto způsobem mi zemřely 2 kočky + kocour obobob souseda. A vzhledem k tomu, že známky jsou až po dnech od sežrání, tak pomoc není 😢

Anonymní (neregistrovaný) 23.09.2023, 11:37:32 xxx.xxx.55.141
Anonymní:

Kočka vám otrávenou myš nesežere, pokud nemá hlad. Kdysi jsem to viděla v jednom dokument. Něco na tom bude, protože za mým domem je další řada domů a pole, kde zemědělci myši tráví jak diví a ještě tam vyvěšují cedule, ať si hlídáme psy, aby náhodou něco otráveného nesežrali. Kočka mi klidně za den donese 5 myší. Ty, které sežere nepočítám, protože je prostě nenajdu. Zbyde po nich jenom pár vnitřností, které ještě rozhází kolem. Takže z tohoto nabývám pocitu, že ty neotrávené s radostí sežere a ty otrávené mi donese na úklid a pochlubit se. 

A proč by se paní měla modlit? Kočka přeci není tak pitomá, aby se sama otrávila, když cítí, že je zvíře otrávené. V tomhle ji krásně předežene kdejaké psisko, co sežere cokoliv, co se na zemi válí.


Dobře vymeteno. 

Odberryho
Odberryho (279 příspěvků) 23.09.2023, 14:25:58 xxx.xxx.62.84
Leithian:

Vase kocky nemaj na cizich pozemcich bez dozoru co delat dle zakona. Takze mate smulu. Bud si zabezpecte  pozemek aby nezdrhaly nebo se modlete a nepindejte az zdechnou.


S tím couráním po cizích pozemcích se naprosto ztotožňuji. U otrávených myší je bohužel stejně riziko, že dolezou i na zabezpečenou zahradu/do voliéry. Ale ta pravděpodobnost je už o dost menší. Navíc odpadají ostatní rizika pro kočku (auto, pes, lopata naštvaného souseda….)

lesnizinka
lesnizinka (1609 příspěvků) 23.09.2023, 16:38:31 xxx.xxx.90.252
Odberryho:

S tím couráním po cizích pozemcích se naprosto ztotožňuji. U otrávených myší je bohužel stejně riziko, že dolezou i na zabezpečenou zahradu/do voliéry. Ale ta pravděpodobnost je už o dost menší. Navíc odpadají ostatní rizika pro kočku (auto, pes, lopata naštvaného souseda….)


Na druhou stranu zemědělci vyšilujou nad přemnoženýma myšema. Kdyby venku kočky normálně lovily a ne doma chrápali na gauči, tak se to neděje. Jsme vesnice, kde nikdo z cizích koček nevyšiluje a o přemnožené hraboše tu nezavadíte. Zato když jdu ráno na obchůzku, na polích a loukách vidím číhat kočky, u některých i vím, čí jsou. 

acher
acher (674 příspěvků) 23.09.2023, 17:23:38 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 23.09.2023, 16:38:31

Tak u nás je to stejný.Za námi zorali pole a po ránu či k večeru tam vidíte našich 5 kocourů,sousedova kocoura,dalšího souseda kocoura,dalšího kočku a kocoura a posledního dvě kočky.Nad nimi krouží káně a po poli pobíhá osm křepelek.Když se setmí je vidět létat nad polem sovu.

Anonymní (neregistrovaný) 23.09.2023, 19:47:02 xxx.xxx.55.141

No, poštolky a káňata ubyly.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.