Aktuálně: 4 977 inzerátů173 991 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Papoušíček žlutolící

Palička (neregistrovaný) 17.09.2023, 17:45:35 xxx.xxx.88.51

Chtěla bych se zeptat, jak moc je v chovech zastoupen papoušíček žlutolící Forpus xanthops a za jakou cenu se prodává? Předem děkuji

Lenka (neregistrovaný) 20.09.2023, 13:09:28 xxx.xxx.223.166

Řekla bych že je to pták málo chovaný stejně jako další forpusáci. Nejspíše i proto, že je dost náročný na odchov. Na výstavách občs jsou, ale není to pravidlem. Kvůli složitosti odchovu jsem si je tenkrát nepořídila. Mám šedokřídlé a i ty nebylo snadné odchovat. Za mě je to dost málo rozšířený druh. Cena je vyšší, ale oproti jiným papouškům nijak závratná. Před lety jsem viděla ptáky za 2 500 Kč / kus, to už je dost dávno.

Anonymní (neregistrovaný) 21.09.2023, 11:01:19 xxx.xxx.164.94

Nejde o příliš rozšířeného papoušíčka. Jednak kvůli vyšší pořizovací ceně, a také proto, že jeho chov není úplně jednoduchý. Papoušíček žlutolící hnízdí později než jiné druhy papoušíčků, samci bývají dost agresivní vůči mláďatům, kterým mohou po okroužkování uštípat nožky nebo je přímo usmrtit. Pokud je chováno více párů vedle sebe, neměly by na sebe přímo vidět, bednové klece nebo voliérky by měly být odděleny pevnou neprůhlednou stěnou. Vokální kontakt jim nevadí. Samci mohou být agresivní vůči mláďatům i po vylétnutí z hnízda. Stojí přes 3000 Kč.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.