Aktuálně: 4 832 inzerátů175 450 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů

Jak naučit se nebát

Anonymní (neregistrovaný) 16.09.2023, 16:02:04 xxx.xxx.1.45

Dobrý den, mám dvě border kolie, jedna se nebojí vody, skočí do každého rybníka (je 2 letá) a druhá se od mala vody bojí (5 letá) a nikdy do ní nevlezla. To mi nevadí a asi nemá cenu ji do toho nutit, je vidět jak má každý pes jinou povahu. Ale jak naučit aspoň se nebát stát v lavoru aby se mohl nechat jednou za čas umít. Jejich srst to potřebuje.

keriton
keriton (479 příspěvků) 16.09.2023, 17:32:16 xxx.xxx.80.147

Možností je více. Např. Na principu klikr tréninku (klidně bez klikru), třeba i shapingu, naučím psa vstoupit do lavoru. Poté přidávám výdrž, pak použití vody. Přidání vody by šlo udělat i přes ošetření se souhlasem, to bych třeba zvolila já, když ten koncept už ovládáme.
Je to o poctivým trénování kousíček po kousíčku, denně tomu dát 5-10 minut a za nějakou dobu (dny, týdny, záleží, co už pes a vy umíte a jak moc velký problém to pro něj je) to můžete mít. Chce to trochu vědět, kudy a jak na to…

A jinak myslím, že pes koupání nepotřebuje, pokud nemá zdravotní problémy, které to vyžadují 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.