Aktuálně: 4 829 inzerátů175 283 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Kýchání

Anonymní (neregistrovaný) 14.09.2023, 07:38:26 xxx.xxx.6.84

Dobrý den, králíci mi začali nějak prsat, kýchat nebo jak to nazvat. Mám je celoročně ve chlévě kde je kolem 18°C ať je vedro nebo chladno, výkyvy minimální takže nachlazení by to být nemělo. Jinak se chovají normálně, i žerou jako vždycky.

George (neregistrovaný) 14.09.2023, 20:05:39 xxx.xxx.118.61

Příčiny mohou být jak píše acher .  Mám  králíky také v  chlívku . Často mám ůplně otevřené dveře . V létě přes noc v  zimě přes den .

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 09:57:07 xxx.xxx.6.84

Díky nečím takovym to musí být, ale zase takovy chladno ještě není, mužu ale zkusit zavřít okno.

acher
acher (664 příspěvků) 15.09.2023, 15:43:07 xxx.xxx.222.196

Králíkům nevadí zima,ale průvan a jak už jsem psala vlhko,čpavek,prašnost podestýlky,sena.A samožřejmě v uzavřeném prostoru se různé  nemoci lépe přenáší.

George (neregistrovaný) 17.09.2023, 20:40:31 xxx.xxx.118.61

Přesně jak jste psal , taková zima není . Když všechno zabedníte může to být ještě horší . Je otázka , jak dlouho je v chlívku chováte a jak dobře  čistíte kotce . Pokud nemáte možnost kotce občas propláchnout ,pak se čpavek časem může objevit . Já kotce pravidelně  proplachuji . V létě jednou za týden ,v zimě jednou za čtrnáct dní . Králíky chovám na roštech  . Kotce jsou dole oplechovány a voda je odváděná ven do jímky . Po čištění je vzduch v chlívku úplně jiný .

Anonymní (neregistrovaný) 18.09.2023, 07:38:50 xxx.xxx.6.84
George:

Přesně jak jste psal , taková zima není . Když všechno zabedníte může to být ještě horší . Je otázka , jak dlouho je v chlívku chováte a jak dobře  čistíte kotce . Pokud nemáte možnost kotce občas propláchnout ,pak se čpavek časem může objevit . Já kotce pravidelně  proplachuji . V létě jednou za týden ,v zimě jednou za čtrnáct dní . Králíky chovám na roštech  . Kotce jsou dole oplechovány a voda je odváděná ven do jímky . Po čištění je vzduch v chlívku úplně jiný .


No ve chlévě je mám už několik let. Jsou v dřevěné králíkárně s pevným dnem, prolít vodou to nelze ale čistím pravidelně, vsrtvu hnoje tam nemají.

georgi (neregistrovaný) 20.09.2023, 02:54:33 xxx.xxx.118.61

Může to být také jak píše  acher . Jedince s rýmou jste si  přinesl do chovu . Pokud není v chlívku cítit čpavek nebo prach je to možné .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.